GREYS G serija 7/8

Z

Zakula

Guest
Odlichan izbor! :tbumb: Nishta bolje ti nije potrebno... Ja archim jedan mali stapic #3 7'6" Greys iz G serije i mogu ti reci da je apsolutno korektan stap.Pretpostavljam da ni jache klase nisu loshe?!Mislim da ti je bitnije da pronadjesh kvalitetan konac za taj komplet i namenu...
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Vid sad Zaka ...Nishta bolje ti nije potrebno...  :blush: ništa bolje, ma to ti je za početak ( a i za duže ) štapić ko bombona, poslužiće te za za štuku bez ikakvih problema, upari ga, (e sad tu Zakuli kapa dolje,potpuno je u pravu) moraš da nađeš odgovarajuću špagu. I ja sam ih nekoliko izmjenjao dok mi nije legla jedna. Iako mislim da je tako za sve štapove "srednje" klase (po cijeni) moraš da nađeš odgovarajuću, nema sad da ti neko kaže uzmi tu s njom ćeš biti zadovoljan. Osim ako ne maše identičnim štapom, mašem Greysom Sream flex #5 9 stopa, a G seriju 5/6 od 9 stopa imam u radnji, pa sam ga probao. Sasvim fino radi za štuku i smuđa, za mene kao početnika, iskusniji forumaši će ti sigurno više moći reći o nekim drugim štapovima, eto i Zakula je probao "mekšeg" Greysa, siguran sam da se mnogi ne bi složili s mojim izborom, no meni leži, ribu vadi...
 
Z

Zakula

Guest
Pa stvarno,nista bolje mu nije potrebno,pogotovu ako je pocetnik,a i ako mu shtuka nije primarna lovina! E sad',shto se tice konca,ja sam na mom "G-u" koristio Cortland 444 DT i SA Aircell supreme 2 WF i bio sam zadovoljan sa obe kombinacije...

Mislim da bi bilo najbolje kada bi se odluchio za neki specijalni,strimerashki konac...
 

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
Pozdrav kolega,

ja bih za štuku uzeo štap #8/9 ili #9/10, jer češ sa sedmicom imati problema kod bacanja velikih i teških strimera na večje daljine, a za štuku ponekad treba i 15cm+ strimeri sa 10g olova... Osim ako ne planiraš loviti iskljućivo na nekoj maloj rijeci... Ja inače koristim Greys GRXi #8/9, ove godine sam slomio 2, jednog GRX 8/9 i jednog GRXi 8/9. Neke od mojih ovogodišnjih štuka možeš vidjeti ovde: http://www.posodimiblinker.com/

Bistro!
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Sulec, kada na nesto, bilo sto za lov ribe, stavis 10 grama olova, tada to vise nije musicarenje. Tako ne cudi sto musicarski stap pukne. Puko bi bilo koji. S druge strane, 15 cm strimera za stuku nije osobito veliko. Lovi se i na dvostruko vece. No, bacati daleko u stukolovu nije bitno. Niti je stuka riba koja u nekoj dramaticnoj borbi lomi pribor. Razlog jaceg/tvrdjeg/brzeg stapa je balans kontre i snage potrebne da zabijes neku udicu. Manja udica=meksi stap; veca udica=tvrdji i jaci stap. Vrlo jednostavno. I bez sajle se ne lovi.
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Slažem se s Sulecribom, za iole ozbiljnije štuke i ja bi preporučio štap 9/10. S mojim 9/10 štapom mogu zabaciti imitaciju peša s otežanjem od 10 grama olova i to klasičnim flycastom, pa bilo to za Alpa mušičarenje ili ne :D.

Janez
 

GORANHardy

Senior member
Učlanjen(a)
07.09.2008.
Poruke
158
Broj reagovanja
1
Lokacija
Borca
Koliko ljudi toliko cudi, i svi imaju svoje vidjenje.Ono sto je karakteristicno za ovaj Grys-G serije lovice se i sa njim daleko od toga da nece.Ali kontra i borba zahtevaju jace stapove minimum 8-9 i radjeni u duzim varijantama minimum 10stopa.netreba rizikovati bespotrebno. Moze se zaleteti neki veci komad i eto problema.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Nisam govorio o vidjenjima nego iskustvu. Lovio sam po raznim mjestima svim mogucim klasama. Ukljucujuci i prilicno velike stuke. U ovom dijelu svijeta, gdje ne pusu orkanski vjetrovi, gdje je riba od metar ulov zivota, 6-tica moze biti dovoljna, 7-8 je optimum, 9-tka maximum maximuma. Mozes bez problema izvuci 10 kila, no i za stuku od 3 kile znas da nesto imas na udici. Uspjesnost kontre ovisi o omjeru udica-stap i tehnici rukovanja priborom. Koga pak zanima lov olovom od 10 grama bolje ce uciniti ako uzme pribor za varalicarenje. Ribolov ce biti ugodniji, a stapovi nece pucati.
 

Prilozi

  • IMG_3430.jpg
    IMG_3430.jpg
    41,1 KB · Pregleda: 328

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
GORANHardy je napisao(la):
Koliko ljudi toliko cudi, i svi imaju svoje vidjenje.Ono sto je karakteristicno za ovaj Grys-G serije lovice se i sa njim daleko od toga da nece.Ali kontra i borba zahtevaju jace stapove minimum 8-9 i radjeni u duzim varijantama minimum 10stopa.netreba rizikovati bespotrebno. Moze se zaleteti neki veci komad i eto problema.

Hajde Gorane 'leba ti objasni zasto je potrebno imati stap od (pazi sad) MINIMUM 10'? Koju to prednost ima stap od minimum 10' na onim od 8' recimo, sem sto je duplo tezi i sto jedno 8x vise zamara ruku? Ziv nisam da cujem objasnjenje.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
alp je napisao(la):
Nisam govorio o vidjenjima nego iskustvu. Lovio sam po raznim mjestima svim mogucim klasama. Ukljucujuci i prilicno velike stuke. U ovom dijelu svijeta, gdje ne pusu orkanski vjetrovi, gdje je riba od metar ulov zivota, 6-tica moze biti dovoljna, 7-8 je optimum, 9-tka maximum maximuma. Mozes bez problema izvuci 10 kila, no i za stuku od 3 kile znas da nesto imas na udici. Uspjesnost kontre ovisi o omjeru udica-stap i tehnici rukovanja priborom. Koga pak zanima lov olovom od 10 grama bolje ce uciniti ako uzme pribor za varalicarenje. Ribolov ce biti ugodniji, a stapovi nece pucati.

Bravo Alp na odlicnom pojasnjenju. Pogotovo za "musice" od 10 grama.
 
H

humphrey

Guest
kurare je napisao(la):
Slažem se s Sulecribom, za iole ozbiljnije štuke i ja bi preporučio štap 9/10. S mojim 9/10 štapom mogu zabaciti imitaciju peša s otežanjem od 10 grama olova i to klasičnim flycastom, pa bilo to za Alpa mušičarenje ili ne :D.

Janez

Nema pojma to sa musicarenjem......
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Da se nadopunim i ja. Također smatram da ne treba preko 6-ce baš ići tako jako daleko. Bacam 5-icom pa sam čak u jednom mom "napaduju gluposti" stavio strimer sa jigom od 10g. I bacio ga par puta, išlo je i s njim dok me nije puko u glavu, nikad više neću bacati strimere teže od (udica + 2-3namotaja tanke žice olova-ako baš mora+perje,dlake, a nikako jigove) . Naravno ako očekuješ krokodile treba jače, ali mislim da za štuku nije neophodno bacati 8-9-10... štapovima. Imam i 7/8 od 3m, al mi ne pada na pamet da se umaram s njim kad mi je efekat ulova sasvim ok i s 5-com. Pogotovo od kada sam ga upario sa Intermedijat šnjurom, jači mi uopće nije potreban. Potopiti se može i lakši strimer a uživanje je utoliko veće ako ga lupi veća riba.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sve se može i sve zavisi od konkretnih uslova. Ja sam kreno sa 6-ticom, dugo lovio sa 7-micom i završio na 9-ki!! Najviše lovim na Tamišu usred grada, bucova, štuku a bogami i ponekog smuđa. Zabaci su od 4-5m pa sve do 20+ metara a strimeri razni, od neotežanih dužine 3-5 cm pa sve do clouser-olikih sa tungsten očima koji su neophodni za kratke zabace i dubine od 1-1,5m. Ribe su uglavnom male, nisam prebacio 2kg.

Ali meni je NAJLAKŠE (ovo je postulat za svaki moj izbor pribora!!!) da kontrolišem sve ove, a naročito teške strimere sa 9-kom!!! Trpi i false cast-ove, raspucavanja, kratke zabace, sa svim pa i najtežim kombinacijama. Kao TXL 3-jka sa jednodnevkicom na 19-tici!!! I to je MUŠIČARENJE za razliku od zabacivanja otežanih strimera 6-ticom. To ne liči ni na šta a strimer leti svud redom samo ne tamo gde bi ja hteo. Ponekad i u štap i u glavu kao što Gogo napisa :)
 
Vrh Dno