Februarski klenovi izginuli zbog BLACK GNAT-a

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Posle ogrooomneeee pauze od cetrdesetak dana (ubi me fizicka kriza, a psihicku da ne pominjem) juce sam bio na cuvenom mestu gde se topla voda iz banjskih izvora uliva u Nisavu i upecao desetak klenova. Zamalo me nije strefila over-doza adrenalina kad su poceli da uzimaju moj BLACK GNAT. Sve lepi komadici: 200, 300, cak i 700 grama. Roji se nesto iznad vode. Mislim da su neki midzevi. Izletele su i pcele. Hvala Bogu da je nama nislijama podario Nisku Banju i njene tople izvore.
Danas je vec zbog velikog porasta temperature i topljenja snega Nisava ogromna i mutna. Nedostaje joj tridesetak centimetara da prelije kej u Nisu!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Cool baby.
Medutim postoji jedan deo sajta koji je jos nevin i treba da :))) a to je izvestaji sa terena. Tako druze Randjo ovakve postove molim te da pises tamo jer je monogo preglednije a i lepse. Ako ti je bezveze ideja nema frke!
Salut!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Trazio sam ga, ali ga nisam nasao! Prebaci, ako mozes.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Mix ides li opet?
Daj stavi musice koje ces nositi... ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Black Gnat je odličan izbor. Ta muva dobro imitira ono što se već pojavilo na vodama, midževe. Jeste čupava i ružna, ali ima neke mnogo bitnije osobine kojima imitira.
Poštovani Djomla, već sam počeo da idem svaki drugi dan u ribolov, a obišao sam i pomenuto mesto. Klenčići su na površini i bućkaju bez prestanka. Toliko ih je bilo da sam odlučio da ih ne pecam, već sam kao plen odabrao malo težeg protivnika, štuku.
Ovih dana ću sigurno malo i klenčiće da bockam, što na Toploj Vodi, što na jednoj krečnjačkoj reci. Naterao si me da pravim black gnat  :doh:.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Au, sta bi dao da mi klen sada kupi suvu. :drool:
Srecno! ;)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kupi je i to bas onako sa uzivanjem ali na Toploj vodi ovde u Nisu..
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
oholi kume sta se sekiras ako si u pg otidji na vodu u donji tok bilo gdje od krivog mosta pa nizvodno radi klen na povrsinsku samo sitnu muvu vezi i ne brini
naravno poradzumjeva se da mahac ne dolazi u obzir zbog sirine korita i dubine vode ali i sa vaserkom mozes odmorit dusu :smoke:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Juče sam obišao Toplu Vodu i mušičario sitne klenove baš na Griffiths gnat. Ako vam je frka za malo dry fly fishinga, u februaru su klenovi odličan izbor. Preduslov je da voda bude bistra i vodostaj normalan ili mali, a za aktivnosti na površini vode ne brinite. U toku sledećeg meseca (februara) treba očekivati pojavu nekoliko vrsta vodenih insekata, među kojima će dominirati midževi. Zato pripremite Griffiths Gnat, Black Gnat ili nešto slično na udici broj 18, 16 ili 14.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Može, ali dok traje ovaj hladni period, nije obavezna ni kod "ovisnika". Klen sada kupi sitne i nežne insekte i, iako je sitna bambula i sada efikasna, bolje je koristiti verniju imitaciju midževa.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas sam ulovio nekoliko ovakvih klenova na suvu "vešticu".
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Mix, hoces li forsirati vestice u ovom preiodu sada? Mislim kako na klena , tako i na pastrmku.
 
Vrh Dno