Fazan odran do koske

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
vreme je lova i razonode. Ako se snadjete da od kolege lovca pokupite fazana mozete da iskoristite veliki broj pera. hajde da popisemo koja se sva pera mogu koristiti i za koje muve.
Rep: o ovome ima tema na sajtu, poznat materijal. Koristi se za nadaleko cuvene nimfe fazanov rep. Ustvari od njega se odlicno imitiraju tela velikog broja muva (spisak stize ubrzo, a i pomoc nebi bila losa)
krila: uh...ovde se malo kocim. Nisam nikada koristio pera iz krila fazana, verujem da mogu da se koriste za krila nekih muva. Pomoc!
pera oko glave i vrata: Braon pera sam koristio za pokrove nekih nimfi. Takodje sam ih koristio kao repove na jednodnevkama. Ona crna pera mogu da se koriste za krila. Ja sam svojevremeno pravio neke kreacije, fantasticne (fancy). Bile su to skroz crne muve, a krila sam pravo od ovih pera. Postavljo sam ih kao kod svih imitacija jednodnevki. Nisam se nesto proslavio na tu muvu. Verovatno cu je napraviti i slikati ovih dana!
........ da li sam nesto izostavio?
 
Z

Zakula

Guest
Grudna i vratna pera fazana (vrhovi su crni a ostatak pera bakarne boje) se mogu koristiti za rep Royal Coachman-a,kao jednako lovna zamena za zlatnog fazana...Krilna pera fazana mozete da koristite za izradu krila krznokrilaca,zatim za krila tradicionalnih mokrih muva,itd....
 
Z

Zakula

Guest
100ka je napisao(la):
A perje od zenke fazana?

Mnogo upotrebljivije po meni...Onako "shucmurasto" tonirana pera mogu da imitiraju mnoge insekte...Sva pera su odlichna....
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Vec dugo koristim isperke grudnih i vratnih pera za repice jednodnevki umesto braon petla, a sredisnje delove kao krila muva smedjih nijansi mesto vrhova pera smedjeg petla. Takodje i za mokru muvu Governor.
Zenku slicno, ali za zuckasto- drap musice. Postavicu sliku za primer uskoro.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Super muva Pedjo! Vrlo rado koristim ista pera za jednodnevke.
Niko ne pominje zlatnog fazana za kog sam uvek pezio Lakija.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Hvala, Gringo.
Uuuu, zlatni fazan je super, ali bar mi ovde tesko dolazimo do njega.
(Ih, tesko Lucky-ja peziti  :D)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Pre nego predjemo na zlatnog , dijamantskog i ostale , ispostujmo prvo domaceg-selskog fazana,-legendu bez koje bi bili vrlo vrlo siromasniji u svakom smislu.
Zamisljam scenu u kojoj sam osudjen da pravim muve (na koje bih i pecao) od samo jednog skalpa. Najlakse bih podneo ovu situaciju upravo sa skalpiranim fazanom. Toliko razlicitog perja da bi verovatno silne kutije muva istrosio pakujuci na njih isperke, badrljice, montirao repove, krila, krilne pupoljke, nogice....
  Propustili ste  jako bitno pero koje se nalazi na zadnjem delu ledja, negde iznad guzice. To su veca, paperjasta i nezna pera, koja je moguce koristiti za strimere, npr. vuli bager-vrlo je slican marabu peru. Moguce ga je koristiti i umesto CDC-a  za krila
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
U pravu si, Kuzma, i ne samo ta pera: sva imaju u bazalnom delu te meke isperke i vec sam ih koristio za tamni deo (grudni) kod larvi tulara od kudelje dabiranjem oko osnovnog konca, a umesto dlake; imaju dimno-sivu boju sa sasvim malo metalnog odsjaja i ono sitno sto viri lepo mrducka-lelujka u vodi. Mogu da se koriste i kao zamena za marabu, ali samo za manje udice za Wooly-je.
 

kaludra

Newbie
Učlanjen(a)
01.12.2007.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
U pravu si, Kuzma, i ne samo ta pera: sva imaju u bazalnom delu te meke isperke .
bas sam se pitao dal ih neko koristi
hteo sam da postavim pitanje o tim kako ih ja zovem podperima mala barusasta siva metalnog sjaja .
kada se namotaju cela na grudni deo u vodi neverovatno .disu sama uz pomoc vodene struje  odaju zivog stvora ili insekta , (ono stvora posto sam ih vezivao kao  nepostojece fantastik muve)odlican mekani i upotrebljiv materijal :yeswink:
 
Vrh Dno