Glista

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo vam par ideja a mojih ruku delo sledi za neki dan. Ako je i neko uopste probao sa glistama kao sto sam procitao i o crvima, mada ih nisam koristio do sada i jedva cekam da ih isprobam. Iskreno nije me privlacio taj nacin musicarenja ali probacu obavezno. E sada da li se i ove gliste uklapaju u takav nacin musicarenja ne znam a ko zna neka nas obrazuje. Hvala
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U vodi, pored larvi vodenih insekata i zglavkara, žive i srodnici glisti, pa i sama kišna glista. Ove životinjice nisu nepoznate na jelovniku mnogih ribljih vrsta, pa ne vidim razlog da ih ne imitiramo loveći šarane, klenove, mrene, grgeče ili pastrmke.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
San Juan Worm može savršeno da imitira razne gliste: debele kišne, crvene kaliforniske i tako dalje i tako bliže. Imitacijama glista široko po svetu se uspešno love razne ribe a tu je i pastrmka. Ovi San Juan Worms-i su fantastično zamišljeni jer imaju i poželjnu akciju.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Treba razmisliti i o snopu tankih glistica, Tubifex tubifex, koji nastanjuje dno i mulj mnogih reka. Ja sam ovu životinjicu nalazio čak i na dnu reka u kojima živi pastrmka, a ne bih da trošim reči na značaj ovog mamca u ravničarskim vodama, u lovu i ishrani (mušičarenju?) bodorke, crvenperke, karaša, šarana...
tubifex.jpg

C292.jpg
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
San Juan Worm sam imao prilike ranije da prelistam i nisam mogao da odolim a da ovom prilikom ne izvucem jednu fotku "Pastmkino jaje"  :D Trout egg. Gornje slike sam izvukao zbog specificnosti udica tj oblika. Deluje mi zanimljivo ovo sa snopicima glista samo da se ukopmonije sa pravim materijalom. Verujem da bi to bio itekakav sladoled za krunog linjaka.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Već spremam muvu "SNOP TUBIFEXA" za krupne karaše, linjake i šarane! Tu neće biti mnogo mudrosti. Potrebna su samo malo deblja vlakna polipropilena.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mix,zavezi to i postavi fotografiju,ja sam babusku pecao na imitaciju larve komarca.Na udici 16 vezan crveni konac i porebren mesinganom zicom.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Tommy druze gde ovo iskopa. Stari si ti alhemicar. Ako napravis slikaj da vidimo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ovo i miris i ukus ima hahhaah

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Imas ovo da kupis gotovo. Imas i crvice silikonske. Mene ovo ne privlaci u musicarenju. Nekako mi ne ide jedno sa drugim.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Imam ja to gotovo koristim u UL varaličarenju,ni mene u mušičarenju ne zanima.Ja ne priznajem ovakve hibridne muve.
Nego me zagolicala ideja,a rekoh možda nekome pobudi maštu!
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Sigurno ću djeci prodati foru i napraviti im žele na ovaj nacin :tbumb:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
tommylee je napisao(la):
Imam ja to gotovo koristim u UL varaličarenju,ni mene u mušičarenju ne zanima.Ja ne priznajem ovakve hibridne muve.
Nego me zagolicala ideja,a rekoh možda nekome pobudi maštu!

Probacemo mi skobalja na ovo na mahac kad dodjem kod tebe tamo ;)
 
Vrh Dno