FOTOAPARATI

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ja trenutno koristim ovaj Olympus-ov model (Sp-570 UZ).
Uglavnom mi je sve podešeno na automatic  :doh:
Hoće nekada pri jakoj svjetlosti da pobjeli slike ne puno ali dovoljno ili u uslovima slabe vidljivosti da prikaže "šum".
Sve u svemu dobar macro mod,plus super macro.I bitna odlika mu je optički zum 20X.

http://www.dpreview.com/news/0801/08012204olysp570uz.asp
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pošto sam tamo negde avgusta okupao svog dobrog starog Sony-a dok sam se brćkao u jezeru u bellyju  :doh: to mu je bio i zadnji izlazak na vodu.  :'( Od tada ako koristim fotoaparat koristim Olympusov podvodni sa kojim nisam bas nesto zadovoljan. Cesto idem u ribolov i bez kamere  :blush: Volio bi uzeti nesto dobro, da ima sve potrebno za dobre fotke koje su povezane sa nasim hobijem a da ne vucaram pet kila aparata sa dvesta objektiva  :blush: nije mi do toga... sve cesce idem u ribolov sa svega par muha a kada pomislim da vucem sve i svasta sa sobom muka mi pripadne  :blush:

ova stvarcica mi je ozbiljno zapela za "oko"... ima li tko od vas iskustva sa tim modelom?
Prema opisima po internetu rec je o ozbiljnoj kamerici. Naravno i ime ima svoju težinu ali...otom potom

Samsung DMC FZ200EP
365411_0.jpg


Još ču malo da razmišljam pa ako budem u prilici od marta počinjem ozbiljnije razmišljati o nabavci. Za sada ovo mi je "nekako" favorit!
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Malo si se zahebo-panasonik je to, nije samsung.Ako već uzimaš prozumer neki moja preporuka bi ti bio neki CANON sx 40 hs ili najnoviji model sx 50 hs.Zašto? zato što CANON daje najbolje fotke dok ostali prednjače sa videom.Ja imam sx 30 is i zadovoljan sam njime ali su gore navedeni modeli daleko iznad njega po kvalitetu fotki !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Istina Panasonic ne znam kako sam samo napisao Samsung  :doh:  :nowink: :doh: nema veze...

Hvala za savet. Gledao sam izmeđuostaloga i Canon-a G1 X i G15. Canon SX50 HS nisam ni opazio. Evo baš ga gledam malo i čitam o njemu. Hvala za savet još jednom!!!  :tbumb:

Do proleća ču već nešto da odaberem ;)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Seb, prosumeri su klasa koja polako odumire. Dakle ili odaberi neki brutalni dzepni aparat ili DSLR. Najbolje i jedno i drugo :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da znas...i jedno i drugo cu  :hammer:


ne, profi fotografa cu da unajmim pa neka on vucara svu potrebnu opremu  :lol:  :smoke:

 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Prilican broj godina vukao sam na ledjima nekoliko kila fotoopreme svaki dan. Zbog posla, ali i za zabavu. Zato sto je to tada bio jedini pouzdan nacin da se naprave profi slike. Danas su mogucnosti dzepnih "apartica" takve da je DSLR cisto bacanje novaca i zrtvovanje komocije za svakog tko tim poslom ne zaradjuje ozbiljne novce ili mu je fotografija primarni hobi, a ribolov sporedan.

Cak i malo bolji dzepni aparatici su suvisan trosak za nekog tko dobro ne poznaje tehniku snimanja pa tako ima neke realne koristi od igranja funkcijama. Za nekog tko slika ulove, tu i tamo nesto lijepo i zanimljivo, obitelj na izletu i sl., bilo koji aparatic koji stane u dzep, prosjecne cijene je vise nego dovoljan. Za orjentaciju prije kupnje treba malo procitati ovo:

http://www.dpreview.com/products/cameras

Nakon sto sam rascistio u glavi da mi je za ugodan zivot potreban solidan aparatic u dzepu, a ne pet kila tereta na ledjima kupio sam Oympus XZ-1...
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=olympus+xz-1&_sacat=0&_from=R40
...i nakon toga vise nikad nisam uzeo DSLR u ruke. Niti mi je falio. Samo stoji u ormaru. Ako bih danas nerazumno trosio novce na neku foto igracku to bi prije bila GoPro Hero 3 kamerica, nikako DSLR.

 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Imam i ja predlog... što bi Bojan rekao "brutalnog" džepnog:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/889962-REG/Canon_PowerShot_S110_Digital_Camera.html

Ja imam S90 i teško bih ga dovoljno nahvalio!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
DSLR ne mislim nositi u ribolov jer mi se to nikako ne da...ali ovi predlozi o "brutalnim" đepnim mi se mnogo dopadaju i sam razmišljam u tom smeru mada mi je ko što rekoh pažnju povukla kamera koju sam prvu predstavio ali "brutalni" đepni je idealno rešenje. Nešto če več da se pronađe. Hval na savetima ;)  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hmmmmm  ::)

Sony Cyber-shot DSC-RX100


http://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100

vrlo zanimljiva kamera!!!
 

milos62

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2013.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Koristim Practica WP500, waterproof, nema nesto pixela -5, ali mi je potpuno odradio posao na letovanju u Egiptu, slike koje sam tamo napravio su neprocenjive, da ga nisam imao u svakodnevnom odlasku na koralni greben bio bi uskracen za fenomenalne uspomene. Svaka riba je uslikana bezbroj puta :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sada je mesec dana kako koristim Sony DSC HX-20V i sada mogu reći da sam jako zadovoljan. Tu malu mašinicu bi preporučio svakome.
 

Benjamin

Senior member
Učlanjen(a)
28.11.2012.
Poruke
420
Broj reagovanja
181
Lokacija
Doboj, BiH
Pozdrav, ja koristim ovaj, jer sam jedan DSLR već posijo, drugog ne bih prežalio.

af29.jpg


 

Geneva

Senior member
Učlanjen(a)
25.09.2012.
Poruke
168
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Ja koristim Nikon D3100 , sa objektivom 18-105, posto sam se jedno vreme poslovno bavio fotografijom ( nocna fotografija , klubovi, provod i to :D )
Odlican aparat sa full HD snimanjem.
0666100_Nikon-D3100-18-105-VR.jpg


evo jedne fotografije sa pecanja, Nikola je upitanju :D
269140_10151175950209887_2097515697_n.jpg
 
Vrh Dno