Homemade mazivo sa suve muve !!

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Bolje pliva kada ima i bele sveće, tj parafina. Uglavnom mažem muve cdc uljem jer mi je jednostavnije i brže, ali ipak mnogo bolje pliva sa parafinom.
 

zonkerteam

Junior member
Učlanjen(a)
25.01.2009.
Poruke
76
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Sasa apotekarski benzin ako stavis zamisli sta ce da ti ostane od plivajuce musice
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
A guscija mast ( loj ) i parafin? Jel probao neko to?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Obicna svinjska mast..namastis dobro..i zabacis..ako tone znaci ne valja..promenis musicu i tako u nedogled dok ne skontas da je sve to sviranje kurcu i kupis Gink ili neku drugu hemiju i budes miran 100 god..
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
maric je napisao(la):
Obicna svinjska mast..namastis dobro..i zabacis..ako tone znaci ne valja..promenis musicu i tako u nedogled dok ne skontas da je sve to sviranje kurcu i kupis Gink ili neku drugu hemiju i budes miran 100 god..
Ono, jeste. Ne znam koj` se moj pa ja utepujem  :)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Ako neko izmisli neku mandzu koja je bolja od Gink-a a da je domaca radinost kupujem odmah..pustite labela i ostala sranja, parafin itd..samo mandza..
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja cdc ulje imam i neki never sink,ali pravio bih i nesto ovako,lepo je da se zna ako nista drugo ..  ;)
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
zonkerteam je napisao(la):
Sasa apotekarski benzin ako stavis zamisli sta ce da ti ostane od plivajuce musice
Pravio sam davno i pecao-ništa ne fali muvi-benzin ti služi samo da prenese parafin na muvu i odmah ispari.Maziva sam isprobao dosta što skupljih što jeftinijih,sad koristim svoji gel koji radim a za "ćosave" i slabo naperene muve je zakon WATER SHED,opasna stvar -jedina mana je što mora da se čeka 24sata posle kvašenja muve da se osuši skroz na skroz.Njime može da se maže sve živo od cdc-a,predveza,materjala za fly tying.... nenadjebljiv je!
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
sašaPI je napisao(la):
Pravio sam davno i pecao-ništa ne fali muvi-benzin ti služi samo da prenese parafin na muvu i odmah ispari.Maziva sam isprobao dosta što skupljih što jeftinijih,sad koristim svoji gel koji radim a za "ćosave" i slabo naperene muve je zakon WATER SHED,opasna stvar -jedina mana je što mora da se čeka 24sata posle kvašenja muve da se osuši skroz na skroz.Njime može da se maže sve živo od cdc-a,predveza,materjala za fly tying.... nenadjebljiv je!

Mislim da imam i to,bela bocica sa zutom etiketom ?  :)
 

zonkerteam

Junior member
Učlanjen(a)
25.01.2009.
Poruke
76
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Za svinjsku mast nije losa ideja, umocis jedno sto komada pa u tiganj da malo zacvrci
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Posle mnogo oprobanih floatanata, najbolje mi se pokazao Loon Aquel. Mušica pliva jako visoko na vodi i praktično je vodonepropusna. Čak i posle skidanja ribe sa udice nije potrebno ponovno mazanje, samo je dovoljno da je otreses sa par false zabacaja i nastaviš da pecas. Dovoljna je kap na svakih pola sata intenzivnog pecanja. Super floatant.

Послато са D2203 уз помоћ Тапатока

 
Vrh Dno