FLY TYING VIDEOS

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
po mojoj oceni najbolje muve su one koje su: jeftine, jednostavne i lovne  :yeswink:  Ova je definitivno takva...mada...ako se koristi tungsten i kvalitetnije udice moze da bude malo skuplje ali opet nije to takva cena da bi sada zbog toga covek bas bankrotirao.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Ja opet mislim da i udice za pocetak mogu one i sa pijace... Boki ako ovo procita kontrirace iz 1 u 1 :D Sala mala... Ali to kazem jer su jeftine, za pocetak dok se uvjestis da izradis jednu musicu kako valja potrosices 10 onih boljih sto je ekonomski malo veci poduhvat a i nisu nase ribe sa celicnim celjustima pa da im nesto urade ( bar sto se malih ,,small trout streams,, tice)... Mana koliko hoces ali eto neko moje amatersko misljenje... P.S. sta je TUNGSTEN? I cini mi se da skrecemo sa teme :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
no, udice se "potrose" samo kada se iskrive, slome, izgube, istupe tid. Cesto se vecini nama desava da vezemo na jednu udicu vise puta....navezes nesto i vidis da to nije kakvo bi trebalo biti...žilet i seci sve....žiletiranje....u kutijicu treba straviti muvu sa kojom si zadovoljan i u koju ces verovati...na ovim video snimcima su detaljni prikazi i ja kao pocetnik ne bi zurio i nabrazaka nesto smandrljao slicno tome nego bi vezao dok ne bude tako kako treba da bude... tipicne greske pocetnika su da zure i rade mnogo razlicitih musica umesto da bi se uvatili prvo jedne i nju naucili kako valja. To sam i sam radio...ali nitko me tada nije ni posavetovao kako i sta...ali zahvaljujuči internetu brzo sam savladao osnovu.

ps.
tungsten ili volfram je materijal teži od olova i mi ga najčešće koristimo za glavice nimfi...neke kuglice (bead head) se jos uvek rade od bakra i one su lakše a zato i jeftinije...one od tungstena su teže i malo skuplje ali sa njima se nimfice bolje otežaju i to zna itekako da doprinese lovnosti ;) Na ovom videu kojega sam ja postavio tip koristi tungsten glavicu i takva sicusna nimfica tako vezana i sa tungstenom brzo tone na zeljenu dubinu gde je riba...izuzetna nimfica ;)
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
U potpunosti se slazem sa tobom u vezi toga!  :respect1:

Aha znaci to je tungsten, ok jedna informacija vise :D Samo ja mislim da nije loce i otezati musice malo bolje zicom pa da tungsten i ne treba vec samo obicna bakarna perla...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jeste, i ja radim tako odavno i skoro svi mi ali od kako imamo tungsten nastavili smo isto tako tako da tungsten + olovna zica su majka kada u brzoj vodi trebas spustiti nimficu na zeljenu dubinu ;)

posebno ako je rec o malim tankim nimficama gde bi olovna zica samo smetala je tungsten MUST HAVE ;)
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Logicno, ali u mom slucaju za to ne bi bilo potrebe posto moja rijeka rijetko dje ima virove od 2 metra tako da bi mozda i bakarna perla bila dovoljna... Sve u svemu ne mogu ni to da tvrdim 100% dok ne probam, sve cu znati kada probam a do prvog Maja ima jos dosta  :'(
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Nego da se vratimo temi, odavno nije bilo nekog videa :) CDC MIDGE EMERGER http://youtu.be/_N1EdB_IBGQ
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Mozda nije bas za pocetnike... ali po meni najsavrsenija imitacija majske (Ephemere). Ovih dana cu da pokusam da je 'vezem'.  ::)

Inace, upload clana naseg foruma... Iz 2 dela:

part 1
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vXtXuWBWUho[/youtube]

part 2
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=235k1GIPCwk[/youtube]

Pogledajte i ostale snimke, prepuno je korisnih tehnika koje sam odmah poceo da koristim...
bez reci... samo savrsena muzicka podloga... ;)

http://www.youtube.com/user/007bogi/videos?flow=grid&view=0
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Što si bre simsone taki, ne kvari čoveku volju  :)
 
Vrh Dno