Hleb

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nenade, smoki je imitacija za pastrmke , covek hoce imitaciju za morske ribe
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
gogotb je napisao(la):
Moze li neka pomoc oko izrade hljebnihnih ruza? Posto imam namjeru ovo ljedo malo da probam na moru za cipola a i drugu ribu..
Probaj ti napraviti imitacije morskih crva(glista)! Ja dok sam pecao brancina i cipla na plovak,morska glista ili ona iz blata reke Bojane i kanala koji odrzavaju vodostaj solana,je bio jedini potreban mamac i uvek je bio mnogo bolji od hleba!
Probaj napraviti crva od neke tamno crvene svile ali ostavi krajeve da vise i nemoj da bude mnogo velik,cipl ne moze mnogo da zine ;)
Verujem da ces imati mnogo vise uspeha!



Sent from my iPhone5 using Tapatalk 2
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Ja tvrdim da je najuspješnije cipla loviti na fly uz brum kruha i mlijeka bacaš to kao krmu a kao mamac staviš "muhu" s malo vate na sebi ili bilo što bijele boje da liči na kruh (možeš i malo jelenske dlake bjele boje u pahuljicu napraviti lakše ćeš pretiti muhu jer će biti na površini) a da ne prelazi veličinu udice 14-16, bacaš u izmaglicu u vodi koja se stvori od mješavine mlijeka i kruha i vidjeti ćeš koja metoda je bolja...
;)
 

gogotb

Newbie
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Hvala vam na odgovorima! U principu posto se bavim podvodnim ribolovom znam njihove navike. Gdje ja lovim nema rijeke tako i predpostavljam tih crva (bar ja nisam nikada naisao). Jedinih crva kojih ima su veliki morski crvi. Takodje ima ju li neke druge imitacije koje su se dobro pokazale u lovu?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Tostirane "Muve hlebovače" na šaranskim #8, pojma nemam kako se zovu, maznuo sam ćaletu  :-X
 

Prilozi

  • Breadfly#8.jpg
    Breadfly#8.jpg
    199,3 KB · Pregleda: 264
Vrh Dno