Hardy Ultralite ASR i pomoc u izboru cekrka

M@RkO

Newbie
Učlanjen(a)
19.07.2012.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Sta mislite o ovom modelu cekrka?
Dakle, HARDY Ultralite ASR...
m_Ultralite_ASR_TitGreen_2017_1404241_alt2.jpg


Koliko je dobro/lose ovo resenje sa plasticnim umetkom. Sa jedne strane deluje prakticno jer je taj plasticni umetak svega 20 dolara, naspram dodatne spulne koja zna da bude dosta skupa. Medjutim, nisam siguran koliko je ta varijanta dobra. Znam da je i ranije bilo cekrka ovog tipa, ali ne znam nikoga ko je imao iskustva sa tim.

Mozda imam neku varijantu za nabavku cekrka iz Amerike i inicijalno je ideja bila da uzmem neki od sledecih cekrka: Galvan Torque, Nautilus XM, Hardy Ultralite CA DD, eventualno neki ROSS. Govorimo o velicini #5, okvirno. U slucaju prethodno navedenih cekrka, to je neki raspon 250-350 $, manje-vise.

Generalno, mislim da su svi navedeni cekrci dobri i ne verujem da bih pogresio izborom bilo kog od njih, ali za sada pricamo i svaki savet je od velike koristi. Od ovih navedenih, Hardy me malo nervira zbog proizvodnje u Koreji, ali sta cu kad sam oduvek gotivio firmu. CA DD mi se dopada, ASR malo manje, ali ovo sa jeftinom "rezervnom spulnom" moze da bude korisno. Kao sto rekoh, o tome (ASR i slicnim cekrcima) ne znam previse, pa zato i pitam.  :)

Kakva su vasa razmisljanja na ovu temu?

Pozdrav!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Neki Ross??? Xaxaxa.Uzmi Danielsson ili Ross i zavrsi pricu ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Za te pare ja bih samo estetski birao i eventualno tezinu gledao (abela sam jednog trosio on je zlo tezak)
Prevelika je to filozofija jer svako ima svoje razloge za preporuku a obicno su najglasniji oni sto najmanje znaju.
Ps: mada za divno cudo maric je pametno predlozio danijelsona (ross mi oduvek preruzan bio)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

M@RkO

Newbie
Učlanjen(a)
19.07.2012.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Hvala za prve odgovore!  :)
Sto se tice onoga "neki ROSS", to je samo znacilo neki od njihovih modela, mozda se nismo najbolje razumeli.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ta  rola bas i nije po mom ukusu sto se tice estetike  ne svidjaju mi se ti kosturski  futuristicki modeli vise koristim klasicne punije i robusnije,,    Ako je od nekog celika sa titanijumom uzeo bi konkretno taj a  ako je aluminijum  nebi jer moglo bi doci do loma pri nekom padu  kad je ovako tanko a cijena je paprena  ,,E sad oko rezervne plasticne spulne,, ja imam jednu rolu koja ima plasticnu spulmu dugo je vec koristim preko 15 g  i nemam nikakvih problema cak  i ima neki poseban smek kad je koristim daje neki osjecaj mekoce ,,Ta rola sto se tice efikasnosti  i filinga je sigurno odlicna zbog lakoce ,,
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Od Hardya mi se svidja ovaj. Ross Evolution LT je extra cekrk imam velicinu 1,5 i vrh je.
 

Prilozi

  • Hardy.jpg
    Hardy.jpg
    1,7 KB · Pregleda: 352
  • hardy-ultralite-fwdd-featherweight-disc-drag-fly-reels-select-model-fwdd-4000-spare-spool-1804...png
    hardy-ultralite-fwdd-featherweight-disc-drag-fly-reels-select-model-fwdd-4000-spare-spool-1804...png
    227,1 KB · Pregleda: 205
  • headerEvoLt_425.jpg
    headerEvoLt_425.jpg
    39,3 KB · Pregleda: 215

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
I eno ti u oglasima Japanac prodaje Sage cekrk kao nov za 155e i zavrsio si posao.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Sage je vrh realno

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Nije vrh ali srednja visa klasa ali za 155e ovakav nece naci. Tj nov.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Maricu ne palamudi. Realno cekrk je odlican bas. Al ne bi ti preziveo da bar nesto ne napises

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Ok Koma boy. Ja samo kazem da Sage cekrci nisu vrh vec srednja visa klasa jbt I lepo pisem da za 155e nece naci bolji. Ne razumem sta palamudim? Predlozio sam coveku da ako ima kes odmah kupi ovaj.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
I u odnosu na ovaj Hardy je bolji i ostace mu para za pice, drogu i kurve ;)
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Ej bre mariću...cccc. gde takve stvari iznosiš.. možda je maloletan.  :doh:
 
Vrh Dno