Gde nabaviti muve za klena

gagi

Newbie
Učlanjen(a)
15.01.2008.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Zdravo svima.Interesujeme gde nabaviti i ako imate neku preporuku koje muve za klena treba imati u kutiji.
Nov sam u ovoj vrsti pecanja a najvise bih voleo da se oprobam na klenu pa bih zeleo strucnu pomoc oko sastavljanja kutije za klena.Dolazim sa Drine gde sam klena lovio na varalicu prilicno dobro na spustu iz camca.Ove godine bih to isto ponovio ali ovaj put sa musicarskim priborom(sigurno je bolji osecaj).Nabavio sam i neke muve a to su skakavci osice i muve zunzare nadam se da nisam pogresio.Citao sam ovaj forum i cuo za famoznu "BAMBOLU" pa me interesuje da li bi ona prolazila i na Drini.Svaka preporuka ili savet bi mi dobro dosao unapred hvala :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nadam se da misliš na bambuuuulu.  ??? http://www.musicarenje.org/index.php?topic=206.0
main.php
 

bačo

Newbie
Učlanjen(a)
22.05.2008.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
prvo pozdrav svim članovima foruma,novi sam u mušičarskim vodama,jednostavno nisam znao di da krenem pa ču od klena pošto mi je voda za debelim klenovima pod nosom i nih ču najčešče lovit,pa me zanima koje mušice su i koje doba najbolje za klena
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ako ti neko u narednih par sati ne odgovori da je to bambula ja pojedem svoj bicikl :D
Klen je svaštojed! Ako si ranije varaličario možda će ti najlakše biti da ga upecaš na neki strimer (wolly bugger, viva, neki mali zonker...)
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Jedi... :bye:

Bačo, dobrodošao na forum. Osećaj se kao kod kuće.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
100ka je napisao(la):
Ako ti neko u narednih par sati ne odgovori da je to bambula ja pojedem svoj bicikl :D
Klen je svaštojed! Ako si ranije varaličario možda će ti najlakše biti da ga upecaš na neki strimer (wolly bugger, viva, neki mali zonker...)

Moram da te spasem teskih stomacnih problema  :hammer: :hammer: :hammer:

BAMBULA. moj predlog crna #10. (mada zadnja dva musicarenja sam forsirao red tag-a #12)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobrodošao Bačo. Nemaš sreće. Tek si upao na forum i prvo dobio zbunjujući odgovor od čoveka koji gotovo nikad nije lovio klenove mušičarenjem. 100ko, poslušaj me. Sudeći po tvojim rečima koliko je tvoje mušičarsko iskustvo, ti bi trebalo da na ovom forumu postavljaš pitanja i čitaš odgovore, uz veiku zahvalnost što ti odgovaramo, a ne da deliš savete.
Ovo je kao kada bih ja, koji sam jednom zakrpio svoje bermude usred ribolova, da mi ne bi ispalo dupe, učio nekog čuvenog modnog kreatora šta da se šije.
Bačo, budući kolega, prelistaj malo forum i ovu temu iščitaj od početka i vrlo brzo ćeš naići na klenovsku muvu broj 1 za ovaj period. Ovaj forum je otvoren i savete ćeš pročitati i od onih koji su ulovili 100 g klenova u karijeri, ali i od onih koji su muvama izvukli preko 10,000 kg. Sam izaberi.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Moze i bambula,ali moj savet ti je bilo kakav palmer,zavisno od trenutnog stanja vode...klen voli blakave zalogaje
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Beco, ima puno muva za lov klena kao i za druge vrste riba. U zavisnosti od vode, godisnjeg doba, doba dana i ostalih vaktora moraces i da prilagodjavas musice kako po vrsti (suve, mokre, nimfe, strimeri), tako i po velicini. 
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mixmaster je napisao(la):
Dobrodošao Bačo. Nemaš sreće. Tek si upao na forum i prvo dobio zbunjujući odgovor od čoveka koji gotovo nikad nije lovio klenove mušičarenjem. 100ko, poslušaj me. Sudeći po tvojim rečima koliko je tvoje mušičarsko iskustvo, ti bi trebalo da na ovom forumu postavljaš pitanja i čitaš odgovore, uz veiku zahvalnost što ti odgovaramo, a ne da deliš savete.
Ovo je kao kada bih ja, koji sam jednom zakrpio svoje bermude usred ribolova, da mi ne bi ispalo dupe, učio nekog čuvenog modnog kreatora šta da se šije.
Bačo, budući kolega, prelistaj malo forum i ovu temu iščitaj od početka i vrlo brzo ćeš naići na klenovsku muvu broj 1 za ovaj period. Ovaj forum je otvoren i savete ćeš pročitati i od onih koji su ulovili 100 g klenova u karijeri, ali i od onih koji su muvama izvukli preko 10,000 kg. Sam izaberi.
Ovo sam ček'o ;)
 

bačo

Newbie
Učlanjen(a)
22.05.2008.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
hvala ekipa na odgovorima,evo danas malo na livadi treniro,pa onda otišli na jedan omanji kanal i nakon pol sata sam uspio promašit prvog na muhu :eek: al šta je tu je mislim  da sam u subotu(ako me vrijeme posluži)na svom omiljenom klenovskom jezeru i udri
 

bačo

Newbie
Učlanjen(a)
22.05.2008.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
evo ja si naručio ove za klena

2 ose bambule
2 bambule crne
2 svica balza
2 mrava balza
2 ose obicne



Petrovicev mrav 2 kom
Red tag CDC 3 kom.
Klenova buba 2 kom.
Skakavac 3 kom
Svitac policelon
Red tag policelon,
Zunzara sa duplim nogama
Razbojnik
Majska...
Faznov rep - nimfa.

 
Vrh Dno