GUMMY MINNOW

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pod inspiracijom sa teme "mušičarenje smuđa" i strimera sa kojim naš kolega milanče uspešno lovi smuđeve morao sam malo prošvrljam po netu da vidim kako izgleda taj materijal za pravljenje tih strimera.
evo, čini mi se da sam ovde pronašao sve potrebno dahttp://members.ij.net/danscustomflys/FlyTyingSiliSkin.html

glavni materijal: Sili Skin

SiliSkinColors.JPG



Chocklett's Gummy Minnow
ezflyfish_1962_1133457


Pre sam več viđao ove strimere ali dok se milanče nije pohvalio ovim strimerom nije mi bio nešto zanimljiv iako izgleda sasvim fino, zašto me nije ineteresovao ni sam ne znam ali eto promenio sam mišljenje  :D

@MIlanče, molim te reci nam kako se kreće ta gumena muva, vijuga li? kako radi?
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Strimer izgleda super. Ne znam samo kakva je mekoca ovog materijala. Posto vidim da je u tablama pretpostavljam da se lako oblikuje. Ja bih mu dodao i nekakav rep npr. kao kod shad silikonca. Onda bi sigurno imao vijuge. :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Gumica je meka, kada strimer uhvatite prstima i vučete za rep on se tegli bar za 50% dužine. Rad u vodi ne izgleda nikako (bar meni, smuđevima očigledno izgleda cool  :) ). Ne vijuga, ne pravi vibracije kao tvister ili shad samo se ponekad prevrne oko svoje ose. Očiglednao je da taj materijal ipak pravi neke lagane vibracije dok propada kroz vodu.
Ja ga vodim maksimalno lagano vodim - pustim da propada.... pa ga lagano dignem u vis. Ponovo propada.... pa opet lagano ka meni. Liči na polumrtvu ribicu kada posledjnim trzajima pravi nagle pokrete.
P.S. Obratite pažnju i na ekstrakvalitetnu udicu sa nalivenim olovom!!! Ovo je prevashodno namenjeno za SaltWater!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fala milance za informacije. i mislio sam da je reč o nečem takvom i takvom vođenju, slično vođenje kao i slug-govih silikonaca za basa. Negde sam več video ovo pod slanim strimerima ali eto lovi i u slatkoj vodi. odlično  :tbumb:
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Pa de nema ni jedne slike kao izgleda , bas nema smisla ;)
 

Prilozi

  • PB104207.JPG
    PB104207.JPG
    204,4 KB · Pregleda: 297

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) :tbumb: Tacno, ja nikako da odem do jedne trgovine gde toga imaju...jednom sam bio pa sam uze sve sem tog  :doh: ali bit ce vec jednom  ;)
 
Vrh Dno