GREYS G serija 7/8

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Nemoj Milanče, pobit če te minusima :D :D :D

Janez
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ma zašto bi ga ko pobijao, pa čovjek je u pravu, ima i iskustva s tim stvarima, siguran sam da je dobio i on kao i ja pokoju u glavu i zna kako to boli kad te "čvrkne" 10g u potiljak a pogotovo kod zadnjeg izvlačenja koje si ko sivonja nategao samo da ga što dalje plasiraš. SIguran sam da je lakše i normalnije, ako već koristiš jigove, to koristiti sa jačim i dužim štapom. E sad stvar ukusa, ja bi radije tonuću špagu nego teškog strimera, ali sve je od situacije do situacije, npr. na mjestima gdje ja mušičarim smuđa nema šanse da bacaš jig, svakoga ćeš ostaviti u kamenu, tonuća ili polutonuća špaga je tu prolaz, a za to ti netreba "batina". Isto tako sam siguran da ima mjesta gdje ja mogu sjesti i plakati ako (a neću da koristim jig) ne koristim jig. I to ti je to.
Ma najbitnije je da si uskladiš opremu sa vodom i ribom koju loviš, pa makar to nekom bilo smješno (batine od #10-12)  ili žalosno mekano (#2,3,4,5) kad se jednom nađeš u priboru i leži ti e to je zakon.
 

spaljeni

Newbie
Učlanjen(a)
24.07.2008.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zaprešić CRO
Ekipa hvala vam na trudu,odlučio sam se definitivni za 7/8,jer ću za početak loviti na rijeci Krapini,i mislim da neću bacati više od 10m,i manjim neotežanim strimerima!!! :tbumb:
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Milanče je napisao(la):
...Trpi i false cast-ove, raspucavanja, kratke zabace, sa svim pa i najtežim kombinacijama. Kao TXL 3-jka sa jednodnevkicom na 19-tici!!! I to je MUŠIČARENJE za razliku od zabacivanja otežanih strimera 6-ticom. To ne liči ni na šta a strimer leti svud redom samo ne tamo gde bi ja hteo. Ponekad i u štap i u glavu kao što Gogo napisa :)

Usput govoreći, u lovu relativno teskim muhama relativno laganijim priborom, pa i u lovu teskim muhama bilo kojim priborom, korisno je:
1. ne bacati okomito preko glave vec ravninu bacanja i loopove postaviti malo koso (drzis se iste ravnine i u frontu i u backu),
2. ili, uz malo vjezbe (nije tesko) mozes nauciti bacati izokrenute loop-ove, tako da muha proleti 'ispod ruke' (slicni pokreti kao switch cast, samo bez sidrenja). 
U oba slucaja zrtvujes nesto daljine, no znatno je manje pogodaka u glavu ili u stap. U stukolovu se ionako glavnina akcije zbiva na kakvih 5 do 15 metra. Preko toga se broj promasenih i poplasenih riba povecava preko granice isplativosti.   :tbumb:

   
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ajd da dodam i ja - uvek se trudim da mi loop-ovi budu širi nego obično, držim ih sa strane i trudim se da budu uvek u 2 ravni (back cast nešto bliže vodi, mislim da to liči na neki elipsoidni zabačaj ???)- sve da bi izbegao eventualni tailing ili susret sa strimerom koji može da ima tragične posledice :D
 
Vrh Dno