Filipovi strimeri

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Filipe dobro je to što malo experimentišeš i probavaš neke svoje fore, tako sam i ja radio ali za svaki slučaj za ribolov uradi nešto jednostavno po nekom originalnom receptu što se je mnogo puta pokazalo kao dobro a svoje experimentalne radove svakako isprobaj, tu se mnogo naučiš...upoznaš kako se koji materijal ponaša vezan ovako ili onako na udicu. Imaš par strimere stvarno dobrih ali i ostali su ok i imaju jedan tvoj autentičan potpis...samo radi, vežbaj i sam češ videti kako ti vremenom sve bolje ide...iz sezone u sezonu kada budeš bacio pogled na svoje stare imitacije tek onda češ videti neke greške koje nisi video i sve češ preraditi uključivši i iskustva sa vode koja su tu najvažnija...samo hrabro napred  :tbumb:
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
kad dođu materijali onda če biti boljih, zna li netko gdje bi mogao nabavitiovog strimera od nekog prozračnog materijala  ::) ::)
 

Prilozi

  • perch patten 2 resize.jpg
    perch patten 2 resize.jpg
    36,1 KB · Pregleda: 164

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Filipe, jesi li ti vezao  ovo strimerče ili? Ako si ovoga vezao, to je za čistu desetku i uradi takvu seriju te boje i verziju sa samo belim telom i crvenom glavom pa kakvog sa crnim leđima i crvenim stomakom/trbuhom. Ovo je odličan strimer za sve predatore...takvi od 10cm na više za štuke i ostale kapitalne predatore a manji za ove malo manje predatore do kilo dve ali i polkilske....fantastičan strimer....zanima me kakav je to materijal jer ga ja mislim nabaviti več neko vreme...ovako sa slike bih reko da  je u pitanju "slinki fibers" jer on je takav koliko znam i svoj volumen ne menja ni pod vodom več ostaje takav kako ga ošišaš...fantastičan materijal i kada se obogati sa svetlucavim nitima je extra atraktivna imitacija kako za nas ribolovce tako i za ribe.
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
sve svoje mušice bi mjenjao za akve strimere ili taj materijal :'( ja to nisam vezao muha je sa bloga pike fly fishing articles
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne brini, brzo češ i to da savladaš, sve je samo u praksi i vežbi...sto posto sam uveren da je to "slinky fiber" ona tako izgleda i strimer kakav je suv skoro u dlaku je isti kada je pod vodom a opet mekan i savitljiv, dakle ne nabrekne dodatno a niti se skupi a ponaša se odlično....to je vrlo popularan materijal posebno za te malo veče potezanke tj. strimere mada mogu se raditi i ti manji ali eto ja se odlučim radije za polarnu lisicu za manje...ako budeš u mogučnosti nabavi si sliky fiber barem dve tri boje (recimo: belu, maslinastu i chartreuse za početak da bi vezao uočljivu imitaciju bele ribe koja je najčešče na meniju naših slatkovodnih predatora, pošto su sve vode u tvojoj okolici dosta mutne osim ponekih bara ponekada taka svetla imitacija bi pokrila 90% potreba, dok bi recimo crveno crnu koristio samo ponekada kada su bare sa štukom bistrije ali i tada je dobra ona prva kombinacija).

evo sa jednog FF sajta primer morskih potezanki od slinky fibera obogačenog svetlucavim nitima
Lg%20and%20Sm%20Peanuts%5B1%5D.jpg


mnogo popularan materijal i vrlo lovne imitacije.
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
ja mislim da mi je takva boja na slici najbolja pogotovo za štuku i smuđa zato što sam imao najviše rezultata na varalice te boje u mjesec dana na jednu varalicu u ft dekoru sam ulovio 20 štuka
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Filipe, prvo dobro ispitaj vodu na kojoj ćeš da bacaš strimere.
Evo zašto.
Na gružanskom jezeru je skoro nestalo beovica, a namnožila se sunčica i postala glavna hrana štukama,
bandarima i smuđu.
Sve što sam ulovio došlo je na neke strimere tamnijih boja sa vrlo, vrlo malo belog po stomaku i sa samo po jednom svetlucavom trakicom na bokovima strimera. Ništa belo, ništa žuto, ništa crveno..ništa svetlo.
Varaličari koje srećem koriste varalice sličnih tamnijih boja.
Džabe trošiš materijal ako ne gledaš u vodu. To je ok za vežbanje vezivanja.
Probaj nekoliko vrsta po bojama pa ćeš videti šta se najbolje pokazuje.
Kad dođu mrazevi tek će onda da je glad natera onako zubatu da juri sve što naiđe pored nje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
što se tiče naručivanja preko interneta a da je iz EU Slinkiy Fiber imaš u mistpool-u...za dalje ne znam, treba pretražiti...pošto od stranih jezika razumem samo engleski prilikom pretraživanja eu e trgovina sa ff opremom sam ograničen samo na stranice sa engleskim jezikom. Eventualno ima još jedna e trgovina iz DE ali još nisam naručivao ništa od njih mada evo pre dužeg vremena opet malo pretražujem njihovu ponudu http://www.ffe-shop.de/catalog/index.php?cPath=55_64_67
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
evo još strimera
 

Prilozi

  • PA250177.jpg
    PA250177.jpg
    334,7 KB · Pregleda: 170
Vrh Dno