Guska od 4.5 kila i "Catch & Release" filozofija

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mozda ih ipak nas Mix ne davi u kesi, mozda ih prvo ubije po propisima.
Kako god, necu da smaram Mixa :) da nas vucem u daljnje rasprave. Dovoljno smo (svi) rekli, pa sada nek svako stavi na vagu ta dva pravca razmisljanja. Onda neka odabere sta mu pase. Dal ce odabrati pod vođstvom svoje taštine ili .... Njegova stvar.

Ja nisam 100% C&R, ali vecinu riba pustam nazad. Pri tome ne razmisljam kako sam fini ili bilo sta drugo. Jednostavno se ne bavim filozoiranjem u ribolovu :)

Ali zamislite ovu situaciju, da su na vodama pravila da sto ulovis sve nosis kuci. Naravno određen broj riba se sme nositi. I recimo za neih pola sata ti se desi da uhvatis bas toliko, a tek si se zagrejao za ribolov. Ali, moras kuci sa tom ribom. U tom slucaju ja bi na vecini mojih muva odrezao kuku na udici, samo bi ostao onaj trup. Tako bi pecao a da ne "mučim" ribe, uživao u tome da riba udari muvu i da ju osetim na štapu nekih 1-2sec. Posle bi vezao sa pravom udicom, ulovio 3 ribe i otiso kuci. Ako jednoga dana promenim misljenje o celoupnoj ribljoj fizionomiji onda cu sigurno samo tako da pecam.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Stalno se odaziva Simpson, kad ga niko ne zove. Mozda je on predstavnik novih musicara kojima je nametnuta moda C&R revira i manira. Ja nisam protiv C&R zbog toga sto sam plitkouman, vec zato sto razmisljam bar za jedan nivo dublje od pristalica C&R. Ako nista drugo, moji postovi to dokazuju, jer sadrze bar po desetak slozenih recenica i razmisljanja na ovu, izuzetno vaznu, musicarsku temu.
A RESENJE bi moglo biti, da se odnese sve sto upecas, pa da ti se naplati. Tim novcem bi se sigurno nadoknadila steta naneta brojnosti riba, a istovremeno potpomogla proizvodnja mladji i odraslih riba najrazlicitijih vrsta.
Znaci, ako hoces da lovis, onda jedi, prodaj, bacaj, ali nemoj da mucis zivotinje. Plati, a novac ce nadoknaditi ono sto si ostetio. Ako si mnogo dobar ribar, biraj sta ces da ubodes. Ako to ne umes, onda plati stetu. Eto, prodas pastrmku koju si ulovio, nekom komsiji, a gazda revira za iste pare ubaci svezu, neubadanu. Prosto! Uvek ce se naci neko da kupi svezu ribu i uvek ce biti dovoljno ribe za poribljavanje. Ako se nadje i neka razlika u ceni, mozes i da zaradis i tako postanes profesionalni musicar, mada onaj decak iz filma "Reka uspomena" kaze da tako nesto ne postoji.
U, jeb(a)ote, kakva Utopija. Randja osmislio nacin da samo pecas musicom i od toga zivis! Istovremeno, bile bi pune reke raspolozenih riba! Ne bi niko maltretirao zivotinje. Kakav pomak!
MIXMASTER=MUSICARSKI GENIJE
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Da bog mili sacuva!!! Radjo sta si pio nocas. Gde bre u ovakom lopovskom drustvu da ti od nekog kupis ribu koju upecas, a da taj ako je lud, da kupi mladj i pusti umesto da novac strpa u dzep. Joj kad dobijem sedmicu na lotou, ima da dodjem da vam mrezama povadim sav taj rljug sto imate po rekama, da platim, a onda rljug traktorima da odnesem na neku livadu da prospem i onda istim traktorskim gumama da prstim, kao sto to radim sa babuskama. A onda da i vi postanete musicari i da se okrenete kraljevskim vrstama kao sto su pastrmke i lipljeni.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Vracamo se polako na temu gazdovanje i upravljanje vodama, moram reci da se u prethodnom postu slazem sa mix-om, bas mi se nesto motalo tako da napisem ali me preduhitrio nekoliko minuta :lol: , recimo ima tu da kada bi kao prvo da pecaju svi kupili dozvolu po pristojnoj ceni, i onda sto uhvate da ponesu fino prijave i plate tako da cena dozvole i ulova proporcionalno odgovara nanetoj steti fonda, a sto si bolji ribolovac skuplje te izlazi zadovoljstvo jer nosis vise ribe i tako to bla bla, opet smo na temi gazdovanje vodam i ribljim fondom, i naravno da ih maltretiramo (ribe) ali i nas maltretiraju ameri pa nista ne placaju ono bace nam kao malo nekih donacije po principu "kuma u ruci donela u guzici odnela" :hammer: , kao i mi ribama pustimo 1000 komada mladji a odnesemo hiljadu polno zrelih jedinki, zasto da se koljemmo musicari medjusobno, kada mi ipak imamo neku svest prema ribolovu, bez obzira da li nosimo ribu ili je vratimo, samo muicari nikada nebi narocito ugrozili riblji fond svojim aktivnostima no mi kada lepo pecamo i dobro prodjemo to neko vidi i jos ni ne odemo sa vode a tu su vec se nacrtali strucnjaci sa tirolcem (linerom), mrezom .... kao ajkule na krv... uh osjecam da sto duze pisem dize mi se nervoza moram prestati sa ovim postom fly_blowingup odoh da se smirim fly_alkocholic
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E Mix svaka ti cast! U ovom threadu si se toliko nalupao, ali slag na tortu ti je ovaj poslednji post!
Znas kako, lepo je imati visoko misljenje o sebi ali kada se pretera onda pocne i da se trokira na ovaj nacin!
Randjo zapamti, tvoji dosadasnji "izumi" i "predlozi" su srecom sasvim beznacajni na musicarskoj mapi sveta i evrope!
Zamisli sada da ti se pecanje svede na 10-15 minuta. Dodjes na Ribnik (uzimam ga za primer zbog kolicine ribe), za 10-15min kada riba lepo radi nalovis 10-15kg i sta onda? Platis??? I kako je to ekonomski opravdano za zakupca takve vode! Koliko ljudi to sebi moze da priusti?
Daj bre odmori malo, umesto da se smirujes (eto danas si lepo pecao), ti sve gori i gori. Mogu zamisliti kakve ces postove da pravis u januaru!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Posto smo polako izleteli iz prvobitne teme prelazimo na novi naslov:
"CATCH & PAY"
 
Vrh Dno