Gaža

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nema lepšeg perioda za mušičarenje od vremena gaže (nja) bez čizama i kombinezona. Po mom iskustvu to počinje oko 20. maja, a završava se oko 1. oktobra. Naravno, ovo se odnosi na reke,bare i jezera čija temperatura vode se u tom periodu kreće između 20 i 30 stepeni Celzijusa. Klenovske vode Srbije su upravo takve. Zapadna Morava, Južna Morava, Timok, Pek, Nišava... su reke iz kojih kupači ne izlaze iz vode tokom celog leta. Normalno, ni većina ribolovaca nema razloga da navlači gumene, neopren ili dišuće kombinezone. Dovoljne su patike, a najbolje je da to budu baš onakve kakve se i preporučuju za toplovodno mušičarenje.
03JQG7HH.jpg


Ako nemate gde da kupite ovakve ili su vam preskupe, postoji vrlo dobra zamena. Patike za zemljoradnike, koje kao da su napravljene za gažu. Ja sam, pre nekoliko godina pošao u ribolov zaboravivši patike. Morao sam da smislim nešto na brzinu i, na buvljaku, u jednom malom mestu, kupio sam ove seljačke gumenjake. Odmah mi je bilo jasno da se radi o idealnoj obući za ribolov. Od tada sam pocepao nekoliko pari, a novu modu sam proširio na bar dvadesetak mušičara. He, he, sada možete videti inženjere, profesore i političare u "zemljoradničkoj" obući. Mislim da koštaju oko 5 eura.
 

Prilozi

  • Tigar obuca za musicare.jpg
    Tigar obuca za musicare.jpg
    32,5 KB · Pregleda: 870

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Buy this high quality fly fisherman shoes and save up to 20$! For only 89.95$ you will get the Serbian very best fly fishing product - Gumene popke, made of the finniest non recycled plastic! You will catch more and bigger fish than ever before! Don’t wait a second, call immediately and you will get a set of 10 Panic fly free of charge! And that’s not all! First ten buyers will get Opanci, our second best product, fly fishing shoes ideal for sunny weather and dry conditions.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam ja slučajno otvorio ovaj topic. Malopre sam bio na Nišavi i gazio je samo u patikama iako joj je temperatura samo 14 оC! Zapravo samo sam par puta ušao u vodu i vrlo brzo izlazio. Nemojte slediti moj primer.
Goci je napisao(la):
Buy this high quality fly fisherman shoes and save up to 20$! For only 89.95$ you will get the Serbian very best fly fishing product - Gumene popke, made of the finniest non recycled plastic! You will catch more and bigger fish than ever before! Don’t wait a second, call immediately and you will get a set of 10 Panic fly free of charge! And that’s not all! First ten buyers will get Opanci, our second best product, fly fishing shoes ideal for sunny weather and dry conditions.
Goci, da li znaš da su dva engleska mušičara kupila "popke", dok su mušičarili sa mnom na Toplici, Nišavi, Timoku... i odnela ih u Englesku, kako bi nastavila da ih koriste na čuvenim revirima i šire novu modu? Oduševljeni su ovom obućom i u šali kažu da će da uvezu značajnu količinu i prodaju ih mušičarskim trgovinama :doh:. Ako, Bože zdravlja, dođu ponovo u Srbiju, siguran sam da će odmah na noge navući popke.
Glavna prednost popki je u tome što one, za razliku od wadding boots, omogućuju cat walk, neophodan onima koji bi da se pravilno prikradaju najkrupnijim klenovima i pastrmkama. Druga prednost im je izdržljivost, a treća-cena. Dobre su i ove Orvis patike, ali matematika nije na njihovoj strani. Zimus sam u Nottinghamu gledao iste takve , ali je pored njih bila cena od oko 60 funti. Za te pare imao sam jedan solidan neopren kombinezon i par popki.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ej, pa ja sam zaboravio da se pohvalim da sam još pre 3-4 dana gazio i potapao sve svoje organe do pupka. Bare su dovoljno tople da odbacite wading gear i nataknete na svoje noge samo patike.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zesca gaza bez icega na sebi sem patika je bila juce na Nisavi,ledeno dobra stvar..
:blush: :blush:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Informacija za one koji bi da gaze
Nišava u Nišu - 18 stepeni
J. Morava u Grdelici - 18 , moja procena da je kod Niša oko 22 stepena
Z. Morava kod Jasike - 21 stepen
V. Morava kod Bagrdana - 22 stepena

I tako dalje. Ovo su podaci od juče sa sajta Republičkog Hidrometeorološkog Zavoda Srbije. Danas će sva ta voda biti pod jakim sunčevim zracima na temperaturi od oko 35 stepeni u hladu. Ista je prognoza i za sutra.

 
Vrh Dno