Hidropsyche larva PLASTIKA vs ostali materijali

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da probam slikovito da docaram i upotrebu plastike kao zamenu za neke materijale a za izradu ove larve ali i mnostvo drugih. Potrebne su nam mekane plasticna crevca ili cevcice u par boja koje cemo upotrebljavati u zavisnosti od zeljene muve. Sledece je preseci cevcicu uzduzno na jednake delove a zatim jos dodatno ispeglati i omeksati na ivici stola ili necem slicnom. Ostalo znate kako ide. Evo i nekoliko slika. Ko hoce da proba ponecu mu na sekciju, i  neka mi javi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
još nisam bio u dodiru sa tim cevčicama...vrlo zanimljiv materijal  :tbumb: moglo bi to da posluži za svakojake muve  :yeswink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
I to mi je drug dao a mislim da su sa nekih vajlda decjih igracaka  :whistle:, ali lepo leze na udicu + dodaje na tezini. Cak su i deo onih sa prve slike sa nekakvim sljokicama, svetlucave. Ustvari se i na slikama delimicno vidi. Nesto su muve i izgubile na obliku pogotovo zelena jer sam pustio lak preko tela. I ko hoce da isprobava, nogice su od nojevog pera. I bolje je da su tamne. jbg samo sam beli imao.
 

geronimo

Junior member
Učlanjen(a)
08.05.2006.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
SARAJEVO
Cjevcice  da ih tako nazovem se mogu kupiti kod kineza a sluze za pletenje naruknica itsl
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jeste, potvrdio mi drug. To je njegova klinka dobila za te neke decje umotvorine a one bezobrazan pa cornuo detetu  :nowink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo kratak izvestaj o ovim nimfama od plastike. Danas sam isprobao narandzastu i zuckasto zelenu nimfu. Zakljucak koji mogu da izvucem jeste da su ove mamce pastrmke uzimale veoma agresivno na moje iznenadjenje dok kasnije sa nimfama sa mesinganom glavom udarci su bili kao i uvek.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Djole, moze li step by step nacin vezivanja ovih nimfa. Nesto mi nije jasno tu  :'(.

U stvari ne mora step by step, nego mi reci jel ti seces to crevo uzduzno i poprecno ili ne?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Imas na OE disku ako ga imas kako se radi samo sto sam ja probao umesto latexa plastiku. A rezultat si procitao i video. Ovih dana cu da uradim neke serije da ih uvek imam jer sam one samo po komad zgog testa. A gore imas na slikama jedan deo kako pripremam plastiku. Gore se i vidi da mora da se sece duzinski.  :tbumb:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Muve od ove plastike mi se neverovatno dopadaju. Jedva cekam da ih testiram.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
:pijani: das i za masta radi svasta za tri dana  :whistle:. Hvala neka ide novim clanovima kao podrska a meni Nisko sutra
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
odlican materijal i sam sam koristio potpuno isti, i pokazao se odlican ali za vece muve  od 12 pa navise , za manje imitacije mnogo su bolje trakice od lateksa , inace jedini materijal koji moze da parira ovom je kudelja
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Potpuno se slazem. I kod mene ce se naci samo na 12 i 10 udicama. Nije nimalo zgodno raditi sa plastikom na sitnijim.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Svi crvici koje imam u kutijici su od tog materijala,kao i one koji si video na sekciji,i par gamarusa..
Materijal koji itekako moze da posluzi... :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
samo konac i plastika. za duboke virove moze i red olovne tanke lamete
 

Prilozi

  • DSC02818.jpg
    DSC02818.jpg
    184,1 KB · Pregleda: 303
Vrh Dno