favoriti za naredni period

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Neki od mojih favorita isprobanih kako u bosni tako u crnoj gori.

Ko zeli nek okaci neke od svojih ...... :whistle:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Musice su odlicne. Deluju bas lepo uradjene.
Zanimljiva mi je treca odozgo. Sta imitira?

Strimer me potseca na wooly bagger-a! Probaj svetliju varijantu, meni je isla dobro.

Pozdrav! ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Niko ti ne daje predlog jer je 90 % mušičara ubeđeno da je ovo period kada treba sedeti kod kuće, a nikako posećivati planinske reke i mušičariti. Vidim da asader nije od takvih. U njegovoj reci žive razne vrste pastrmki, od kojih neke sasvim slobodno može da bocka.
E pa, majstore, pošto si jedan od retkih koji u ovo doba godine, popunjavaju rubriku "Mušičarenje pastrmke" i to pod naslovom "Favoriti za naredni period", moraćeš se zadovoljiti malim brojem postova koji će se pridržavati teme.
Možda ti se pridruži neko ko na bosanskim i slovenačkim revirima mušičareći prvenstveno lipljena, sa jednakim zadovoljstvom bocka i pastrmke oktobra ili novembra, pa čak i decembra.
Iz Srbije, gde je već 3 nedelje lovostaj na pastrmke, teško da bi dobio bilo kakav savet. Srećom, tu sam ja. Izlazim na reke i sad, a ponekad mi čvrkne i pastrmka. Naravno, pridržavajući se propisa, oslobađam ih vrlo nežno i pažljivo.
Imam i dosta iskustva od ranije u oktobarskom mušičarenju pastrmki, pa ću ti nabrojati svoje favorite.
1. WOOLY BUGGER. Ako ti mušičarenje strimerom nije antipatično ili nepoznato, obavezno pripremi ovaj mamac u nekoliko veličina, otežanja i boja.
2. RAZNOBOJNE KRUPNE NIMFE. Ako se pastrmka ne vidi, a ne reaguje na strimere, treba probati sa manje ili više teškim nimfama, drečavih boja, poput narandžaste, crvene ili crne.
3. BLUE WINGED OLIVE i PALE WATERY. Ako im pogoduju uslovi, na površini vode će se pojaviti jednodnevke vrsta Seratella ignita i Baetis fuscatus. Imitiraj ih na udicama broj 18 do 14, kao suvu, emergera ili nimficu.
4. SUVE MUVE-ATRAKTORI. Ako se riba pojavljuje na površini, ali uslovi zahtevaju veći mamac od sitnih BWO-a, treba vezati WITCH, ROYAL COACHMAN ili RED TAG, u veličinama 14-10.

Eto, imaš sagovornika. Pozdravljam i posetioce crnogorskih reka, na kojima lovostaj na pastrmke počinje 1. XI i mnogih drugih mesta gde je zabrana lova ove ribe određena malo bolje nego u Srbiji.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Eto, imaš sagovornika. Pozdravljam i posetioce crnogorskih reka, na kojima lovostaj na pastrmke počinje 1. XI i mnogih drugih mesta gde je zabrana lova ove ribe određena malo bolje nego u Srbiji.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Djomla ne znam sta bi trebalo da imitira treca odozgo napravio sam je u trenucima dosade ali mi se veoma dobro pokazala. ;)
Istu muvu sam pravio u jarko crvenom dezenu sa crnom glavom debljim trupom i bez repa takodje je bila lovna :smoke:

Mix u pravu si za zabran mada je idem na vodu kad god imam vremena bio zabran ili ne posto klen nije zasticen nasim zakonom tako da se zanimam sa njim kad dodje zabran pastrmke.
A za sad je pastrmka u prvom planu :yeswink:

evo tri lijepa primjerka ulovljena jutros na Moraci u mjestu Bioce to ti je malo nize od Medjurijecja gdje si ti lovio.
Izvadio ih je moj kum na ovog strimera iz gornjeg posta znaci i on se pokazao :tbumb:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Zaboravih :doh:
pedjabg je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Eto, imaš sagovornika. Pozdravljam i posetioce crnogorskih reka, na kojima lovostaj na pastrmke počinje 1. XI i mnogih drugih mesta gde je zabrana lova ove ribe određena malo bolje nego u Srbiji.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Pedja posto vidim da ti nije jasno bas sta je pjesnik htjeo reci evo slike.
Mada bih rekao da ti sve ovo znas ali iz ciste ljubavi prema mix-u sabotiras njegove postove :bangbang:
Kako kaze Edo Majka "to mora da je ljubav" :-*
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pobratime, asader, molim te da ubacis neke dobre fotke pastrmki iz Morace, a ako nabavis glavaticu i struna, to bi bio Jackpot. Uradi to pod temom koju ces naci pod naslovom "Pastrmke nasih voda".
Imas li slike Zete?
Probaj da napravis bambulu na velicini 14 ili 16 za crnogorsko/hercegovacke pastrmke. Setih se i krupnog red spinnera tankog tela, koji bi mogao da imitira odrasle jesenje Heptageniidae.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
MIx druze nisam imao cime da slikam ranije a sad sam uzeo D900 pa biti ce i slika valjda. :yeswink:
Samo da bude i ulova.
Zetu slikam cim vjetar stane jer se sjever raspuvao nosi sve zivo nema lova na muve a i visoka je voda.

Hvala za savjete o muvama mada mogao bi da postavis i neku tvoju kreaciju  :yeswink:
Evo jos jedne udarne za jesen na 14 namotana.
Sta mislis oce li bocnut koju pastrmcicu?

Ps: ova slika u mom avataru je Zeta.
 
Z

Zakula

Guest
Druze Asader,ovo shto si napravio,izgleda super...Odlichno ce da imitira nekog radjajuceg dvokrilca - buzzera.Takodje mislim da bi bila fina imitacija emergera BWO-a,mada,s obzirom na to da pecash na Morachi,u kojoj ne zive dvokrilci,bice favorit kada je BWO hatch!Mislim da bi sada trebao da pecash na jednodnevke crvenkasto/braonkastih nijansi,zbog Heptageniidae - a.Ni Cherry Dun ne bi bio losh izbor (Trula vishnja)."Martovke" pravi na udicama #12 i #14,a Cherry-a na #14,#16 i #18.Evo nekih mojih predloga:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Dobre muve Zakula nema sta :tbumb:
I Mislio sam namotat nesto tako samo cu ih pravit malo "masnije" tako mi doslo :lol:.

Mislim da ce ova biti lovna iako je punija ranije je radila ali u tanjoj varijanti.
Nadam se da ce izdici nesto krupnije sa dna.

Pada kisa tako da ce sad nivo vode da poraste naveliko a i mnogo ce zamutit ali cim stane dan,dva tad nastupa zurka :hammer: :hammer:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Ovo nije moj favorit ali sam danas setao Azazela mog Nemackog O. pored vode pa naletih na nekog klinca koji baca ovu muvu i zove je govnara vjerovatno misli da imitira muvu govnaru nisam bas siguran.
Kaze ukrao je ocu iz kutije par muva i sve su iste bas ovakve.

Napomena da je klincu jeo mekis - pijor ili kako ga vec zovete -kao lud za nekih desetak minuta dok sam ga posmatrao stalno se javljajo.


Sta mislite lici li ovo na sta.
 
Vrh Dno