Icedub Bugger

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovo je verzija svetsko poznatog strimera Woolly Bugger. Tko je prvi počeo da radi ovakve strimere nemam pojma a nije ni bitno. Kada sam ja lično počeo pre više godina da lovim ovakvim strimerima nisam vidio niti jednoga takvog na internetu. Uglavnom sve što sam vidio je bilo mnogo ili nešto "bogatije" vezano. Ipak znam da nisam ja prvi koji je to počeo a vrlo brzo još iste godine sam vidio da neki kolege imaju vrlo slične jednostavne imitacije po svojim kutijicama. Posle se počelo kopirati i menjati iskustva....(materijali, boje, kombinacije boja, otežanja...gde i kako i kada...). Ja sam na početku to radio od mešavine fleša  i vune... nogice bi stavio ali nikada nisam imao adekvatne boje "petla" za tipičnog woolly buggera u bojama kojima sam radio. Tek koju sezonu unazad sam uzeo belo, crveno i crno pero za tu primenu. Ali posle svega ovakve proste imitacije su ponekada mnogo lovnije od klasičnog navezanog woolly buggera. Ova kombinacija boja je jedna koju jedva čekam da isprobam. Danas na vodi sam dobio ideju za to tako da u četvrtak ide na prvu probu.

Pored klasičnih wulija ja toplo preporučujem i ovu verziju kako sam ja to nazvao "Isedub Bugger".

Od materijala za rep marabou i trup ice dubbing (peacock) a otežanje 0,30 olovna žica do polovice tela i dužičasta tungsten glavica. Udica TMC 5262 #8.
 

Prilozi

  • icedub bugger.jpg
    icedub bugger.jpg
    148,5 KB · Pregleda: 436

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dopast ce se i ribama  ;)

nista novo, nista reprezentativno ... cista jednostavnost ali ko' sto rekoh tako vezani strimeri su veoma efikasni.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Seb  :tbumb:  :firends:
Meni ovo deluje super,sa ovim materijalima mozes da pravis xxx kombinacije sto se tice dekora.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"ice" je super materijal :yeswink: a sutra opet na Savu ceo dan :lol:....ne ocekujem neke eksta ulove jer je mlad mesec pa vecina riba ce da bude kilava ali ovaj ide na kupanje...ipak nekoliko ribica ima vec da ubode sutra  ;)

belo  telo i šartez rep je isto super i proverena kombinacija, crno telo pa oranž rep isto dobra... ceo crn, ceo crven, ceo bel, ceo ljubičast  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovakvima sam bas dosta lovio I bas se nalovio.... malo skuplja varijanta jer je otezan sa tri tungsten perlice ali zato radi posao onako kako I treba  :yeswink:

Jaoooo gde je vise taj mart  ::)
 

Prilozi

  • flash bugger.jpg
    flash bugger.jpg
    216,4 KB · Pregleda: 339

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Lisac jedan ovoaj zadnji ja imam u kutiji x5! 3 veća i 3 manja izuzetno lovan strimer meni njedan od najlovnijih uopće, pastrva nema da mu prašta  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pre par godina sam nabavio pozamasnu kolicinu ovih tungsten kuglica za dosta prihvatljivu cenu pa sad ne moram bas toliko da sparam pa umesto olovom neke muve mogu da utezam sa par manjih tungsten kuglica I na krajau jednu vecu....tako radim mnoge woolly buggere. Neke nimfe isto....mada neke namerno radim bez takvog otezavanja jer na nekim mestima trebam malo lakse imitacije....Negde mi je dovoljan samo brzotonuci lider itd. Mada ovako vezani buggeri su mi mnogo drazi nego od onih klasicnih palmiranih za koje treba malo vise materijala i posla.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Koju mi udicu preporucujete za wooly-e?
Do danas sam koristio Climax (valjda) 655 u velicini 6 ali mislim da im vise necu dati drugu sansu.
Mnogo su tupe, dosta sam riba danas izgubio zbog te udice, nabodem ribu, prokuva 2 puta i cao.
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Еко , само KNAPEK S  ;)  пробај бар једно паковње.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Partridge SUJ - Jig Hook iako nije rec o tradicionalno strimeraskoj udici nego za nimfe. Uzmes velicinu #8 i za pajkice je to bas fino  ;)
Izuzetna je i TMC 760SP #8 i također TMC 777SP #8 i #6. Koristim i ovaj Knapek S #8 i dopada mi se!
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
Sab moze li ovako  ;)
DSC06345.JPG
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Može samo da nije "Icedub" Bugger nego verzija Blood Worm u beloj boji  ;) neki anemicni ili albino blood worm  ;)

Isto "sranje" ali drugo pakovanje....pastrmke ih mnooooogo vole!  :tbumb:

Nabavi icedubbing u beloj perla boji i posle kada ga udabiras rascupaj malo.... i to je to.
 
Vrh Dno