From Slovenia with love !

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danjel Radetic kojega ja osobno ne poznajem je autor jedne izvanredne muve a ta je Pink katjica, CdC emerger. Mnogo ju cene kod nas u Sloveniji (koliko ja znam). Izvanrednom se pokazala u lovu lipljana i pastrmki, a pretpostavljam i klenova. Verovatno ste vecina vas i videli ovo a mozda i koristili. Ako imate sa ovom muvom iskustva recite koju pametnu ;-)
Zapažam da Lipljan mnogo voli emergere, da mu oni predstavljaju veliki deo jelovnika. Kod nas u Sloveniji ce vam vecina musicara preporuciti sivu, smeđu i maslinastu boju za večinu muva tako i emergera (posebno za klinkenhamera). Ali ovo je nesto posebno :) ROZA emerger! Prema onome sto sam cuo i procito o Pink katjici je ubojita muva za dragog nam lipca!

Ako niste probali probajte, ako jeste molim vas podelite iskustva! ;-)


Autorov Recept:

Hook: Tiemco 2487BL, 14-18
Tying silk: White
Body: Pink haretron or substitute
Rib: Silver tinsel
Wings: Pink CdC
Head: Clear varnish

This is one of my favourite patterns. It catches both trout and grayling and it is very easy to tie. You can use it during a hatch or when there is no surface activity. It is a real killer.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Video sam tu muvu,josh odavno na nekom sajtu (ne znam tachno kojem,ja mislim da je fly tier's page) i mislim da je opasna muva za lipca,pastrmku pa i za klena...
 
Vrh Dno