Garancija na opremu-Guideline

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
142
Broj reagovanja
31
Kupio sam u preko nekog sajta u Rusiji kanap Guideline High water Evolve.
Kupio sam po preporuci, zato što je trebalo da odgovara mom štapu, a i zato što je to jedan od najdugotrajnijih kanapa.
Kanap je dobar, tu nema spora.
Ali, prvog dana na livadi, posle nekoliko zabačaja, pukla je fabrička omča.
Iz iskustva sa Loop-om, kada sam reklamirao problem sa bojom koja je spala sa blanka (pisao sam već o tome), znao sam da od reklamacije nema vajde.
Ali u trenucima dokolice, rešio sam da im pišem.
Dole imate screen shot odgovara.
Za ljude koji ne znaju engleski, rekli su mi da se obratim onome gde sam kupio, ili ako hoću da to završim na lakši način, da stavim omčicu,kao što smo nekada stavljali ili da zalepim Aquasure-lepkom.
Znači , da pored 70 eura, koje sam dao za kanap, platim još za lepak ili omčicu.
Onda ovde čitam o garancijama na blankove i sl. iz celog sveta, i pitam se koliko je to realno. Na nekom forumu sam pročitao, da su ljudi imali problema da ostvare pravo na garanciju na blankove jednog proizvođača sa Novog Zelanda. Od tada, samo američko.
Interesuje me vaše mišljenje.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-04-30-15-15-02-200_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    Screenshot_2021-04-30-15-15-02-200_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    74,9 KB · Pregleda: 11

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.698
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Drugar je kupio sportske patike sa gore-tex membranom i platio ih je đavo ipo. Pustile su vodu i reklamirao ih je. Odbili su ga sa obrazloženjem da su to vodonepropustive patike koje su namenjene nošenju na suvom i da to piše na kutiji što stvarno i piše naravno sitno i niko to ne čita. Kasnije sam u novinama čitao članak na tu temu, da se njemu nije desilo ne bih verovao jer je to blago rečeno van pameti. Garancija podrazumeva da će proizvod ispravno funkcionisati ako se koristi prema preporuci proizvođača, samim tim što si bacao na travi prekršio si tu odredbu. Manje ćeš se nervirati ako to sam središ.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
904
Broj reagovanja
75
Do sada nisam imao problem sa reklamacijama bilo kog tipa.

Ecco cipele vratili ljudi keš posle 23 meseca, nike u Đaku posle godinu dana, CTS sa novog zelanda poslao novi blank...

E sad kad neko baš voli da se pravi pametan tu iskoristim svoje iskustvo u realnom poslu :)

TMc drugar je trebalo malo da se iscima i dobio bi zakonski sve i dinar plus troškove dokazivanja

A što se tiče strune i pucanja omče jeste malo diskutabilno i škakljivo ostvarivo, ali oni zbog brige o korisnicima nisu trebali sebi da dozvole takav odgovor, iako funkcionisanje zakona jeste tako da se obraćaš prodavcu u svakom slučaju.

Rio kanapi npr ispucaju posle 1 sezone, ali nisam se nikad mlatio da ih reklamiram.
 
Vrh Dno