Gaula - River of Silver & Gold

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Muzika i snimci veličanstvene reke i još misterioznih lososa

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GvIfpuBWLIE&feature=related[/youtube]
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ufff.... sto mi stajes na muku druze?
Gaula je na ubedljivo prvom mestu po broju uhvacenih lososa iz godine u godinu. Svaki se ulov mora registrovati tako da je samo prosle godine izmereno 36286 kg lososa i 265 kg morske pastrmke.
Ali je na njoj i najveci broj ribolovaca a ujedno je  i najskuplja.
Ja se nadam da cu imati priliku da otpecam jednu nedelju na susednoj Orkli i to u delu reke koji drze braca Syrstad ( LTS stapovi). Vidjecemo.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je mesto koje ču obići pa makar i bez štapa...jednog lepog dana kada dođem gore u posetu starom školskom drugu  :yeswink: samo da se kockice poslože...ali ako dođem do tamo garant če i štap biti u prtljazi  :D
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
nespetro je napisao(la):
Ufff.... sto mi stajes na muku druze?
Gaula je na ubedljivo prvom mestu po broju uhvacenih lososa iz godine u godinu. Svaki se ulov mora registrovati tako da je samo prosle godine izmereno 36286 kg lososa i 265 kg morske pastrmke.
Ali je na njoj i najveci broj ribolovaca a ujedno je  i najskuplja.
Ja se nadam da cu imati priliku da otpecam jednu nedelju na susednoj Orkli i to u delu reke koji drze braca Syrstad ( LTS stapovi). Vidjecemo.

Sve je kao što rečeš...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@nesp, koliko treba dati love za dnevnu kartu da bi se lovilo na Gaula-u?
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Najekskluzivnije mesto kosta 2100 evra za osam sati pecanja.
Na nekim mestima je oko 3200 evrica dnevna dozvola.
Medjutim,pored mnogih campinga, je cena samo oko 40 evra dnevno.
Na tim mestima nema ogranicenja u broju pecarosa i dozvoljeni su i varalica i gliste.
Tu mozes zabaciti a da ti sa druge obale varalicar zabaci preko kanapa.... :mad:
Naci dobro mesto za nedelju dana sa ok cenom se moze samo zaboraviti.
Sve se rasproda vec na pocetku godine i to uglavnom stalnim musterijama.
Bas sam danas bacakao malo sa jednim matorcem i testirali kombinacije nekih stapa i kanapa.
On i njegovi pajtosi, njih 5, imaju fino mesto na Gauli od osmog do petnaestog juna i to ceo jedan km.
Ima neke sanse da jedan otkaze za ovu godinu. Ako mi samo uspe da se tu ubacim.... :drool: 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa,...jednom kada mi se i tu kockice poslože ima da se tamo upišem makar jednom u životu  :yeswink:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Na tim salmonskim vodama nikad ne znas sta te ceka.
Debelo platis nedelju dana, kad ono naisla voda, bujice, sve zivo nosi.
Ovaj kolega od danas mi kaze da su prosle godine dosli na reku,
Sedeli samo dva dana bez da i jednom zabace, i vratili se kuci.
Neke godine se razvale.... Pre par godina uhvatio 12 komada od kojih je najtezi bio 18 kg.
Svasta tu moze da utice, a sto je najinteresantnije je da se losos i ne hrani
u slatkoj vodi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ludilo!!! gledam borbenost lososa i svih salmonida koje sam do sada ulovio....hmmm...mislim da razumem ove tipove koji su totalno pukli za lososom i više manje samo njega love.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Bem ti srecu! Cekam citavu godinu da ko covek otpecam nedeju dana na Gauli, kad ono..... ( mrk -  sto bi rekli u leskovac)
Prvo me uhvati sneg juce na putu ka reci. Sneg u sred ljeta. Aj to nema veze. Stignem u Støren. Kisa ko iz kabla.

Smestim se lepo u kucicu i brze bolje na crtu. Vetar, ostar planinski, zajedno sa kisom..... idila. Aj ni to nema veze. stavim sink3/5 i poli sink 7, sece i vetar i kisu bez problema. Ruke vec ne osecam posle sat vremena. Aj ni to nema veze. negde oko osam, pocinje reka da nadolazi. Na svaki krug oko zavoja povlacim se 5-10 metara nazad. Nema ni to veze. samo me tera da budem sto koncetrisaniji.Aj vec oko 2 posle ponoci, sav pokisao, iscrpljen, isprehladjen... vratim se u kucicu, i reko: e sutra ce se teramo opet.

Ustanem jutros, kisa razbija, vetar isti. Nema veze, spremim se i pravac reka. E tad ( aj da ne pcujem vise) reka se razlilla na sve strana. Ogromna, braon-crna, valja sve pred sobom. Presla preko svih mogucih mesta gde se nekako moze stati. Poludeo sam. Razgovarah sa nekim ljudima koji tamo godinama pecaju i kazu da je nikad nisu videli ovakvu, osim pocetkom maja kad se topi sneg.

Vidim... pola kampinga se pakuje i idu si ljudi, jer se po prognozama ocekuju neprestane kise sledecih dana, tako da se neko smirivanje reke ocekuje tek krajem sledece nedelje.

I tako. Eve me doma da se tesim s pivo. Ako u toku veceri pocnem da pcujem ko kocijas... nek mi neko izobrise postove...  :D 

Nadam se samo da cu imati barem vikend u Avgustu da se opet ceramo, al.... tesko cerko da budes devojka .
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Gledam sad na vestima, lom pravi u donjim delovima. Za avgust je neizvesno, jer planiraju da zatvore reke centralne Norveske za svaki ribolov. Shebali smo sve zivo, brate.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Vidi 2011 od prvog do danasnjeg datuma koliko je riba tu gde sam bio uhvaceno:

http://www.gaula.no/sider/artikler.asp?fradato=01.01.2011&tildato=23.06.2011&Vald=402&redskap=-1&fisketype=-1&etternavn=&mal=fiske_fangstoversikt_dato&valgtmenypunkt=147&page=0

Pogledaj ove godine:

http://www.gaula.no/sider/artikler.asp?fradato=01.01.2014&tildato=23.06.2014&Vald=402&redskap=-1&fisketype=-1&etternavn=&mal=fiske_fangstoversikt_dato&valgtmenypunkt=147&page=0

a isti broj ribolovaca. Tako je u celoj Norveskoj.
 
Vrh Dno