EpoxyRedWasp-S.H

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Opet jedna moja kreacija iz glave, nastala bas malo pre dok sam dok sam radio jednu lipljansku osicu. Cim sam ovu prvu zavrsio bacio sam se na ovu. Dosla mi ideja da joj telo napravim iz konca i epoxy lepka. I eto je, cak nije ni teka i lepo pliva u casi vode :), iako cu ja da ju na pravoj vodi dobro namastim. Crvene prugice sam napravio za probu, da vidim sta ce ribe da kazu, i koje. Inace crni alk. flomaster mi se istrosio pa moram otici po novi. Sledece ce biti jos lepse, ali zanima me sta vi iskusniji, sa lipljanom, mislite o ovoj osici. Meni se cini nekako atraktivna. A valjda ce i ribama!

Materijal: zut konac za telo i epoxy lepak, krila od petla grz., Prsa od pauna (inace se ne vide najbolje :)), noge - isti petao kao i krila. Udica - 14 Tiemco. Glava - crn konac.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja mislim da ce ovu muvu pre da uzme klen, bas...a ne salmonida, mada je moguce, ali mislim da opet ovo slabo pliva, moralo bi da se jos malo bolje naperi ili jos bolje da napravis telo od poliurtana ili balze
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Meni sve te muve od epoxy-ja tonu kao kamicak. Ako su previse bogate nogice, nece ih riba, jedini izuzetak su mravi na 18-20 udici ali tu je udica extra lagana + krila CDC. Stalno mazanje muva raznim sredstvima smara opasno!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala na savetima. Ono sa balzom sam imao u mislima, ali balzu sparam jer je imam vrlo malo. No probat cu i to. Sa telom od polieturna vec imam dve razlicite a opet malo slicne ovoj, za sada experimentiram. Epox mi se inace jako dopao u zadnje vreme. Tako da ga malo forsiram. Dok sam radio ovu muhu i imao lipljana na umu i pri tom kada sam ju zavrsio i meni je klen pao na pamet kao prvi koji bi ovo napao, ali nikada se ne zna. Vise cu znati kada odem na lipljanska mesta.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja bih pre ofarbao crnim nego crvenim flomasterom, monda ce liciti na osicu i imaces sanse za lipljena, ali ako radis telo od konca, onda uradi dosta tanje i crnim flomasterom i videces!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jedne sa crnim prugama, kako i treba da bude ;-) ali sa savetom od - sumadinca: "tanje telo".

evo kako pliva, neomascena. Pedpostavljam da ce tako i na reci plivati kada je omastim.

Mislim da bi jos lepsa (i za lipljana atrativnija) bila ako bi u vezao na 16-18 udici. Recite da li sam u pravu?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovde su prsa od paunovog pera dosla do izrazaja za razliku od one pve sa crvenim prugama. Tanjim telom sam dobio i lepse obliokovanu muvu, lakse sam vezao ostale materiale.

Ok, jedna moja mala tajna. Za bolju plovnost dodam malo poliuretana u zadak muve, zatim obliukjem koncem. Zato obe lepo plivaju kada ih bucnem u vodu.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sebastijane, ako hoces za lipljena dobru muvu, napravi telo od konca na tvoj nacin kako si vec uradio, ali za rebra koristi crni tanki konac, osnovni, paunovo pero ti uopste ne treba za ovu verziju, nogice uradi od grizli-a, ili metz-a crvenog(braon), i dobices jednu osnovnu lipljensku muvu, koju sam isprobao na gotovo svim nasim vodama gde ga ima. Ako ne znas kako izgleda pogledaj u Milancetovoj galeriji ovog zadnjeg lipljena sto je uhvatio videces je u ustima. Pored ove muve za lipljena uradi nekoliko mrava, one muve sto ih zovu krejice, ali meni se najbolje pokazala moja modifikacija tradicionalne krejice, znaci telo sivi konac, rebra od zutog odnovnog, rep od grizli pevca sivog, krila cdc, nogic metz grizli, takodje odlica muva. Pored toga uradi i Iron Bule Dun, koja je u ovo vreme odlicna i sve to utadi na udicama 16, ne moras na 18, mozes cak i 14 i nista ti drugo ne treba za lipljena! Napravi i uzivaj.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Imam baš takvu, kao iz milancetove galerije. Imam i blue dun-a. Jedino takvu krejicu nemam i nisam ju nikada pavio, ali ocu. Inace to sa paunovim repom i meni se cini nepotrebnim. Također imam i neke mravce :)
Još jednom, hvala za savet.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo još jedne male osice. Ova je kombinacija svih koje imam. Steta da se na fotki ne vide realisticne sare, ali nema veze. Ovu zadnu verziu sam radio za mou i riblju dušu ;-)
Mnogo mi se dopada. A pliva savrseno. Sutra jos par onih krejica da navezem i spreman sam za lipljana. Nadam se da cu uspeti uskoro i do vode da sve to realizujem :) Naravno, imam jos jednu lipljansku "poslednji prizor", koju jedva cekam da isprobam.
Jos jednom da napomenem, ako ocete epoxy lepo plivajucu muvu u zadak metite poliuretan, ali ne stezite ga previse. Mora ostati nesto zraka u tom materijalu. Kada sve lepo oblikuje crnim flomasterom (moze i crvenim :)) iscrtate osine detalje i tankim slojem epoxy lepkom premazete zadak. Moze se porebrati i tankim crnim koncem kako to kolega sumadinac radi. Posle vec znate kako dalje ;-)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Svaka cast na trudu i entuzijazmu ali meni deluje da ti je osa u poodmakloj trudnoci :lol: . Nadam se da kritiku prihvatas dobronamerno i neces biti sujetan kao 99% onih koji vezuju muve.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) hehe...pihvacam salu! Jeste deblja ali veruem da ce i lipcu da se dopadne ao i meni ;-)

Sumdinac imam par takvih mrsavih, ali i debelih, sirok repertoar hehehe :-D Pa cak i onu tvoju cudnu, crveno crno zutu. Evo upravo sam navezao i par kreica sivih porebranih kako si rekao. Ma ne znam sta mi je, inace ose me jako zanimaju. Do sada sam hvatao lenove i pastrmke sa njima, a lipljana nikada nisam ciljano pecao. Samo ako bi u tom trenutku naisao na njega, i to e bila sve neka boranija :p
Ali sada sam se naostrio bas na njega. Valda cu i i na vodu pre gadno zazimi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ubedjen sam da su ove sitne "osice" efikasne u lovu lipljena zato sto, zapravo, imitiraju neke mrave. Pogledajte sliku mrava koju sam postavio pod "Koje je boje mrav". Kada se ove vase muve, sa telom od zutog konca nakvase, dobijaju malo tamniju boju, veoma slicnu boji bas onog mrava. Ime osa je uobicajeno, ali ipak neadekvatno ovim sitnim muvama. ovo je mnogo bolja imitacija mrava od "klasicnih" sa telom od crnog konca, paunovog pera ili quill-a.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Nema sanse da se konac kod moje osice okvasi, jer je nakon namotavanja pakiran, pa na skoro suvom laku namotana rebra od crnog osnovnog konca, tako da nema teoretske sanse da potamni od vode!
 
Vrh Dno