fazanov rep paraloop step by step

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
74018184jh6.jpg

na udicu vezemo par fazanovih isperaka i crveni konac.
namotamo fazanove isperke do 2/3 udice i porebrimo crvenim koncem

67260273xu9.jpg


45437167jz3.jpg


na 2/3 udice vezemo malo deblji konac ili nesto slicno-ja sam okruglu zlatnu lametu vezao i jedno pero od petla ciji isperci treba da budu u duzini tela musice tj udice, dabiramo osnovni konac sa zecijom dlakom i namotamo grudni deo

48334476bk7.jpg


obmotamo pero par namotaja uz i niz navezanu lametu. lametu prevratimo ka oku udice i vezemo zavrsni cvor i malo laka i to je to

10264961ef9.jpg

malo sam osisao nogice od petlovog pera sa zadnje strane da bi se iz riblje perspektive dobio utisk rasirenih krila .
60507163cd6.jpg


e sad ovo mi je prvi step by step i prva muva sa ovom tehnikom, mislim da sam proporcije manje vise pogodio,moja je predpostavka da kod ove tehnike petlovo pero imitira krila muve rasirena po vodi a zecija dlaka nogice.

svi saveti i komentari su dobro dosli, jer,ipak, ja sam pocetnik sa ovom tehnikom
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Vidim da je rep muve od fazana kao i telo. Ovo bi trebalo (koliko ja vidim isto kao početnik) imitirati emergera zbog malo dužeg repa muve koji ovako više izgleda kao košuljica nimfe koju napušta insekt preobražavajuči se u odraslog insekta jednodnevke. Odozdo gledano silueta izgleda sasvim dobro. Jasno se vidi abdomen, thorax i glava. Koji broj udice si koristio? Da sam ja to radio verovatno nebi ni porebravao a ako bi onda bi sa jako tankom bakrenom žicom. Rep bi uradio zeru kraći i thorax samo malo mršaviji.
U svakom slučaju pohvala za trud i svaka druga če biti bolja i bolja, "vežba čini majstora". Heh, to vredi i za mene, danas sam i ja radio jednu "paraloop dun" verziju ali vidim da če mi ovde trebati malo više vežbe (glede malih muva od #16 pa na dole). Jeste da sam ju uradio na brzaka ali sledeči put kada sednem da vežem par paraloop muva ima da lepo sednem i na tanane...polako ali sigurno. U svakom slučaju  :tbumb:
 

tecumseh

Newbie
Učlanjen(a)
24.03.2008.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
uuuuuuuuuuuu, loodilo. nikada video nešto slično i mnogo mi se sviđa. za male udice strava.  :tbumb:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ne znam kako sam propustio ovu temu  :doh: :doh:
Odlicna muva i super step by step druze oholi. Samo nastavi tako  :tbumb:
 
Vrh Dno