Homemade mazivo sa suve muve !!

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Uglavnom svi dajemo pristojan novac za maziva ,neka su kvalitetna a neka manje,zavisno od cene(ili ne :) )..
Medjutim cuo sam da postoje homemade maziva pa bih zamolio kolege da priloze neki recept neku ideju (mislim da je tema na mestu) :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Koliko se sjećam već tema postoji,probaj da ukucaš u pretraživač.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Postoji, mixmaster je napisao recepis sa parafinskom svecom i parafinskim uljem i to je sve, malo vatrice i pun gas...problem je sto ostavlja trag na vodi kad musica upadne
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Evo ovde je opisano

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=172.0
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Nisam pregledao sve,a i post je od pre 9 godina ..
Ja kucao maziva za musice tako da u pretrazi nisam imao nista ..
A mislim da nije na odmet da neko kaze sta ima,pa makar to bilo i ponavljanje ..
 

zonkerteam

Junior member
Učlanjen(a)
25.01.2009.
Poruke
76
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Svi ste vi musicari i jurite pastrmku i strebate nazive, porodice i familije insekata a niko negleda sastrane kako starosedeoci pecaju i sta koriste. Postoji jedna tecnost za koju su mi daLI DAVNO PRE JEDNO 20-TAK AKO I NE VISE GODINA u Bosni na jednoj recici ali samo odgovaram na mejlove i recept je proveren ali nije bas kao te vase kreme paste ulja i sprejevi ali ipak sljakaju i nisu od poznatih firmi vec hend made
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Ako vec nije tajna napisi lepo javno, ne vidim problem u tome, a to sta se streba... nekad se tako ima,vise uspeha, a i maziva su malo unapredjena tokom godina ;)
 

zonkerteam

Junior member
Učlanjen(a)
25.01.2009.
Poruke
76
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ok. apotekarski alkohol i parafinska sveca koja se struze u alkohol. ostavi se jedno sat vremena uz stalno muckanje i kada se dobije zasicen rastvor procedi se i stavi par kapljica glicerina i malo vode da se razblazi astvor zbog laka na musicama. Bistro
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Pa dobro to je stara fora, ja sam mislio nesto novo :)
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja ne znam koliko sam likova upoznao i velika vecina njih pravi neko svoje mazivo,kada pitam za recept kao da im trazim bubreg,uvek bude fora ''Mogu da ti napravim,a necu da ti kazem'' ..
Ono kao kada alhemicari prave eliksir za vecni zivot  :D :D
 

ado bl.

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2011.
Poruke
149
Broj reagovanja
0
CDC olje ti je zakon ,ako koristis muhe sa CDC perima i nema nista da ti smrdi,ostavlja tragove nista ... i nije nikakva tajna a bolje je od svega
Platis flasicu 7-8 eura i miran si jedno 10 godina  ;)
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Nije to nikakva fora, istopi malo bele sveće i u to dodaj parafinsko ulje, da bude malo više ulja. Otprilike 40% sveće i 60% parafinskog ulja. Garantujem da će biti dobro.
 
Vrh Dno