Hypuris

Hypuris

Junior member
Učlanjen(a)
05.01.2006.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Ferrari Modena 360
Privucen ovom temom koja je muzika za moje usi,hteo bih da vam predstavim ferrari modenu medju musicarskim stpovima.Ne znam da li naslucuju i oni najiskusniji o cemu je rec pa cu krenuti od modene.
U automobilskoj industriji karoserija modene je napravljena od ugljenicnih vlakana.Ugljenicna vlakna imaju jednu jako cenjenu osobinu,zbog cega su ugradjena(mislim na ugljenicna vlakna),u tako skupocenu zver.
Sad da ne bi od webmastera dobio nogu,jer se moja tema razvukla na automobilizam a ne na "machugu snova"(u daljem tekstu citaj musicarskog stapa),objasnicu moj gore navedeni konfuzni uvod.
UGLJENICNA VLAKNA=LAKO+BRZO+CVRSTO
Da musicarski brate(ne mislim na Velikog Brata),ferrari modena je LAKA,BRZA i privlaci uzdahe neznijeg pola.
Upravo takva situacija je kod nase "machuge snova"(jedino one uzdahe neznijeg pola zamenite sa uzdasima musicara).
LAKO!Lakse na trzistu ne postoji(jedan u majke).Njegova ugljenicna vlakna,IV generacije high modulus karbona,su laka,laka,laka=mlatis ceo dan i onda odes na partiju stonog tenisa i razbijes protivnika ko budalu(izvini Randjo).Brate ako se palis na mrsave manekenke ovo je prava mashina za tebe!
BRZO!Jebo` mater para vazduh!Opet kriv taj crni karbon.Zbog gustine(da tako nazovem kog interesuje dublje nek pita) karbona vlakna su zbijena i jaka kao crna zemlja.I sad se ti pitas pa sta sad ako su jaka.Pa pobratime jaka su da obezbedjuju CVRSTINU,SNAGU=rezultira u BRZOM stapu koji se prazni i puni kao hekler.Tj. lansirace vasu muvu na mesec i nazad(jedino mozda neki problem sa NASA-om).Lupice tako brzu kontru(kao zeka liju).Zamorice ribu na smrt.
E sad mene interesuje da li Vi cenjeni musicari znate koji je model u pitanju,i da li Vas interesuje nastavak mog znanja o njemu,slike i testove FFF-a?
Veliki Pozdrav webmasteru sajt je babaroga!
Na kraju musicarski pozdrav(neka bude po Vuku)
TAJT I NAROV LUPS! :hammer:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Dje si ti sabljo britka!??
Ja pojma nemam koji je model, tako da samo sibaj tekstove i slike!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Merside, ovo mora da si ti! Izgleda da si u teskoj apstinencijskoj krizi, sudeci po tome da je Sjenica pod snegom, a Vapa ne lici ni na sta. A mozda si stvarno provalio neki novi stap. Ako jesi, pisi o tome.
p.s.
Juce sam upecao oko 2 kila klencica na Toploj Vodi, od kojih je jedan imao ozbiljnih (za ovo doba godine) 400g. Pale su i dve kapitalne suncanice. Sve na suvu muvu. Cekam da jos nadodje Nisava, pa da udju krupniji klenovi i stuke.
 

Hypuris

Junior member
Učlanjen(a)
05.01.2006.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Nastavak moje price bi bio.

Da se manem automobila posto materija koju cu izloziti zahteva,ozbiljniji pristup.
Kada pogledam na ove lepotane koje ce te upoznati u redovima koji slede,osecam se kao mladi renesansni slikar,koji prvi put slika svoje delo opijen emocijama koje ono izaziva.
Da odmah rascistimo pre nego mi nalepite etiketu,NISAM paljevina,ali brate na njih se lozi svako ko je prohodao u musicarskom smislu(mislim na one koji su osetili spiritualisticki zanos i pri samom mahanju).
Merside pocni vec jednom.A daaaaaaaa!
Pa kad sam rekao BRZO.Uvek ali Uvek pomislim samo na jedno(nisam bas tolko perverzan),TCR SAGE.I tacka.Njegovo ime se krije iza skracenica TCR-Technical Casting Rod(ko razume engleski shvatice).Sam proizvodjac kaze nije za svaku budalu(citaj prosecnog musicara).On je razvijen za skilled casters koji se susrecu sa najzahtevnijim situacijama:DALEKOOOOO velika muva,ROKNESH skakavca kroz vetar u tri ....(Merside budi pristojan).Sece vetar na pola,tornado sta to bese rado ga se secam.Znaci tehnicka preciznost,daljina i vetar.
Da prevedem na srpski(ko Valtazar Bogisic kad je 1888 pisao gradjanski zakonik),ako zelis da kolega pored tebe pati i gleda kroz dvogled daljinu tvojih zabacaja,i da meri istu laserskim snopom,TOOO je "machuga za tebe"!
E sad kakvu municiju koristi?Boze Merside kako si glup pa MAgnum.U SAGE-u su specijalno za njega proizveli fly line.Njeno cenjeno ime je i ime gore navedenog topa(stapa),i proizvodjac kaze mozes da usmrtis kolegu na suprotnoj strani jezera kao zeca.Paul testirajuci ovaj stap kaze:"Sage TCR is crazy fast!".
On nije progresiv action kako bi "pomodni" sladokusci opisali svoj stap,koji dobro reaguje blizu,a kako ga gazis na daljinu ne gusi se nego i dalje pichi(blago chichi).E pa nas narod lepo kaze "Ne moze i jare i pare".On je brate haubica i tacka.Brzi tejper ne postoji,samo da ocupas banderu od dalekovoda pa da njome mandas po reci.
Ali ta njegova CVRSTINA+SNAGA+BRZI TEJPER traze ljubavnika(skilled casters ),onog ko zna da obuzda azdaju.Ne nekog Pericu koji je tek krenuo u skolu...!
Kvalitet izrade i dozivotna garancija se ne dovode u pitanje,da ne zamaram glupostima,te kvalitetna pluta,te lak,te sic-ovi,te sio mi ga Djura.
Grafit je vrh ponude SAGE-a IIIe ali kombinovan sa bog te pita kakvim materijalima i smolama(kog interesuje nek me pita).
Jedna njegova osobina para oci.CRVENO(BOZE daj mi ferrari crveni i jedan put krivudavi...),brate crven je od glave do pete,pravi rasni sportski auto.
Tako da dodjosmo do cene.Pa nista kao Ferrari u odnosu na SLK,ama brate isti odnos(TCR:prosecan stap).
Evo Vam dole fotke na gomilu(i stap i fly line),pa parite oci a ja cu se uz njega vec nekako snaci.
Sad postoje jos 2 stapa da bi upotpunili nasu pricu BRZO(TCR),zatim dolazi LAKO(?...),i zlatna sredina(?...).
Za sada razgledajte fotke dajte neko pitanjce,vasa iskustva sa vasim motkama,i uopste pitanja vezana za motke da ih resimo!
Na kraju musicarski pozdrav(po VUKU)-TAJT I NAROV LUPS!
 

Prilozi

  • sage1.jpg
    sage1.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 239
  • sage 2.jpg
    sage 2.jpg
    17,7 KB · Pregleda: 229
  • SAGE_TCR.jpg
    SAGE_TCR.jpg
    26 KB · Pregleda: 225
  • sage-tcr-line.jpg
    sage-tcr-line.jpg
    10,4 KB · Pregleda: 220
  • tcr_rod_pic.jpg
    tcr_rod_pic.jpg
    66,8 KB · Pregleda: 231
  • tcrcheck1.jpg
    tcrcheck1.jpg
    20 KB · Pregleda: 226
  • tcrguides.jpg
    tcrguides.jpg
    65,6 KB · Pregleda: 224

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Prosle godine su mi gospoda iz SAGE-a uz katalog (koji sam narucio preko njihovog site-a) poslali i DVD sa filmom od oko 10-ak minuta gde je pikazan proces proizvodnje stapova kao i testiranje(ne na reci, nego u fabrici).
 

Hypuris

Junior member
Učlanjen(a)
05.01.2006.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Da imao sam prilike da ga vidim jednom.Mogao bi da svratis do Udruzenja USR"Nisava",gde se i nalazi musicarska sekcija,tamo imamo svu mogucu opremu,pa da :hammer: pogledamo prezentaciju zajedno sa clanovima sekcije.
Pozdrav!
 

sashafly

Newbie
Učlanjen(a)
06.01.2006.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Da li bi mogao molim te da objasnis,posto vidim da se razumes,sta znaci kod akcije stapova progresiv,fast i full flex.Mene zanima slicna materija.Gde nalazis podatke,i tolike informacije.Odlican tekst!
 

sashafly

Newbie
Učlanjen(a)
06.01.2006.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Kako vam funkcionise sekcija?Ima li kakvih aktivnosti u ovim danima?
 

Hypuris

Junior member
Učlanjen(a)
05.01.2006.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Pa Sale sto se tice sekcije,aktivnosti su razne.U sezoni,mada je diskutabilno sta je sezona za neke,uglavnom u toplijem periodu godine tu su takmicenja ciji smo redovni ucesnici.Kada nas hladnoca otera sa voda,tu su aktivnosti u Udruzenju USR"Nisava",svakog cetvrtka u 17h.Naime isprobavaju se novi materijali,vezuju muve,diskutuje o novinama u musicarskom svetu.Pozivam te da svratis i da nas posetis!
Sto se drugog dela pitanja tice vezano za akcije stapova spremam ti odgovor veceras.
Tight loops!
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Tesko da cu svratiti s' obzirom da sam iz Sapca pa mi Nis i nije bas usput :cry:
 
Vrh Dno