Februarski klenovi izginuli zbog BLACK GNAT-a

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Djomla je napisao(la):
Mix, hoces li forsirati vestice u ovom preiodu sada? Mislim kako na klena , tako i na pastrmku.
Sitne veštice, black gnat, griffiths gnat i slične muve su mi favoriti za stajaće vode, a za reke, pored ovih muva, obavezno nosim i olive dun. Ovo je za klenove, a za pastrmke spremam samo nimfe, a ako probućkaju, možda se latim kutije sa suvim muvama i primenim iste muve kao za klena.
 
Z

Zakula

Guest
Sitne veshtice i midzevi u raznim varijantama su bukvalno institucija,kada su u pitanju "zimski" klenovi stajacih voda.Midzevi treba da budu tamnijih i zagasitijih nijansi,od crne do neke tamno sive,uradjeni na udicama #16 i #18,a redje na #14 i #20+.Neka budu "anemichni",sa samo jednim namotajem hackle-a,tankim telima i retkim krilima - bash kao i pravi midzevi (dvokrilci).Od materijala,bih vam preporuchio crni antron ili josh bolje dabing zechije shape bojene u crno,polipropilen u raznim nijansama i grizzli hackle.Naravno,vi experimentishite...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Hvala Mix i Zakula. ;) Ja se uvek uzdam u suve pa svaka imitacija koja je akutuela u ovo vreme me interesuje.
Da i ja vezujem neke nimfe i suve za ovo vreme sa tamnijim telima.
Nego me taj polipropilen muci, nikako da ga pronadjem?  :(
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Kakva mu je ono rana pored desne žkrge? Kormoran?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
uživač je napisao(la):
Kakva mu je ono rana pored desne žkrge? Kormoran?
Verovatno si mislio na ovo klenče.
index.php

Tu gde sam ga ulovio srećom nema kormorana, ali ima štuka.
 
Vrh Dno