iglica

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
silvio je napisao(la):
Najbolji mamac umjetni za iglicu je stvarno "vunica" kao gumica za kosu koja je raspredena a još je u jednom kružnom snopu. Niti trebaju da budu od ječe sintetike ili svile a boje narandžasta crvena i sve između te 2 boje. Kažem najbolji jer će te loveći na bilo što drugo imati 1000 udaraca a 10% realizacije jer iglica ima tvrdi kljun i teško se za njega kači osim ako ne proguta strimer. Zbog njene gubice koja je naoružana mnoštvom zubića koji su unatrag povijeni kad udari na ovu vunicu na njoj i ostaje zapletena realizacija udaraca 80%. :yeswink: 
:tbumb: :tbumb:
upravo tako....uzmeš komad od cca 10cm žute,bijele,crvene vunice....i nikakva udica nije potrebna..samo je potrebno malo sačekati sa kontrom kad ona lupi...i dobro je vunicu malo "rasčerupati"da se njezini zubi lakše upetljaju...
 

gjors

Junior member
Učlanjen(a)
16.11.2008.
Poruke
57
Broj reagovanja
0
DSC01865.jpg

ova je uzela crnog strimera u mraku namjenjenog za pastrvu,još nisam probao sa vunom i svilenim koncem
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Naše Jadranske narastu do 80tak cm. One njihove rođake iz Atlantika su veće (duže) 1m+.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
malo sam nešto motao pa onda reko aj još jedno strimerče, baš mi došla želja, nisam dugo vezao strimere  :hammer: :D

materijal: Srebrni mylar, Samolepive oči, u telu malo foama, epoxy, 0,08mm najlon umesto konca, udica ljuta morska :D i plavi i zeleni marker za leđa.
 

Prilozi

  • iglica.jpg
    iglica.jpg
    66,3 KB · Pregleda: 711

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh Seb,skrati udicu za pola i original keder!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
imam ja i takvog  ;) samo na drugoj udici, ovo je za more. Hteo sam nabaviti e-z telo ali pošto nisam uradio sam takvo kederče od istog materijala.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala Šone, može to i lepše da se uradi ali eto ja sam to tako kako je.

Dugačka je nekih 8cm ili malo više, kakv mm više. Prava mala iglica, poslastica za morske nemani.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
gegula je napisao(la):
jel GJORS na forumu jos????????

Ponekad nas obidje, neda mu se pisati, a u podrumu mu je toliko hladno da bi u skafanderu morao vezati muhe , ceka "medo" proljece za te aktivnosti. Sad uci skijati sa djecom.
 
Vrh Dno