Fly Fishing News

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zidne mušičarske novine "Fly Fishing News", broj 1. pojavile su se na USR Nišava!
  Objavljivaću ih svakog meseca. Ovo je februarski broj. Možda ovo preraste i u mušičarski časopis. Već poodavno imam ponudu jedne štamparije da uređujem tako nešto. No, to je ozbiljan posao. Zadovoljiću se sada ovakvim, zidnim, informatorom.
 

Prilozi

  • FF news 1.jpg
    FF news 1.jpg
    58,6 KB · Pregleda: 227

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Odlicno je to i nadam se da ces uspeti ali imam jednu zamerku zasto se zovu "Fly fishing news" kada imamo u nasem jeziku jednu rec koja karakterno i dubinski opisuje sam pristup nasem sportu, jednostavno MUSICARENJE (ribolov musicom) a kada tiraz predje u internacionalne razmere prevodicemo ga ... ali mi na balkanu volimo da se pravimo englezi :lol: za sada je to na lokalnom nivou i mislim da bi trebalo da se imenuje nazivom na jeziku naseg govornog podrucja, pa i ovaj sajt prelazi cak granice zacrtane na karti ali ipak pisemo nasim maternjim jezicima i zove se musicarenje.org a ne flyfishing.org.... nadam se da se mix-e neces naci uvredjenim kao autor i pokretac lista, ali ovo je moje misljenje ako ima smisla ok a ako ne zaboravi da sam pisao.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
I sam znas da volim da koristim sprske reci, ali razmisli malo bolje, kako smo dosli do cudesnog termina "musicarenje" i da li je bas toliko zgodan. Neko ko ne zna o cemu se radi, pomislio bi da smo mi, musicari, ili neki muzicari ili neki muvatori. Po meni najprikladniji naziv naseg sporta bio bi "ribolov musicom", to jest, na engleskom, "fly fishing". Znas, postoje i reci poput "rock'n'roll", "rap", "twist"... i mnoge druge koje niko, srecom nije prevodio na srpski, a mogao je.
Zamlacujem se malo(dao si mi povod za to), ali ostajem pri tome da je najzgodnije ovo "FLY FISHING NEWS". Na ovim mojim zidnim novinama cak i nema mnogo reci, tako da bi vec ovaj "broj" mogao biti internacionalan. Stavise, naziv sam maznuo od nemacke firme "Brinkhoff", koja mi je jedno vreme slala "Fly Fishing News". Ako su nemci prihvatili engleski, mogli bi i mi, a?
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Mi ionako nikada nismo imali svoj kurs, uvek se okrecemo kako vetar duva. Ja nisam nigde napisao "srpski" ovde ima ljudi i iz drugih republika bivse juge koji se mozda osecaju manjinom na sajtu ja sam koristio rec "maternji" jezik. mada priznajem malo sam i ja tu pogresio, mislio sam na nas koji razumemo ovde pisano slovo, ok u svakom slucaju zelim da tvoj projekat zazivi i mnogo brojeva dozivi.
Bistro!

P.S. i shimano pise na srpskom :lol: , jace je od mene izvini
 
Vrh Dno