"Frizerski" tretman za strimere

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Več duže vreme praktikujem malo topliji ili vruč mlaz vode. Kada završim sa vezanjem strimera čiji materijalni sastav u večini predstavljaju prirodni materijali svaki takav strimer na kraju pustim kroz topao vodeni mlaz. To mi je nekako spontano palo na pamet. Kada se osuši ostane lepo friziran tj. zadrži lepu i urednu riblju siluetu. Razmišljao sam i o feniranju ali to je več previše za moj ukus a toplota + voda bi hirolizirale lepak. Znam da ne bi bilo nekog večeg oštečenja na lepku/headcementu/laku ali...ipak ja se potrudim da ne kvasim glavu strimera vručom vodom a ako je pokvasim to je malo i kratko. Često i posle ribolova kada su mi strimeri ižvakani o riba i od nošenja po kutijici ili kada su neprvilno osušeni na prsluku onda ih pustim kroz mlaz tople vode i dobiju moj željeni oblik. Kod strimera koji su recimo od dužih dlaka (polarna lija ili buck tail) tu se vidi efekat više nego kot tipa vezanih od zonker trakica ili marabua. Zonkeri se vrate u svoj puhasti oblik kao i ovi od marabua s tim da imaju lep uredan izgled. Verujem da se je i vas dosta isto dosetilo te fore i da mnogi to več praktikujete...ako ne, probajte. Možda vam se po kutijama valjaju izžvakani i neuredno osušeni strimeri. Zašto ih nebi malo pustili kroz toplu vodu i dali nov svež izgled, "novu frizuru"  ;) 
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene nijedan strimer vezan hollow tehnikom ne ide u kutiju ako mi se ne svidi silueta nakon kvašenja.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Kod mene nijedan strimer vezan hollow tehnikom ne ide u kutiju ako mi se ne svidi silueta nakon kvašenja.

Verujem ti, posebno je važno kakav izgled dobiju kada se osuše. U vodi manje više svi malo nabubre i tu se vidi imaju li onu pravu 3d riboliku dimenziju ili siluetu. Ja sam sve moje hollow polarne lisice najpre pustio kroz vruč mlaz. Posle sam na vodi bio toliko oduševljen siluetom koju su takvi strimeri zadržali i u samom mirovanju. Na takvog hollow flat wing-a sam ulovio i moje zadnje ovogodišnje štuke u zadnjem izlasku na jezero. Ok. to što mi radimo verovatno nije od presudnog faktora što naše muve čini lovnima...ali dobijamo lepe, uredne i lovne muve. Ako ih posle ribolova malo propremo, friziramo, produžujemo im vek. Neke manje pastrmske strimere od umetnog krzna sam isto tako tretirao tj. sa njima sam to i počeo da radim.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jednog svežeg primera tzv. frizerskog  :) tretmana. Nakon vezanja i nakon toplog (vrelog) tuša. Na obe slike je strimer suv. Ovo je jedna verzija flatwing gde je dlaka na trbuhu jednako duga kao i na leđima. Ovaj je dug 11,5cm
 

Prilozi

  • DSC06914.JPG
    DSC06914.JPG
    97,6 KB · Pregleda: 254
  • DSC06915.JPG
    DSC06915.JPG
    41,8 KB · Pregleda: 267

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Seb majke mi lep ti strimer kao maneken medju strimerima. Svaka ti cast za ovo!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
simpson H je napisao(la):
Seb majke mi lep ti strimer kao maneken medju strimerima. Svaka ti cast za ovo!

hvala sims  :) to je jedno od oličenja lepote jednostavnosti!  Evo nemam mira, ceo dan sam proveo uz knjigu i neke goste pomalo...žena zaspala a ja nemam mir, morao sam da sednem za stegu...i evo dovršavam jednog bend beck-a. Pre toga sam uarčio dva srimera jer mi više nisu tako lepi  :nowink: :doh: Dosta odličnog materijala sam od toga spasio i zapakovao.  Meni je ft takav užitak i odmaranje živaca kao i sam ribolov. uskoro ču da izfriziram još jednoga i onda odoh nazad u krpe  :D da razmišljam o mladici i nekim imitacijama  :doh: :nowink: ... lol  :D :D ja sam izgleda puko skroz  :hammer:
 
Vrh Dno