Fiberglass štapovi & Samogradnja

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Skoro pa gotovo. :smiley:

Iskreno, nisam imao nameru da ga sam sklopim, planirao sam da skupim komponente i da to odnesem majstoru.
E, onda je krenulo: " Ma, mogao bih da namontiram halter", " Kad sam već halter, što ne bih i plutu" i korak po korak...

Veoma lep hobi, potpuno razumem kolege koji se ovim ozbiljno bave. Deluje mi i da se relativno brzo napreduje tj. siguran sam da bih sad to bolje i pedantnije uradio.

No dobro, biće prilike, ima toliko blankova koji čekaju da ih neko udomi. :whistle1:

Hvala Oldsurehand-u i 100-ki na savetima u ovoj temi koji su mi puno pomogli. :290:
 

Prilozi

  • glass.JPG
    glass.JPG
    118,9 KB · Pregleda: 86
  • IMG_0085.jpg
    IMG_0085.jpg
    89,3 KB · Pregleda: 85
  • IMG_0090.jpg
    IMG_0090.jpg
    79,2 KB · Pregleda: 85

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
637
Broj reagovanja
1.286
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Skoro pa gotovo. :smiley:

Iskreno, nisam imao nameru da ga sam sklopim, planirao sam da skupim komponente i da to odnesem majstoru.
E, onda je krenulo: " Ma, mogao bih da namontiram halter", " Kad sam već halter, što ne bih i plutu" i korak po korak...

Veoma lep hobi, potpuno razumem kolege koji se ovim ozbiljno bave. Deluje mi i da se relativno brzo napreduje tj. siguran sam da bih sad to bolje i pedantnije uradio.

No dobro, biće prilike, ima toliko blankova koji čekaju da ih neko udomi. :whistle1:

Hvala Oldsurehand-u i 100-ki na savetima u ovoj temi koji su mi puno pomogli. :290:
...uvijek se može pedantnije, ljepše, preciznije... najteže je skupit hrabrost i napraviti, završiti prvi štap... zato veliki bravo za pokušaj i ostvarenje
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Mlinka, hvala.

Štap je završen. Plan je bio da ga isprobam slede'e sezone, ali osećam da me plako hvata neizdrž.

Da ne planira neko možda oktobarski izlet na Lim ili Ribnik ? :whistle1:
 

Prilozi

  • fiber.JPG
    fiber.JPG
    48,7 KB · Pregleda: 79
  • fiber 2.JPG
    fiber 2.JPG
    76,9 KB · Pregleda: 79

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Da ne otvaram temu. Dali neko zna nekoga osim Ade u BiH da se bave rod buildingom. Najbolje bi mi pasala okolina Banjaluke tj sjeverna BiH. Ali može i ostali dio BiH.
Hvala unaprijed svima
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
905
Broj reagovanja
76
Jel radis neki skuplji blank ili ?
Ako radis nesto kvalitetno svakako bi ti preporučio MG servis, na relaciji BL-BG uvek ima nekoga, ipak ne praviš štap svaki dan, a mnogo je bolje kad ga urade profi likovi.
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Jel radis neki skuplji blank ili ?
Ako radis nesto kvalitetno svakako bi ti preporučio MG servis, na relaciji BL-BG uvek ima nekoga, ipak ne praviš štap svaki dan, a mnogo je bolje kad ga urade profi likovi.
Hvala. Meni trebaju majstori iz BiH
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Skoro pa gotovo. :smiley:

Iskreno, nisam imao nameru da ga sam sklopim, planirao sam da skupim komponente i da to odnesem majstoru.
E, onda je krenulo: " Ma, mogao bih da namontiram halter", " Kad sam već halter, što ne bih i plutu" i korak po korak...

Veoma lep hobi, potpuno razumem kolege koji se ovim ozbiljno bave. Deluje mi i da se relativno brzo napreduje tj. siguran sam da bih sad to bolje i pedantnije uradio.

No dobro, biće prilike, ima toliko blankova koji čekaju da ih neko udomi. :whistle1:

Hvala Oldsurehand-u i 100-ki na savetima u ovoj temi koji su mi puno pomogli. :290:

Drago mi je da si završio štap.:tbumb:
Vladan je i meni jako puno pomogao savetima oko sklapanja, mislim da sam žestoko ugušio čoveka prošle godine :doh:

I ja sam mog prvenca zabrljao na nekoliko mesta. Ali većina tih stvari se i ne primeti puno. Što bi se reklo prvi se štapići u vodu bacaju:cheesy:
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Ne mogu da nadjem podatak kojim sam se vodio u odabiru karika. Da li neko ima semu sa tri prelazne i sest istih? Klasa 5 i 6. Bistro Goran.
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Mislio sam na velicine jednostopalnih karika. CTS ima shemu za rastojanje, velicina je nepoznanica. Sage je nekada imao na sajtu polje rod building sa velicinom karika ali na novom sajtu nema.
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Hvala Neba, ali zar nije posle 12 stripera tri prelazna pa onda sest istih? I da li je ovo velicina za snake ili single foot? Bistro Goran.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
905
Broj reagovanja
76
Za snake.
Nisam nikad radio sf, te iste i nisam razgledao, ali je princip isti, samo pogledaš diametre.

Nemaš potrebe za tri prelazne, čak neki i kažu da je i treći višak.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220221_221122.jpg
    Screenshot_20220221_221122.jpg
    132,3 KB · Pregleda: 25
Vrh Dno