HI-FI WINGS + MAYFLY

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobro je da sam letos skenirao krila majske. Uz laserski stampac stizu i krila, bas kao prava. Uskoro cu i boju da im dodam!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix, več duže vreme se pitam ima li kakve bitne razlike u lovnosti realističnih i nerealističnih muha. Inače mene vuče impresionizam, nekako mi je vezanje realnih lepše i zanimljivije, iako one obične čupave nikako ne smatram manje vrednima. Čak mi se čini da riba voli da vidi mastan ili mesnat(čupav, bogat) zalogaj. Verovatno to ne važi za sve vrste riba, ne znam točno, ali ja sam imao podjednake rezultate. Opet, ja sam jos uvek jedan veliki početnik, pa bih voleo da čujem mišljenje vas koji ste več godinama mušičari.

Evo kopao sam po net-u i našao kanadčane sa zanimljivom ponudom http://www.hatchmasters.ca/ Naravno ne mislim ništa kupovati :p Neke stvari ču srediti na računalniku, krilca... Prodaju i video instrukcije o vezivanju raznih realnih letečih stvorova. Ovih dana ču da švrljam po net-u pa ako nađem negde nešto da se skine podelit ču sa vama. Inače puno stvari več imam od O. Edwards-a i nekih finaca i norvežana... DC++ flyfishing hub, to več godinu dana ne koristim. ali tamo ima... Sada ču e-mulom da pregledam...ili nekim boljim programcicima :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Realisticna muva bi trebalo da bude efikasnija od ostalih, jer ako je stvarno verna imitacija ona imitira vecinu osobina zivog insekta. Kod plivajucih, treba i dobro da pliva, kod nimfi da tone. Treba da bude trajna i da ne pravi neke posebne probleme prilikom zabacivanja i ubadanja ribe. Takodje, nije lose i da se brzo pravi, kako ne bismo na kolekciju muva potrosili pola zivota. Moje iskustvo kaze da je veoma tesko napraviti vestacku muvu koja izgleda realisticno, a pogodna je za efikasno musicarenje. Ipak, neke od mojih imitacija (iz moje galerije),koje veoma lice na prirodni uzor, su i veoma efikasne, trajne i "lovne".
Neko moze izvesti sasvim pogresan zakljucak da ja u prakticnom ribolovu koristim sve ovakve "detaljne" imitacije i da provodim pola dana jureci insekte nad vodom sa knjigom iz entomologije u jednoj ruci. Naprotiv! Moj stil musicarenja nije zasnovan samo na imitiranju prirodnog mamca, vec, uglavnom, na prikradanju i pravilnoj prezentaciji vestacke muve. Ubedjen sam da je to "tajna formula" uspesnog musicarenja. Mnogi to ne znaju i svu svoju paznju fokusiraju na muvu i njen kvalitet. To je pogresno.Sebastijane nemoj i ti tako da pogresis!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovo nisam nikada nikome rekao, ali sada cu. Tocno to, prikradanje i prezentiranje ribi. Ne mora nitko da mi veruje ali to sam isprobao na vrlo jednostavan i pomalo smesan nacin.
Jednom sa se prikradao pastrmakama (probao sam i na klenovima istu foru), dosao sam im sa ledja i bacio jedan mali komadic jedne biljke. Obican vrh neke biljke, ne znam ime, ali uglavnom to je bilo 2cm duzine i vrh sam malo rascupau da imitira nestio, bilo sto... bacio sam to pre ribe i skocile su ko da bi bila najmesnatija muha, naravno nisu pojele ali zgrabile jesu...pa sada ako je dobra muha+prezentacija+prikradanje=uspeh
 
Vrh Dno