Evo jedne istinite (dokumentovane) :)

thebane

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2010.
Poruke
51
Broj reagovanja
3
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CymLgNCvjAI[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kad god sam bio u BC sam tu i tamo čuo za tog soma po koju pričicu....kidanja sistema i tako to. Zar ga još niko nije več izvadio? Sumnjam da bi ga vratili nazad.... :blush:

To je na glavnom bc jezeru jel' da?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ne kapiram u cemu je stvar? ovaj som sa snimka ima plafon desetak kila i nije nista posebno veliki
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sudeči po snimku teško je reči kolika je riba  :blush: Može da bude 10tka ali i 50tka. Ja sam ih isto snimio nekoliko kod mene u jezeru pa kada sam gledao snimku daleko manji su izgledali nego što su zapravo bili....a kada gledam kroz masku izgledaju malo veči, tek kada priđem vidim koliki su odprilike.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ja predlazem da posaljemo Oholog da zaroni par puta i uzme mu meru  :D  :D  :D
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Naravno mora da se izvrsi detaljna analiza "uzorka"  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
crni je napisao(la):
Ja predlazem da posaljemo Oholog da zaroni par puta i uzme mu meru  :D  :D  :D

bez puske ne ulazim, molim nadlezne da u naucne svrhe odobre odstrel :D
 

TheCiki

Newbie
Učlanjen(a)
06.12.2011.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Som je oko 2,5  m. Kroz masku se svaki predmet vidi blizim nego sto jeste u razmeri 4:3, u odnosu na njegovu stvarnu udaljenost. Znaci ako je nesto udaljeno od vas 4 m izgleda kao da je 3 m. Som je mnogo star po procenama iskusnijih ronilaca sa kojima sam isao u zaron. Jedva se pomera, podigao nam je mulji i pesak i tako je polako krenuo napred. Bio je miran sve dok ga  nismo okruzili. Inace celo jezero je dubine 4 m u ovo doba godine, a mesto gde je on bio je sprud na 3,3 m dubine.  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jedno je sigurno, riba jeste velika, pogledajte mu samo rep....osvi od 10kg imaju znatno drugačiji rep  :yeswink: (da ne kažem mršaviji, uži, slabiji...) Kod mene u jezeru sam sretao somove od desetak kila i jednog preko dva metra i razlika je velika, posebno se to vidi u repu a kada im se priđe bliže onda je sve više nego očito  :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ok.  :tbumb:
mene je zbunilo sto snimatelj duzinom ruke prelazi od glave do repa sa objektivom ...ali nemam iskustva u podvodnom snimanju tako da prihvatam da se radi o napisanim dimenzijama ....
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ja verujem samo Oholom i njegovim naucnim metodama  :hammer:  :hammer:
 
Vrh Dno