Gde ćete biti 1. marta?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja, Kuzma, Profa i Žakula se opasno spremamo da iznabadamo silne potočne pastrmke, ali još nismo odlučili hoćemo li na revir Moravica ili na Temsku. Treću (rezervnu)opciju ne pominjemo.
Vi?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ko ce koga tu da trti? :hammer:

Sala naravno povodom onog sinoc, ja odoh na Ribnik a za iduci vikend nemam pojma negde moram...
 

ljuba

Newbie
Učlanjen(a)
31.12.2006.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Razmisljao sam o Moravici koja se “otvara” posle dve godine zabranjenog ribolova ali kada sam cuo da grupa od 9 Niskih musicara, sa dva auta planira da bude tamo u ranu zoru, pa jos vas 5 , znaci 14 a bice ih sigurno jos barem desetak, odustao sam...
Ribe ima samo u delu pored asfaltnog puta sve sto je sislo ispod kafane Suncokret izlovljeno je prosle godine i narocito zimus (Aleksinac je malo mesto i sve se zna) a tu su dok je bio zabranjen ribolov harali i Krusevljani i Nislije (MIXMASTERA sam licno video jos u oktobru 2005 em lovostaj, em zabrana a bio je i ove godine, stvarno malo licemerno sto bas on otvara ovakav topic kada je sezonu vec otvorio, bruka!).
Od 3000 riba koliko je u taj revir pusteno ostalo je oko 300 doduse sve lepih primeraka(vecina “prezivelih” je pored asfaltnog puta a tu ima samo dvadesetak virova sve do Bovanske brane). Kad jutarnja ekipa prodje u kombinezonima kroz sve te virove i izbodu ih sa udicama bez kontra kuke nece se bas ovajditi oni koj dodju popodne, a ja sam bas takav tip.
Zato lepo sa svojim drugom Sasom idem na Mlavu, jeste malo daleko al bar je mirno. Ostacemo tamo sve do 4 marta da otvaramo sezonu na miru puna 4 dana!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Gradac verovatno. Tek ću danas da se raspitam o vodostaju i da vidim prognozu. Možda i Mlava. Sve ostalo je daleko za 1 dan i 1. mart
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nazalost, Ljuba trazi objasnjenje i pridruzuje se klubu mojih omalovazavaoca. Voleo bih da mi bude prijatelj, ali to ne zavisi samo od mene. Nadam se da ovaj kratki osvrt na polu-istinu koju nas sagovornik iznosi nece omesti ostale da nastave sa temom.
Citiram: "(MIXMASTERA sam licno video jos u oktobru 2005 em lovostaj, em zabrana a bio je i ove godine, stvarno malo licemerno sto bas on otvara ovakav topic kada je sezonu vec otvorio, bruka!)"
ODGOVOR
U oktobru 2005. jeste bilo zabranjeno ubijati pastrmke, ali nije bila ustanovljena zabrana. Table su postavljene i zabranjen ribolov 2006. Dakle, musicaru jeste zabranjeno da odnosi pastrmke oktobra 2005, ali ne i da peca na rekama Srbije, pa i Moravice. Vec sam 100 puta napisao zasto u vreme mresta pastrmki i ostalih riba, posteni ribolovci treba da budu na vodi.
PITAM SE: STA JE LJUBA (KAZE DA JE MUSICAR) RADIO U OKTOBRU MEDJU PASTRMKAMA, KADA ME JE VIDEO? ILI, JOS BOLJE, STO NIJE PRIJAVIO "PREKRSAJ"?
Drugo, ja sam vise puta i na sajtu objavio da sam bio u musicarskom reviru Moravica, dva puta ove zime, ali ne sa stapom, vec sa malom mrezicom za lov insekata i njihovih larvi. Bio sam obucen kao ribolovac, jer mi sva oprema stoji u prsluku i nosio sam kombinezon za gazenje vode. Da me je video neki seljak ili kradljivac pastrmki, pomislio bi da lovim ribu. Nisam razmisljao o tome. No, imsam koristi- sada tacno znam koji insekti zive u toj vodi i kad ce se koji pojaviti na povrsini. Da je to Ljuba radio, ili neki drugi njegov istomisljenik, to bi znacilo da je vrhunski poznavaoc voda.
Trece, to sto u Ljubinoj dozvoli (ako je kupi), pise da je taj deo toka Moravice musicarski revir sa "Catch & Release" rezimom, moze da zahvali iskljucivo meni, jer su moje reci, kao osnivaca i predsednika Musicarske Sekcije USR Nisava, pretocene u tekst na stranicama godisnje dozvole.
Ono najvaznije sto htedoh napisati je da, ako vec Ljuba i nekolicina koji u svakom svom postu pominju Mixmastera( i imaju nesto protiv Niskih musicara na Moravici i Nissavi!?!?) nemaju poseban sajt (u stvari, imaju, ali ga niko ne posecuje), neka bar otvore posebnu temu pod nazivom "Mixmaster je los" ili "Mixmaster unistava musicarenje" ili "Nislije ce izgaziti Moravicu" ili tako nesto. To moze i na ovom sajtu. Zasto da citamo budalastine u svakoj temi.
Ja tacno znam kome smeta ovaj sajt. Obecavam da cu uciniti sve da takvima bude onemogucen pristup najboljem musicarskom sajtu na nasem jeziku (jezicima)! Prosto je, nastave li da nas "bombarduju" ovaj sajt vise nece biti najbolji, jer nas oni koji bi da napisu nesto sto ima veze sa musicarenjem polako napustaju. Cim dodje iz bolnice, Laki ce morati da se oprosti ili od onih koji doprinose ili od onih koji unistavaju sajt.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ja idem na Ribnik ,ali posto je tamo otvaranje 3.marta
verovatno cu svratiti na Sanu ili Plivu pa tamo otvoriti sezonu.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Upravo sam se spakovao, spavanje je krajnje neizvesno... Svima sutra puno sreće i ja za otvaranje uvek kažem.. "SAMO DA JOJ VIDIM PEGE" ;-)
 
Vrh Dno