harvest ili scierra

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
imam nedoumicu pri kupovini stapa, dosada sam koristio (2 godine koliko musicarim) SHIMANO NEXAVE 3pcs 9.0'feet 4-5line , medjutim za narednu godinu planiram kupiti novi stap pa su mi u uzi izbor usli:

SCIERRA MPA 8.6'feet 4pcs 4-5# tezak 82gr






i

Harvest 9'feet 3pcs 5# tezine 93grama









Posto je ovaj shimano koji imam bio ostar tj brz, scierra je suprotno tome meka do bola osjetis je od pocetka blanka do vrha i najmanji pokret, dok je harvest sredina imedju toga i nekako mi po tome odgovara vise od scierre, no scierra je predivne boje blanka "crveno vino" kristalno jasno a harvest grafitni pak imitacija texture bambusa sto mi je lepo jer je retro ali nije dovoljno autenticno i nema sjaj nekako mi malo mat djeluje... i sto mi je cudno da harvest ne mogu naci mnogo informacija na internetu mada prave dobre stapove, opet plus scierra ima lifetime guarantee... fly_green da ne gnjavim, molim misljenja iskustva sve sto ce mi pomoci da ucinim ispravan izbor
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ako je cetvorodelni Harvest, verovatno se radi o traveler modelu. Imao sam taj stap i mogu ti reci da za mene u ovom slucaju nema dileme. Sjajan stap, mozda malo previse snage ali i dalje dovoljno fin. Nemoj da te boja stapa pokoleba, radi se o zaista izvanrednom proizvodu. Ako nije tajna, kazi mi koja je cena u pitanju i gde Harvest moze da se nadje?
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Bio je u "raca-company" pre nekoliko dana na sajmu u Banja Luci, cijena je bila nesto preko 200Eur, a upravo mi se on i vise nekako svidja jer ima tu sangu u sebi ovaj sto sam ga koristio od shimana je krut kao prut. mislim dobro me posluzio ali idemo dalje :lol: , nema sta, kocka je bacena, tvoje misljenje mi je bilo ono malo na kantaru da prevagne :hammer: ovdje sam nasao jedini test slicnog stapa (razlicit po AFTMA)

http://globalflyfisher.com/fishbetter/stream_rods/

ovaj na testu je bio 3#
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ta firma iako sa istoka, nimalo nije naivna! Dve godine uzastopno dobijaju nagradu na EFTEX-u za najbolji proizvod u kategoriji "Best rod"(2004,2005), cime moze da se pohvali malo koji proizvodjac. Sajt im trenutno ne funkcionise, hteo sam da linkujem da vidis i ostale modele. A i poveravanje distribucije za Evropu, Rudiju Hegeru, govori o ozbiljnosti samog proizvodjaca. Koliko je i njima stalo do misljenja kupaca, govori i moj primer. Kupio sam stap bez tube, dosao kuci, napisao im email sa molbom da kupim originalnu tubu, a oni su mi je poslali dzabe za 15 dana.
Mislim da buducnost u fly fishingu pripada takvim firmama poput Harvest-a, ECHO-a, TFO-a.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Nije valjda da niko drugi nema iskustva ni misljenje, dajte malo da vasa misljenja potkrijepe ovaj post
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ti i dalje sumnjas ko je kralj poznavanja pribora na ovom sajtu? :hammer:
Cat izuzecima koje ne nabrajam jer nisu bas blizu, prepoznace se sami :lol:
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Ma ne sumnjam ali je ovo ipak demokratsko drustvo pa kontam da dam sansu i podanicima da puste glas, a kralj je kralj nema greske njegova je rec kraljevska i uvek mudra pa cak i bozanska, ali sitna raja kako vidim strahopostovanje i priznanje izrazava cutanjem :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jao, momci, sto postaviste ovaj link? Pa ovaj pobratim sto je testirao motke je musicar i po! Izdvojio sam jednu sliku iz njegovog clanka. Svaka cast! Simpsone, Ugly_Si i ostali koji proucavaju ove stvari, komplimenti od mene!
Jednom sam i ja izvukao musicarskim priborom deveriku od kilo, ali sam je slucajno "zagrebao". Odlicna musicarska riba za "poremecene" musicare. Linjak, deverika, krkusa, mrena, skobalj, amur, karas, som... to je prava stvar!
Ugly_Si, izaberi ovaj stap sa slike. Mislim da je i najjeftiniji, a kad je s njim izvucena ovako krupna deverika, sigurno je super. Sta jos da napisem... Jednom recju, odusevljen sam. Momci krecete se pravim smerom!
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
ha ha meni stap tebi riba i nije najjeftiniji ! mislim jest maticna firma u taiwanu ali je ipak malo vise rangiran cijenom od nekih iz testa no drago mije ako ti je zapalo u oko i nesto od osobina stapova osim ove barske ljepojke :hammer:
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
a i spominje se nekoliko puta grayling ne znam sada koja je to vrsta ribe ali vi vise nacitani sigurno znate :hammer: :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Jao, momci, sto postaviste ovaj link? Pa ovaj pobratim sto je testirao motke je musicar i po! Izdvojio sam jednu sliku iz njegovog clanka. Svaka cast! Simpsone, Ugly_Si i ostali koji proucavaju ove stvari, komplimenti od mene!
Jednom sam i ja izvukao musicarskim priborom deveriku od kilo, ali sam je slucajno "zagrebao". Odlicna musicarska riba za "poremecene" musicare. Linjak, deverika, krkusa, mrena, skobalj, amur, karas, som... to je prava stvar!
Ugly_Si, izaberi ovaj stap sa slike. Mislim da je i najjeftiniji, a kad je s njim izvucena ovako krupna deverika, sigurno je super. Sta jos da napisem... Jednom recju, odusevljen sam. Momci krecete se pravim smerom!

Pa kad citam tvoje baljezgarije ovde, naravno da cu da procitam i sta kaze jedan Martin Joergensen, samo sto sam siguran da se i njegov pristup musicarenju mnogo razlikuje od tvog :lol: :lol:
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
zdravo ugly-si
imao sam priliku da probam taj harvest ,(scieru necu ni da pominjem) i mogu ti reci da ako je cetvorodelni dobar je da potkocis sator ako imas, moj ti je savet da kupis sage launch ako vec kupujes stap od 200e,a harvest ti kosta 140$ americkih ,sto se tice 1.nagrade na eftex-u ona ti kosta oko 1000e. Nadam sa da sam ti pomogao
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Sve postove i misljenja prihvatam, hvala Sale hajde sada jos neko da kaze jeli bar vidio ove stapove, ono-ovo, ovako-onako e pa forum je ovo :lol:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sale wrote:
zdravo ugly-si
imao sam priliku da probam taj harvest ,(scieru necu ni da pominjem) i mogu ti reci da ako je cetvorodelni dobar je da potkocis sator ako imas, moj ti je savet da kupis sage launch ako vec kupujes stap od 200e,a harvest ti kosta 140$ americkih ,sto se tice 1.nagrade na eftex-u ona ti kosta oko 1000e. Nadam sa da sam ti pomogao

Ako ti nije neki problem, da mi kazes gde ima Harvest za 140$, vrlo sam zainteresovan za traveler trojku od 8', a stvarno mi se ne daje 250e koliko je u Evropi!
 
Vrh Dno