Fiberglass štapovi & Samogradnja

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Nisam imao slicne probleme. Mislim da su problemi sa kontrama moguci ako se peca na vecoj udaljenosti...dosta kanapa na vodi i kompenzacija kratkim stapom, sto rece vrana.

Ja ovakvim stapicima pecam samo na bas malim vodama i potocima, gde je provlacenje kroz granje najveci problem. Neverovatno koliko kratak stap tu pomaze, tj. ne zapinje o granje. Ribolovac moze da se tako provuce kroz iglene usi. Zabaci i kontre nisu problem, to je sve na kratko, uvek ispod 10m a najcesce na manje od 5m.

Jedna stara fotkica, stap je stari Diamondback Carbonite grafit, 6'6" 3wt.

velikana6'6%22.jpg
 

vasilis

Newbie
Učlanjen(a)
22.12.2023.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Поздрав свима!
IMG_20231221_220004.jpgIMG_20231221_220012.jpgIMG_20231221_220059.jpgС обзиром да ми је мушичарење страно, и унапред се извињавам ако затрпавам тему, замолио бих да ме неко упути.
Наиме, добио сам штап који ми се много свидео али немам пуно информација о њему.

IMG_20231221_220019.jpg
хвала унапред!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Nisam imao slicne probleme. Mislim da su problemi sa kontrama moguci ako se peca na vecoj udaljenosti...dosta kanapa na vodi i kompenzacija kratkim stapom, sto rece vrana.

Ja ovakvim stapicima pecam samo na bas malim vodama i potocima, gde je provlacenje kroz granje najveci problem. Neverovatno koliko kratak stap tu pomaze, tj. ne zapinje o granje. Ribolovac moze da se tako provuce kroz iglene usi. Zabaci i kontre nisu problem, to je sve na kratko, uvek ispod 10m a najcesce na manje od 5m.

Jedna stara fotkica, stap je stari Diamondback Carbonite grafit, 6'6" 3wt.

Pogledajte prilog 86856
Reci mi Vladane ovaj stapic duzina i aftma i koja je struna uparena sa njim. Trazim neku strunu koja ce da mi koristi za obrasle reke znaci nesto sa kracom glavom sto ce sa malim izvlacenjem strune iz vrha stapa da ga napumpa za zabacaj
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Mare,

Ja obicno koristim Rio Classic DT3F ili SA Mastery Trout WF3F. Zabaci su bas kratki da glava najcesce ne izadje cela. Za tako kratke zabace moze i za broj jaca struna jer je razlika u tezini na kratkom rastojanju bas mala. U principu DT strune su mi super za na kratko. Mnogi hvale Barrio Smallstream za ovakve situacije.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Mare,

Ja obicno koristim Rio Classic DT3F ili SA Mastery Trout WF3F. Zabaci su bas kratki da glava najcesce ne izadje cela. Za tako kratke zabace moze i za broj jaca struna jer je razlika u tezini na kratkom rastojanju bas mala. U principu DT strune su mi super za na kratko. Mnogi hvale Barrio Smallstream za ovakve situacije.
Hvala ti. DT je i moj prvi izbor pa cu da vidim sta i kako i koju.
 
Vrh Dno