Hareline Furled Leader

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Upleteni predvez koristim odavno na svilenom kanapu. Napravljen od kombinacije svilenih i UNI konaca ovaj predvez tretiran Mucilin pastom pliva na samoj povrsini, nema apsolutno nikakvu memoriju, cim ga odvijem ispruzi se kao strela i vrlo je nezan - pada na vodu poput pera. Idealan za suve. Hareline je napravljen od upletenog najlona i takodje je vrlo nezan na dodir i ispravlja se momentalno. Komentare koje sam citao kako podize vodu i prska vise nego klasicni predvez i navodno plasi ribu, ne mogu da potvrdim jer na vodi gde pecam i gde se voda preliva preko kamenja i peni je meni skroz irelevantno. Mozda na nekom jezeru mirnom i prozirnom kao staklo to zaista igra ulogu ovde nisam primetio da pecam manje riba nego sa klasicnim predvezom.

Duzina 2,10 m. klasa #4/5, loop sa jedne strane, Pitzenbauerring sa druge, zeljeni tipet i vozi. Kad sam ga prvi put namotavao i kad je krenuo da struze kroz prvi provodnik pomislio sam u trenu kako mi je riknuo cekrk! U svakom slucaju meni radi posao odlicno i zadovoljan sam ucinkom potpuno.


 
Vrh Dno