Gde traziti klena !?

Borko_Nis

Newbie
Učlanjen(a)
08.01.2013.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima!

Totalni sam pocetnik i sve sto znam o musicarenju naucio sam na ovom forumu. Do sada sam 2 puta bio na reci da bih vezbao bacanje i mogu da se pohvalim da sam upecao jednog klencica od 10-ak centimetara.  8)
Planiram da pecam na Juznoj Moravi u predelu izmedju Gornjeg i Donjeg Medjurova kod Nisa, pa bi mi mnogo znacilo ako bi me neko od vas posavetovao na kakvim mestima da trazim klena i na kojoj udaljenosti od obale. Interesuje me i da li uopste da pokusavam u brzacima.

Unapred zahvalan,

Borivoje
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
borivoje, za pocetak, u tisacima, kraj obale mozes sit da se nalovis sitnine, polako kad se nastelujes pocni da ga trazis i na drugim mestima. za pocetak tisaci su super za ucenje. obicno je u jatu i halapljiv. nemoj da se cudis ako klepis i vise desetina klencica na takvim mestima. naravno ako ga ima ni krupan ne zaobilazi takva mesta. takodje i rupe u travi su moj izbor itd. brzaci dok ne naucis bolje da vodis muvu su ti tezak izbor
 

Borko_Nis

Newbie
Učlanjen(a)
08.01.2013.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Citao sam neke postove po forumu da kad ulovis klena na jednom mestu odmah ides dalje jer tu neces opet uspeti... da li je to tacno ili kad ulovim jednog klena da nastavim da bacam na istom mestu i dalje?
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Borko_Nis je napisao(la):
Citao sam neke postove po forumu da kad ulovis klena na jednom mestu odmah ides dalje jer tu neces opet uspeti... da li je to tacno ili kad ulovim jednog klena da nastavim da bacam na istom mestu i dalje?
Dok sam pecao na "zapce" to nije bilo pravilo. Desavalo mi se da dva zabacaja za redom bude akcije. Ali kad malo razmislim , uvek se radilo o manjim primercima. Pretpostavljam da su veci malo mudriji :)
 

Borko_Nis

Newbie
Učlanjen(a)
08.01.2013.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Oholi, a kad kazes "Uz obalu" jel mislis uz samu obalu ili na 2-3 m od obale? Reka je dosta siroka, nekih 50-ak metara, a dubine je do 1m maksimalno... u letnjem periodu mogu da je pregazim a da ne nakvasim shorc.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
mozes na istom mestu da uhvatis vise velikih riba pod uslovom da im pridjes tako da se ne poplase kad uhvatis prvu . pozeljno je da pecas uzvodno ili popreko na vodu . nije dobro nizvodno , naravno ako ima uslova
 

vladan

Junior member
Učlanjen(a)
24.05.2008.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
lepo su ti rekli samo uz obalu...tu se nekad kriju veliki komadi....
meni nekad bolje ide sa vecim muvama...sto veca muva veca i riba mada ne mora da bude pravilo.....

samo masi vezbaj samo ce ti se reciiii
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
nekad i na jedan centimetar od obale....kad je npr podlokana.
 

isako

Junior member
Učlanjen(a)
13.02.2013.
Poruke
64
Broj reagovanja
0
Lokacija
LA City
Kod na se to zove okapina, to je rupa ispod korenja ili sige u kojoj klenovi vole da borave iz koje vrebaju plen.

Poslato sa LG-P700 koristeci Tapatalk 2

 

isako

Junior member
Učlanjen(a)
13.02.2013.
Poruke
64
Broj reagovanja
0
Lokacija
LA City
Kod na se to zove okapina, to je rupa ispod korenja ili sige u kojoj klenovi vole da borave iz koje vrebaju plen.

Poslato sa LG-P700 koristeci Tapatalk 2

 

Borko_Nis

Newbie
Učlanjen(a)
08.01.2013.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Hvala vam puno svima na pomoci  :)  Nadam se da cu ugrabiti vremena ove nedelje da odem malo na reku, a se nadam da ce i ulov biti bolji :)  Ako neko ima nesto da doda ili da pita, slobodno neka kaze...

Puno pozdrava! :)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Borko_Nis je napisao(la):
Hvala vam puno svima na pomoci  :)  Nadam se da cu ugrabiti vremena ove nedelje da odem malo na reku, a se nadam da ce i ulov biti bolji :)  Ako neko ima nesto da doda ili da pita, slobodno neka kaze...

Puno pozdrava! :)


Pozdrav Borko, klena trazi svuda po reci ako vidis da imaju mlec onda proveri brzake mokrim muvama mrav, osa a i suvom ,ispod vrbaka leti kad je tanka voda tanji predvez sitna muva, virovi tu lovis krupnog na vidjeno ako izadje i najvaznije pamti situacije jer se ponavljaju a desice ti se x situacija pamti i vracaj film kad vidis da ti se nesto slicno desilo , ne zadrzavaj se na mesta mnogo cesljaj svako cose na vodi i rezultati ce biti dobri poz  :tbumb:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Borko_Nis je napisao(la):
Citao sam neke postove po forumu da kad ulovis klena na jednom mestu odmah ides dalje jer tu neces opet uspeti... da li je to tacno ili kad ulovim jednog klena da nastavim da bacam na istom mestu i dalje?

desavalo mi se da na 2-3 mesta uhvatim po 20-30 komada i zavrsim pecanje ali se isto desavalo da razbijem noge od hodanja za dobar rezultat  :yeswink:
 
Vrh Dno