Imitacije odraslih krznokrilaca (Sedge, Caddis)

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.290
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
simpson H je napisao(la):
Slabije naperjane love na Drini ubijaju.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
A vidis Simpsone ja uvek bolje prolazio sa naperjanim. 3 pera npr. Ako bas nece pocupam mu malo krila pa ide u film :)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Hvala, Mafke!  :)
MM, je l' sam pogodio boju sada?  ???
 

Prilozi

  • 20160324_140958.jpg
    20160324_140958.jpg
    455,1 KB · Pregleda: 184

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
vrana je napisao(la):
Hvala, Mafke!  :)
MM, je l' sam pogodio boju sada?  ???


  Bravo Vrana,i zapamti doooobro da po nekad na ovakvi imitacijama ubacis antenice jer tako prosirujes spektar imitacije. Leti pogotovu i u sam pocetak leta kada skakucu jos nedorasli skakavci od 6-8 mm,ovom bojom i malim antenicama mozes HAOS da napravis na bilo kojoj vodi,osim klenova i pastrmka ga maznjava. Naravno,na udicama #14  :tbumb:

Poooz.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Mafke zasto bi antene prosirile spektar? I kedisi ih imaju. Mada realno kamenjarke kedisi i skakavci mogu imati univerzalne imitacije....

Samo antene, bar ja mislim da su cist visak u ribolovu. Sto se estetike tice definitivno da

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
  Bravo Vrana,i zapamti doooobro da po nekad na ovakvi imitacijama ubacis antenice jer tako prosirujes spektar imitacije. Leti pogotovu i u sam pocetak leta kada skakucu jos nedorasli skakavci od 6-8 mm,ovom bojom i malim antenicama mozes HAOS da napravis na bilo kojoj vodi,osim klenova i pastrmka ga maznjava. Naravno,na udicama #14  :tbumb:

Poooz.
Hvala, druže, probaću  :)
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
vrana je napisao(la):
MM, je l' sam pogodio boju sada?  ???

Odlična, odlična muva, nema šanse da omane.

Ja volim još svetlije i drečavije bokove, koristim fluo chartreuse dabing od antrona, taman mi najviše liči na boju teniske loptice.

Neko će pomisliti da je u pitanju moja uobrazilja (biće možda i u pravu  :)) al' kad sam već došao do imitacija sa kojom sam super zadovoljan nema razloga da tu bilo šta menjam.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
MM je napisao(la):
Odlična, odlična muva, nema šanse da omane.

Ja volim još svetlije i drečavije bokove, koristim fluo chartreuse dabing od antrona, taman mi najviše liči na boju teniske loptice.

Neko će pomisliti da je u pitanju moja uobrazilja (biće možda i u pravu  :)) al' kad sam već došao do imitacija sa kojom sam super zadovoljan nema razloga da tu bilo šta menjam.
Posle toliko krmadi od lipljana koje si prevario, nema razloga da sumnjam u to što pričaš. Ovo je nešto najbliže toj boji što imam pošto bok pravim od biotsa, tako mi je najzgodnije.
Hvala, druže  :tbumb:
 
Vrh Dno