holografske oči

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ako ste u mogučnosti nabaviti samolepivu holografsku foliju (zlatna, srebrna, crvena...) koja košta oko 1-2€ (1m x 50cm) i imate klešta za bušenje rupa na kajišu ili kako to ovde kod mene zovemo "luknjač" onda če te biti mirni po pitanju holografskih samolepivih očiju za strimere. Mnogi rade strimere bez očiju a također i mnogi drugi vole koristiti holo. oči za određene strimere. Te holo samolepive oči često koštaju malo više nego što u stvari vrede. Neke malo bolje holo oči koštaju i po 5€ za 20komada  (one kao 3D) one jednostavnije oko 3-4€. Konačno sam skupio sve što sam več duže vreme planirao nabaviti i mogu raditi oči u raznim veličinama. Danas sam to sve isprobao i super je. Več sam ovde na forumu dao tu ideju ali ne mogu iskopati gde. Evo, konačno sam sve to realizovano. Davno još prije nekoliko godina sam želeo to nabaviti za voblere (dok sam se bavio varaličarenjem) ali eto nikako da sam nešto tako iskopao. Uglavnom, više ne da dam niti centa za holo samolepive oči  :D. Kada na ove oči pravilno nanesete epoxy lepak dobijate prave 3D holografske oči.
Evo vam par slika:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ovako nesto sam praktikovao dok sam malo pravio varalice. Nije mi palo na pamet da koristim "luknjač" (kod nas "zumbalica") vec sam ih sekao u osmougaone forme  :doh:
Inace ako kod nas u knjizarama trazite "prizmatik foliju" dobicete ovo.  :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"prizmatik folija"  :tbumb: odlično obaveštenje. Eto laza vam pomogao i sa tim kako da tražite, pod kojim imenom. Ovog "luknjača" sam ja koristio kao mali  :) dok sam se igrao sa alatom od mog ujaka koji je svojevremeno radio sa kožom. Odatle mi i ideja. Dnas sam ga kupio za 3€  :D đabeeee oni malo kvalitetniji su od 15€ pa naviše.

evo jednog strimerčiča sa novim očima.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlična ideja. I ja koristim ovakve oči. Mogu se naći u raznim bojama i efektima.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Extra fora Seb.  :tbumb:

Malo van teme ali me interesuje od kog materijala ti je napravljen ovaj strimer
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
100ka je napisao(la):
Extra fora Seb.  :tbumb:

Malo van teme ali me interesuje od kog materijala ti je napravljen ovaj strimer

materijal je http://www.musicarenje.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=679.0;attach=3592;image
evo ovde sam nešto govorio o tom materijalu http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=679.0 tu sam postavio primer imitacije štukice (zeleno telo žut stomak).  Ovaj ovde, za kojeg pitaš, ima plava leđa, bočni deo je roza a stomaj je bele boje.

Što se tiče samih očiju lepo je kada se koristi holo samolepiva folija. Ali u nedostatku može poslužiti i bilo kakva samolepiva folija u svetlijoj boji (žuta, bela, roza, plava...). Čak i ostale folije koje nisu samolepive mogu poslužiti. Ako se sečate one folije o kojoj smo pisali...cd folija, ona ima također idealan holografski sjaj. Ipak najidealnije je ako je folija samolepiva i još pri tom holografska ili kako lazza kaže prizmatik.

ps.
fala za pohvale, nego nabavite ova klešta ako ih več nemate, sigurno ih ima i kod kineza pošto zašto, verujem da če vam se dopasti izrada ovakvih očiju. Inače da bi se lepo isekao krug treba staviti ispod manji sloj papira. Obratite pažnju na ovu sliku
index.php


Isto seku ove jeftine kao i one od 15€...isprobao sam u trgovini  ;)  :bye:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Hvala Seb.
Verujem da ova no name zumba busi sasvim ok posto folija nije debela, a ni previse tvrda. Ipak je zumba namenjena busenju koznih predmeta. Oce neko da mu uradim bodi piercing ;)
Kako ti se ovaj materijal pokazao na vodi, da li si imao nekih ulova na njega, koliko je otporan na stuke i trajan?
Bas sam dosadan ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kako ti se ovaj materijal pokazao na vodi, da li si imao nekih ulova na njega, koliko je otporan na stuke i trajan?

@100ka, Misliš na oči ili onaj flash?

Ako misliš na flash: materijal je odlican, trajan, jedna mala stukica na jednom jedinom izlasku na baru u HR mi se zaletela i otkacila onaj strimer od 14cm je ipak bio malo pogolem za štuku koja bila samo za pola veča od samog strimera  :D  :hammer: nije dobro zagrizla a ni ja joj nisam dao mnogo vremena...ne bi se ni isplatilo vaditi škljocare  :nowink: (uglavnom brzo mi dojadilo biti na prljavoj bari) i maltretirati sebe i finu četvorku sa onolikim strimerima :doh:. Taj materijal  se u vodi lepo ponaša, blago leluja i u stajačoj vodi, izuzetno svetlucav je kao i svi flash materijali. Kako god pogledam super je, no tek kada se smoči i provuče kroz vodu vide se sve njegove dobre strane.

Ako misliš na oči: ovisi kako ih uradiš, ako ih pravilno prilepiš i premažeš epoxy lepkom one če da traju duže nego ostali materijal na strimeru  ;)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mislio sam na ovaj tvoj FLASH Made in PRC.
Ali u svakom slucaju hvala na detaljnom objasnjenju. :tbumb:
 

kaludra

Newbie
Učlanjen(a)
01.12.2007.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
pozadrav svim istinskim ribolovcima,ovo je moj prvi post na forumu na kome sam skoro apsolutni pocetnik  ,citajuci vec dosta sam naucio po pitanju nekih stvari koje su me interesovale i koje su vrlo detaljno obradjene. :)
evo i mog predloga po pitanju ociju za strimere:u radnjama pozamanterije(konci vunice dugmici...)postoje mali kruzici od  prizmatik plastike koji se kupuju na metari koji su nanizaani na tanki koncic.ima ih u raznim da kazem drececim nijansama ,koji doradjeni kao sto napisa sebastijan " tacka crnog laka sa kapljicom epoxida preko"daju inzvaredne oci.
a za pravljenje ociju od prizmatik folije (koje ima u radnjama za sito stampu)moze da posluzi i zumbalica za papir . ujedno u radnjama pozamanterije  mogu da se kupe i spenadle sa vecim glavama u raznim bojama koje  iskrivimo pri vrhu pod uglom od 90 stepeni radi lakseg pricvrscivanja na udicu i koje vezane daju jak dojam buljavosti strimera.
i naravno za kraj prvog posta jos jednom pozdrav :tbumb:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Dodrodošao na sajt. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@ kaludra, wlcome

te prizmatične platike su i meni pale u uči. evo baš mi na zevesi stoje neki ukrasdni leptiri sa tim plastičnim prizmatičnim kružićima. Na nekim ženskim kajiševima su čak i crne boje ima ih u svim bojama...ali nikako se nisam odvažio da probam i to, pustio sam to za neko drugo vreme. Samolepiva holo folija mi se za sada jako dopada jer ih mogu raditi u raznim veličinama. Druže ohrabrio bih te da uradiš kakav strimer sa takvim plastičnim primzmatičnim kružičima pa da podeliš svoju kreaciju sa nama.
 

kaludra

Newbie
Učlanjen(a)
01.12.2007.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
@ kaludra, wlcome

Druže ohrabrio bih te da uradiš kakav strimer sa takvim plastičnim primzmatičnim kružičima pa da podeliš svoju kreaciju sa nama.
hvala svima na pozdravima i dobrodoslici
nisam u prilici sad nesto da vezujem jer sam u fazi preseljenja  i nemam ni jednog uslikanog strimera  ali ima ova slicica glavinjare(nadam se da mi oprastate posto je ovo musicarski sajt) koje  sam radio sa tim ocima
dscf0016cj3.jpg
dscf0023ph0.jpg

dscf0018le4.jpg
dscf0021fm2.jpg


slicice nisu bas nesto dobre al se vidi izgled ociju 
a molim administratora nek  izbrise slike posle odr.vremena  posto je ovde ipak mesto musicama i strimerima :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pozdravljam i ja Kaludru uz sve pohvale za ove oči, koje i ja imam u ogromnim količinama, mada ih retko koristim.
 
Vrh Dno