Hodgman H5 H-Lock Wade Boot

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
      Prijatelj, vlasnik ribolovacke radnje ponovo mi je ponudio da izaberem nesto iz ponude hendlera od koga kupuje za svoju radnju. Kako sam 2016. dobio Greys komplet waders, cipele i jaknu za smesne pare tako sam sad izabrao ove gilje, nista drugo mi nije bilo narocto interesantno. Prednost: ovaj put je za dz. znaci poklon sto je vrlo pozitivan aspekt u celoj prici.
        Cipele imaju dve vrste djonova, jedan je cista guma drugi guma prosarana ekserima. Izmedju cipele i djonova postoji zazor u koji ce upadati kamencici, nema da fali. Kako ce se to odrazitii na stabilnost montiranog djona videcu. Vlasnici Korkers-a se redovno zale da im se to dogadja i da im onda pendzeta jednostavno iskoce iz lezista i ostanu na dnu reke. Hodgman ima drukciji sistem montaze ali ja ne mogu da verujem da ce to bas da radi posao jer je pritisak velik dok koracam kroz vodu, tereni razliciti, kilometraza solidna.
        Materijal je kombinacija lazne koze i sintetike, navodno su metalni delovi corrosion free i mogu da se koriste u slanoj vodi. Teske su ca. kao Simms. Na unutrasnjem delu djona postoji mogucnost da se napise za koju reku imam nameru da ih koristim. Ajd' dobro sad! Moze da se dokupi i filc djon. Kostaju izmedju 160.- i 180.- ojra koliko vidim po netu sto i jeste plafon za ovaj model kad se uzme u obzir materijal, izrada, vizuelni utisak. Ergo, posto se poklonu ne gleda u zube a ja nisam nezahvalni skot nema smisla da zakeram mnogo.
        Ideja je sledeca: Simms dva para, Vibram/filc, za boravke na vodi od nekoliko dana, Hodgman za hitri izlet od par sati na potoke i reke na kojima ne treba filc, Grays koje cepam vec trecu sezonu i izgleda nemaju nameru da se raspadnu skoro, za wet wading jer su ubedljivo najlakse od svih i time idealne za letnju setnju kroz i oko vode.
       


Sve to sad izgleda ovako. Jeste preterano al' ne mari, leba ne jedu, isn't it?



 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.108
Broj reagovanja
932
moj Neo ja nijedne nemam trenutno ali za to idem u ribu kad god mogu :hammer: U zdravlje da te služe :tbumb:
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
271
Broj reagovanja
36
Zadrzi simms ostale pokloni....ako te nisu kostale....
 
Vrh Dno