Heavy Spiders vs. Heavy nymphs

Z

Zakula

Guest
U poslednje vreme sve vishe i vishe koristim dobro otezane Nort Country Spider-e,dok tradicionalno odradjene nimfe sa pokrivom grudi polako zaboravljam...NEkako,nikada nisam bio zadovoljan ponashanjem klasichnih nimfi,pa ni njihovom lovnoshcu.Ok,imam ih u kutijici i koristim ih s vremena na vreme,ali nije mi to to...Sada,kada pomislim na mushicarenje pastrmke nimfom,odma' se uhvatim za neke otezane,proste nort country spidere.Po meni,iako uradjeni u totalnom impresionizmu,dobro otezani spider-i mnogo bolje imitiraju nimfe tj. larve i jednodnevki i caddis-a,pa chak i gamaruse od klasichnih nimfi!Njihovo ponashanje je verovatno kljuch svega,a i sa svih strana izgledaju isto!Iskreno,najvishe me fascinira univerzalnost spider-a.Jednom mushicharu spider mushica otvara vrata od sobe,u kojoj se nalazi bezbroj prezentacija i bezbroj varijacija!Da li ce vash spider da imitira nimfu sa dna ili caddis pupu ili mrtvog imaga majske muve koga "valjaju" ispod povrshine nemirni brzaci vashih omiljenih pastrmskih reka zavisi od vas,tachnije od prezentacije,otezanja,velichine i obojenosti vasheg SPIDER - A.Znachi,sa chetiri reference vi cete pokriti verovatno sve potrebne situacije na vodi i doci do dragocenog ulova!Prosto zar ne?!Verujte ubitachni su a i savrsheni za ribolovce sa minimalistichkim pogledom na  mushicharenje...Jednostavno stavljam ih ispred klasichnih nimfi!

Shta mislite vi??
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mr.Zakula je napisao(la):
U poslednje vreme sve vishe i vishe koristim dobro otezane Nort Country Spider-e,dok tradicionalno odradjene nimfe sa pokrivom grudi polako zaboravljam...NEkako,nikada nisam bio zadovoljan ponashanjem klasichnih nimfi,pa ni njihovom lovnoshcu.Ok,imam ih u kutijici i koristim ih s vremena na vreme,ali nije mi to to...Sada,kada pomislim na mushicarenje pastrmke nimfom,odma' se uhvatim za neke otezane,proste nort country spidere.Po meni,iako uradjeni u totalnom impresionizmu,dobro otezani spider-i mnogo bolje imitiraju nimfe tj. larve i jednodnevki i caddis-a,pa chak i gamaruse od klasichnih nimfi!Njihovo ponashanje je verovatno kljuch svega,a i sa svih strana izgledaju isto!Iskreno,najvishe me fascinira univerzalnost spider-a.Jednom mushicharu spider mushica otvara vrata od sobe,u kojoj se nalazi bezbroj prezentacija i bezbroj varijacija!Da li ce vash spider da imitira nimfu sa dna ili caddis pupu ili mrtvog imaga majske muve koga "valjaju" ispod povrshine nemirni brzaci vashih omiljenih pastrmskih reka zavisi od vas,tachnije od prezentacije,otezanja,velichine i obojenosti vasheg SPIDER - A.Znachi,sa chetiri reference vi cete pokriti verovatno sve potrebne situacije na vodi i doci do dragocenog ulova!Prosto zar ne?!Verujte ubitachni su a i savrsheni za ribolovce sa minimalistichkim pogledom na  mushicharenje...Jednostavno stavljam ih ispred klasichnih nimfi!

Shta mislite vi??

N. C. Spider FTW  :) Imam par otežanih i dosta ovih klasičnih. Pravilnom upotrebom uvek donose uspeh....uvek, u svakom izlasku.
Kada bi ih bacali nekim prelepim staklenim štapićem ili prelepim bambusom još bi više lovili  :D :whistle:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Genijalni post, Mr. Žakula. Čitaš mi misli. Moraćeš da priznaš da otežani spideri često krase moj nišavski predvez sa pastrmkom koja ih žvaće  :lol:. Sve što si napisao o njima je veoma mudro. U ovom postu pokazao si poznavanje skoro svih segmenata mušičarenja, od entomologije i fly tyinga do prezentacije.  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
Nisi mi ostavio prostora da nešto dodam.
 
Z

Zakula

Guest
DAl' niko sem Seb-a,Mix-a i mene ne gaji afinete prema teshkim Spider muvama??Ili niko nema shta da kaze o prednostima,manama ovih veoma bitnih stilova u izradjivanju veshtachkih muva??
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
ja sam juce jednu namotao. a nadam se,dace Bog, da je overim na otvaranju pa javljam :bye:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mr.Zakula je napisao(la):
DAl' niko sem Seb-a,Mix-a i mene ne gaji afinete prema teshkim Spider muvama??Ili niko nema shta da kaze o prednostima,manama ovih veoma bitnih stilova u izradjivanju veshtachkih muva??
Ja spider-ima lovim baš potpuno neotežanim, i neke nerešive situacije sa selektivnim ribama rešio sam baš tako. Nisu htele ni teške nimfe,a na površini ni slučajno.
Za pri dnu trošim klasične nimfe, najčešće sa TH - ili zlatnim ako hoću iritaciju, ili crnim ako hoću "Stealth"  :) Inače nikada ne koristim otežanje ispred muva - nervira me i smeta kada bacam.
Heavy spiders - nisam probao, dajte neku fotku, mislim da bi narušili elementarnu spider siluetu (slim telo) a duge noge od jarebice mogu ići kod svake nimfe!
Ovako mislim da strašno liče na muve tipa Bird's nest.
 
Vrh Dno