Fly Fishing in the Time of Plague

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Nova sezona, nova voda. 16.3. - pocetak sezone i pravo iz pandemije u epidemiju potocnih. "... te jedno te isto..." i tako satima,  samo manji komadi 25-35 cm. Par za ilustraciju...


 


Izmedju ova tri kamena deset komada za pola sata sve na istu #16 orange nimfu a onda sam promenio spot jer je pretila opasnost da krepam od dosade a malo zatim i vodu gde sam se prebacio na spin.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
E to je pravo otvaranje sezone [emoji846]
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Lep otvor.  :)
I reka deluje sasvim ok, mada je verovatno mnogo lepsa kad ozeleni vegetacija.  :)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  BRAVO na berićetnom otvoru. Mogao si bar 2 dobre slike da odradiš kad imaš uslova i ulova.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Od poslednjih pet dana, tri kompletno na vodi. Sutra ponovo ali sa spinom u ruci. Lose vreme, gadan vetar a voda i teren neprikladni za musicu.
Elem, situacija poprima groteskne razmere. Juce na vodi ja sam, ni jednog jedinog musicara, tu i tamo poneki trkac uz reku, par mountain-biker-a i po koja baba sa kerom. Vreme vise nego idealno, sunce greje, 20 stepeni, voda kristalna a ribe na sve strane. Pecam samo zvoni. Oko dva napravim pauzu a posto su svi do jednog restorani u okolini zatvoreni zbog virusa nemam gde da po obicaju odem na rucak sedim u gepeku prinudjen da jedem sendvice sa sirom i povrcem k'o u studentsko vreme. U jednom momentu zaustavlja se auto ispred mene. Lik otvara prozor suvozaca i pita kako ide, odgovorim dobro je a dasa vadi znacku i pokazuje da je kontrolor i pita moze li da vidi licencu. Sigurno kazem, vadim dozvolu i statistiku a on u medjuvremenu izasao iz auta i stoji sa suprotne strane, kaze: Stavite, molim vas na haubu. Jos se nisam navikao na opstu histeriju i spustam knjizice na kola a on se sav uzvrpoljio, trazi nesto po kolima i na kraju pita imam li mozda olovku. Naravno, izvadim je iz prsluka i krecem ka njemu da mu je dam, on se spucao zabezeknut i stoji ali ne pruza ruku da uzme jebenu hemijsku. Ne mogu da verujem, pa lik je skroz sjeban zbog virusa, prodje mi kroz glavu i spustim olovku na haubu. Kazem mu da je slobodno zadrzi. On se malo otkravio ali drzi odstojanje od sirine auta i preko krova razgovara sa mnom. Vi ste jedini na vodi ali sam dosao da skidam ove idiote sa stena. Iznad vode se gotovo vertikalno podize litica, raj za pentrace samoubice sto po ceo dan vise okaceni na dva prsta. Ludaci su zaboravili da hitna pomoc gotovo uopste ne reaguje na pozive i ja sad moram da ih jurim po brdu. Covece, pomislim, u koji sam ovo jeftini film upao.
Daklem, ribe omanje oko 30 cm i jedna jedina malo veca od 40. Par sam i uslikao a mogao sam i samo jednu jer su k'o stancane, sve iste. Vodom trenutno ne pliva nista osim potocnih i mladica velicine osrednje podmornice koje ih nemilosrdno prozdiru.



 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Cesto idem u ribolov, ali ovakav luksuz da skoro svaki dan od jutra do mraka visim na reci nisam imao odavno. Riba radi odlicno jer gotovo da ne postoji nikakav pritisak na vodi. Nigde nikog, na moju veliku radost, jer je svaka nepotrebna gnjavaza potpuno iskljucena. Samo ja, voda, ribe and the sky above us.

Ovako izgleda nimfa posle ca. 8-me pastrmke


... a ovako na pocetku zivotnog ciklusa


Ubedljivo najuspesnija nimfa poslednje tri godine, sve sam dobijao na nju - sarane, klenove, pastrmke, bodorke, crvenperke, bandare, skobalje... Par novih za sutra #18, #16 po Fulling Mill-u.



Na ove sci-fi nimfe (lice, ali nisu streameri, niti ih tako prezentujem) sam lovio fantasticno poslednjih dana. #12 Fulling Mill, 3mm tungsten, marabou, chenille ili noj... nista posebno. Drecava boja i velicina su izgleda presudni - sto sarenije to efikasnije. Tretiram ih kao jig, 2/3 riba sam dobio na njih. Voda do kolena, srednje ili lagane brzine, prozirna.



Sarlo Akrobata nimfa  - #8 Gamakatsu, za reku sa malo dubljom i brzom vodom.


Red Baron - isto kao gore








 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Posle gomile kloniranih potocnih za promenu nesto novo. Pitam se vec tri nedelje da li je moguce da u ovoj vodi nema nista drugo? Ipak, da! U sredu i danas medju standardnom galanterijom, par sjajnih riba.

Klen 45 cm. Debeli me navozao posteno, ne secam se kad mi je poslednji put klen napravio takav stres. Nimfa #16 za vrh usne, ne znam kako sam uspeo da ga dobijem.



Lipljen 42 cm. na #16 nimfu takodje. Fantasticna zilava riba, skakala je kao luda okolo. Trcao sam za njom po plicaku da je nahvatam, cirkus zivi.


Kad je pustih, plivala je jos dobrih deset minuta predamnom. Prelepa riba.


Kalifornijska pastrmka 45 cm. E, ovo je nesto zaista posebno bilo. Suva muva #16 na istom mestu gde i lipljen. Tri puta mi se okretala ispred meredova i pravac brzak do backing-a. Dobio sam je danas oko 12:00 h. Razmisljao sam da  spakujem sve i odem kuci jer ovakav dozivljaj tesko moze da se nadmasi. 15 minuta enciklopedijskog primera musicarenja od uzimanja muve preko drill-a do photo session-a. Slika ni izbliza ne moze da docara koliko je ova riba lepa uzivo.


Mesto akcije Lipljen/Pastrmka.


 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
E tonkad tako promesa je najlepse.... Svaka cast.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Svaka čast.
Voda je fantastična  :tbumb:
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Juce, isto mesto isto vreme kao na slici iznad, 40 cm. suva #16. Namucih se posteno dok nisam nasao sta ce da uzme. Izmenjao sam bar deset musica dok nisam nasao sta joj pase. Dve tri je ispljunula, ostale kompletno ignorisala. Lepa borba, lepa riba. Svaki dan na ovom mestu nadje se veci komad koji pokriva ca. 300 kvadrata i kad je klepim do sutra se ne pojavljuju vise. Na istom mestu mi je mladica 18. marta uzela #10 nimfu koju sam jigerisao i iskidala sve kompletno.





45-ica je dosla na ovo. Jedna intaktna i ista nakon okrsaja.




 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Kratak osvrt na par proteklih dana. Voda niska, voda visoka, riba u formi a nigde nikog. Idila!

Par pastrmki as usual, te jedno te isto...







...and now, drum roll please ssssssssssssszzzzzzzzzzrrrrrrrr tg duum classhhhh... Ladies and gents 52 cm zivotinja.


Prethodni klen je pao na nimfu sa crvenim repom, ovaj na nimfu sa narandzastim. Lagana varijacija na istu temu: #18 jig Fulling Mill, 2.4 mm tungsten (bakar, zlato), paun, hackle, Sow Scud Rainbow, zica. Sve ove i ca. 60% ostalih riba je doslo na ove dve vec ocerupane nimfe, poslednje koje su mi ostale. Cinjenica da od pocetka sezone fantasticno love vec sada ih je uvela u "Hall of Fame" najuspesnijih musica.


...i jos jedna koja se sprema da udje: #16 Partridge, 3.0 tungs. (od zlata) zec, fazan, paun, zica, klasika, jel' da?


 
Vrh Dno