Imam predlog!

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Posto nam se svakog dana, prikljucuje dosta ljudi koji su pocetnici u ovom sportu, pa sam odlicio da predlozim da im pomognemo, a ujedno jos vise popularizujemo sajt na sledeci nacin. Predlazem da u dogovoru napravimo selekciju muva koje su najstandardnije i najlovnije, da ih klasifikujemo odprilike po mesecima, kad se pojavljuju i kad treba loviti sa njima i da uradimo za svaku muvu, korak po korak uputstvo. Na ovaj nacin bi resili mnoge nedoumice kod pocetnika, olaksali im put da sto lakse uplivaju u musicarske vode, da povecamo poluplaciju musicara, da nacinimo "mali korak za coveka a veliki za covecanstvo". Ja sam ovo predlozio iz licnog iskustva, jer kada sam ja ulazio u ovu problematiku nije bilo interneta i slicnih cudesa, islo je mnogo sporo. Nailazio sam na mnoge ljude neki su hteli da pomognu neki nisu, neki nesto kazu glavno cute kriju. Iz tog iskustva resio sam da pomognem ljudima jer ja nemam tajni koje ne bih podelio sa drugima, svoja iskustva sam uvek delio i iscrpno se trudio da objasnih pocetniku sve sto ja znam. Dajte svoj doprinos.
 

machak89

Junior member
Učlanjen(a)
26.07.2006.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Potpuno se slazem sa ovim...
Odmah se sutra bacam na posao, za onu moju "CUPAVU" muvu...
 
M

Mr.Zakula

Guest
Slazem se u potpunosti.Mozemo napraviti mushicharski "raspored" rojenja insekata,i naravno uz to i raspored upotrebe veshtachkih mushica.A onda i step by step fotografije o izradi.Genijalna stvar za pochetnike!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobro, bice interesantno. Ja imam spreman veoma atraktivan materijal na ovu temu. Ali najinteresantnije ce biti kad mnostvo autora preporuci potpuno razlicite muve za odredjene uslove. Kako da znamo da su necije preporuke povezane sa prakticnim iskustvom? Snaci cemo se valjda nekako. Probracemo favorite iz kolekcija musicara sa Drine, Timoka, Nisave, Ribnika, Lima, Tare, Tamisa, Dunava, iz Slovenije, Bosne, Hrvatske, Srbije, CG, Makedonije... Ej, gde su ti makedonci? Siguran sam da znaju i oni ove nase, mnogobrojne jezike. Javice se neki, sigurno. Do tad cemo mi gomilati recepte i napraviti najbolju selekciju muva.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ovo ce biti genijalna stvar, razmenicemo iskustva, upoznacemo se sa rekama na kojima nismo imali iskustva da znamo koje muve da ponesemo, a kao prvobitan zadatak ovoga bice pomoc pocetnicima, da ljudi znaju koje muve kada da upotrebe, ja imam nekoliko knjiga o musicarenju americkih autora majstora muscarenja, sa slikama u boji, korak po korak izrade vrhunske muve sa detaljnim uputstvima. Sve ovo bice skenirano i podeljeno sa vama!
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Odlicna akcija. Svaka cast za ideju, konacno nesto kreativno a prakticno. Ja vam naravno ne mogu pomoci ali cu stenjati za vas i davati vam podrsku.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
TOOOOO. Čestitam na inventivnosti i ideji. To je pravi način da nam se pomogne.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Oprezno sa skeniranjem zasticenih fotografija! Moze li to isto, ali sa nasim fotografijama?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze Sumadinac citas mi misli. Svaka ti cast. Ova ideja mi se dugo vrzmala po glavi, ali nikako da je postavim na forum. Zato zve zaskuge druze idu tebi. Ja bi dodao samo da nakom zavrsetka projekta mozemo da napravimo pdf fail koji ce biti kao knjiga i moci ce da se skine sa sajta!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Hajde da radimo, da se dogovorimo kako sta, da podelimo posao i da se krene sa poslom. Lucky napravi plan kako bi to sve trebalo da izgleda ti si webmaster i odgovoran si za to, onda daj plan i da se radi.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ovo je veoma ozbiljan projekat i zahteva ce veoma ozbiljan pristup.
Da napomenem da bilo sta da napravimo (bilo kakav fajl) on ce moci i bice stavljem na sajt. Meni je nekako najbolje da bude u obliku e-booka u pdf formatu, koji ce moci da se downloaduje sa sajta.
Imam jedan predlog. Naime dok se budemo bakcali sa ozbiljnom knjigom, da napravimo prvo Vodic za pocetnike za vezivanje muva. Od pocetnog cvora do zavrsnog. Stavimo npr, kako se vezuju krila, kako se upreda dubbing i sve ostalo sto pocetnik treba da zna! I naravno sve u step by step formi sa detaljnim tekstualnim opisom!

Sto se tice ove i knjige o kojoj je i na pocetku bilo reci, treba da se formira tim koji ce na prjektu da radi.
Da ne bi ja sada smarao neka se prijave clanovi koji zele da rade na projektu, mada se iz postova vidi ko je zainteresovan, ali neka napise jos jednom, pa da se bacamo na posao!
Ako imate jos neki predlog ili zamerku vreme je da napisete!
Salut!
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Imam fajl u PDF formatu originalne knjige FLY TYING BIBLE. Knjiga ima oko 260 stranica i 100 paterna za razne suve, mokre muve i strimere. Na pocetku knjige ima nesto i o materijalima, alatu itd. Mozda moze da man bude uzor za sam sistem pravljenja E-book izdanja ovog naseg prirucnika. Svako ko je zainteresovan, i iz Nisa je, moze da mi se javi i da nareze fajl. Za ljude van Nisa, smislicemo nesto kako da im dostavin fajl. Fajl ima nekih 70 megabajta.

P.S. MixMaster je video tu knjigu

Peter.Gathercole.The.Fly-Tying.Bible.pdf
 
Vrh Dno