I sportski ribolovci prave prekršaje

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Treba priznati da i "najsportskiji" i najistaknutiji ribolovci prave sitne prekršaje. Retki su među nama oni koji, u zanosu od ribolovačke strasti, nisu i malo preterali. Ko to ne priznaje, meni je krajnje sumnjiv. Kakav je to ribolovac koji nikada nije poneo 4 pastrmke ili prebacio 5 kg klenova? Poznajem nekoliko stotina mušičara i takvog nisam upoznao! Na ovom sajtu se pojavljuju sve sami "čistunci". Ja ću prvi nabrojati sve prekršaje koje sam počinio na rekama:
Nekoliko puta su me, dok sam bio srednjoškolac, zatekli bez dozvole. Platio sam i kaznu i dozvolu. :cry:
Upao sam čak i u nacionalni park Durmitor u potrazi za krupnim lipljenima. Lepo sam se zabavljao dok nisu naišli strogi crnogorski čuvari. :hammer:
Veoma često sam u vreme ekonomske krize prodavao ili zamenjivao svoj ulov klenova (isključivo) ostvaren isključivo mušičarskim priborom. Za to me i dan danas najčešće optužuju. :-x
Na početku mušičarske karijere, sredinom osamdesetih, nisam obraćao pažnju na meru, lovostaj i sve ostalo, baš kao i ostali mušičari i ribolovci iz tog vremena. Nivo naše kulture se, srećom, naglo povećao. :lol:
Eto, brojni su prekršaji kod aktivnog sportiste. Žutih i crvenih kartona ima u svakom sportu. Ne treba se stideti toga. Zaletiš se na loptu i sapleteš protivnika. Proradi klen i hop, 7 kila! Posle platiš kaznu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Od uvek sam se imao za sportskog ribolovca, još od onda kada sam bio zagriženi varaličar pa sve do dana kada sam postao mušičar. Ali i ja sam radio neke kikse :) nikada nisam odneo previše ribe kuči jer ne volim ribu i nikada mi se nije dalo vuči čuvarku punu ribe. Uglavnom sam puštao skoro sve ulovljene. Ali sam zato napravio jednu grešku. Jednom sam lovio na pravo mesarski ne dozvoljen način. Kada sam na Dunavu pre nekih1 10 godina naišao na jato ogromnih tostolobika zapanjio sam se. Bio je to lep sunčan dan negde oko 2h popodne. Blinkerisao sam bucova, ali kada sam vidio ove bikove od riba bucov je brzo otišao u senu mojih misli :-D :lol: Tostolobici preko 20kg i oni manji od 3 - 5kg
razno razne dimenzije. Ja imam blinker do 30gr i najlon 0,22 zbog što daljih zabačaja u lovu bucova. Mislim si ja kako da ja zakačim tu ribu, da ju osetim kako se bori. Znam da jede samo plankton....brrrrrrr muka. Oni plivaju pred mojim nosom a ja ne znam šta bi od muke. Setim se ja nečega ali ne baš sportskog načina :lol: Haklanje!!!! x-) Skidam silikonskog shada sa jig udice i metar od jig glave montiram vecu trokuku koju sam skinuo sa voblera :) Bacam preko jata, pustam da propadne i dajem kontru napamet. Kačenje za leđa jednog između tih vodenih bikova. LOL borba je bila nešto extra...ali ne i sportski. Ogromne ribe, jake i brze, pravi sprinteri...ako ste ikada imali tostolobika na udici znate na sta mislim, a posebno je jaci otpor kada je udica zakacena na leđa a ne usta...:lol:
Eto mog ribickog greha...priznam ga, ali to je bio jedini nacin za koji sam znao tog dana da zakacim tostolobika. Jedina prilika u mom zivotu i mogucnosti vrlo sužene. Moja strast do dobre borbe na štapu je bila moja slabost i jača od mog sportskog razmišljanja tada. Verovali ili ne zakačio sam samo dva lepa velika tostolobika, i onda sam sa teškom mukom stao iako me je vuklo da ih sve po vadim. Ipak sam kod drugoga stao, no koliko sam proveo u borbi sa ta dva imao sam potpuno zadovoljstvo za ceo dan :-D

Posle toga se ne sečam više ni jednog prekršaja osim da sam dva meseca lovio bez dozvole jer nisam imao pare ali čim sam došo od love uzeo sam godišnju. Sada idem loviti samo kada imam love za dozvolu i uvek se strogo držim pravila. Također i u tome nalazim zadovoljstvo.
 
Vrh Dno