idemo dalje ali u ambis

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.291
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
:smoke:
 

Prilozi

  • 17523721_797916370367155_8994648820569950285_n.jpg
    17523721_797916370367155_8994648820569950285_n.jpg
    12,4 KB · Pregleda: 130

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete.
Ivo Andric
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.291
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Ivo je uvek imao dobra zapazanja u vezi naseg naroda.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.871
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
mozda je ovo prikladniji citat Mese Selimovica iz "Tvrdjave"

"Ulizice - to su za mene najgori ljudi na svetu, najštetniji, najpokvareniji.
Oni podržavaju svaku vlast, oni i jesu vlast, oni seju strah bez milosti, bez ikakvog obzira, hladni kao led, oštri kao nož, kao psi verni svakoj državi, kao kurve neverni svakom pojedincu, najmanje ljudi od svih ljudi.
Dok njih bude nema sreće na svetu, jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrednost."

Veliki strumf je dobio izbore vecinom onih koji su izasli i to su nase komsije i prijatelji, poznanici i mi tu nista ne mozemo, to je demokratija. Ako hoces bolji zivot uzmi stvar u svoje ruke i rmbaj, od drzave neces dobiti nista...Nema morala i nema sramote, ponavlja se figura vladara iz 90' koji drzi sve konce u rukama ma na kojoj funkciji bio i nije ga sramota od intelektualaca jer ga oni nisu ni izabrali a samo oni shvataju tu razliku. Ovo je slika drustva tj nas, da moramo da imamo vladara koji je beskrupulozan i strog i ne mari nizasta sem za vlast po svaku cenu. Stanovnistvo koje to treba praktikuje premlacivanje zena, mucenje zivotinja, pali se izjavama o ratovima i kupovini oruzija jer to smo mi i to je nasa slika...daleko od civilizacijskog napretka
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Pozdrav iz kine. Sad mi je jos draze sto sam pobegao.... A glasao sam u Pekingu..... Stvarno sam se nadao da ce se nesto promeniti. Ja poznajem bukvalno samo jednu osobu koja glasa za vucica.... Pricam o ljudima sa kojima sam pricao o politici.... Nije mi jasno

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.405
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
strashni je napisao(la):
Ako hoces bolji zivot uzmi stvar u svoje ruke i rmbaj, od drzave neces dobiti nista...Nema morala i nema sramote, ponavlja se figura vladara iz 90' koji drzi sve konce u rukama ma na kojoj funkciji bio i nije ga sramota od intelektualaca jer ga oni nisu ni izabrali a samo oni shvataju tu razliku. Ovo je slika drustva tj nas, da moramo da imamo vladara koji je beskrupulozan i strog i ne mari nizasta sem za vlast po svaku cenu. Stanovnistvo koje to treba praktikuje premlacivanje zena, mucenje zivotinja, pali se izjavama o ratovima i kupovini oruzija jer to smo mi i to je nasa slika...daleko od civilizacijskog napretka
Hteo sam da se nadovežem, ali shvatih da je dovoljno da citiram Strashog
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
71
Lokacija
Svrljig - Trnava
E moj Oholi...
Nije bitno ko i kako glasa, bitno je ko BROJI glasove...
" u Vranje na glasanje nema varanje i laganje, od 100 listića - 200 glasića ! "
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
oholi je napisao(la):
n. Ja poznajem bukvalno samo jednu osobu koja glasa za vucica....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

moji kuci svi za vucica...keva cale sestra...strasno....jos me keva napada u fazonu sta me pitas za koga glasam...hahhahaaa...
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
http://mondo.rs/a996587/Info/Drustvo/Beograd-Protest-studenata-zbog-izbornih-rezultata.html
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Rekao si pametniji su popustili
Meni se cini da si mislio na 'apstinente' ne znam na koga drugog mozes da mislis da je popustio. Vucicevci nisu sigurno, ljudi koji su izasli nisu rakodje popustili..... Ostaju mi samo apstinenti
 
Vrh Dno