Imitacije odraslih krznokrilaca (Sedge, Caddis)

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Jos bolje [emoji2][emoji2]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Na osnovu sprovedenih istrazivanja pastrmka dobro vidi ljubicastu boju pod razlicitim svetlosnim uslovima i evo smotah  Purple Haze na #12 Partridge Klinkhamer da vidim stima li to sto Ameri tvrde...



... i usput manji roj na takodje #12 pupae kukama.




 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Meni su ovi tvoji krznokrilaci top na izgled ali se pitam jednu stvar, naime Hairy Sedge koga rado koristim je isto to ali je palmerovan i po telu tako da pliva tik iznad vode, lovi odlično. Ova će zadnjim delom da potone, pretpostavljam imitira insekta u fazi kada polaze jaja u vodu ili izlazi iz vode svakako nije klasična suva imitacija i ono sto se pitam je kako li radi, kako si prolazio na njih?
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Well, krivina udice i telo su pod vodom, ostatak iznad, udica je takva - teska, zica je tu... Premazano Nev-r-Sink preparatom u zavisnosti od materijala telo je ili u filmu ili na samoj povrsini. Medjutim, obicno dva tri lazna zabacaja osuse muvu i spremna je za sledeci drift tako da ih cesto ni ne premazujem.

Inace, prestao sam potpuno da razmisljam o imitacijama, hatching-u, velicinama, dobu godine - kad koja muva, obrtanjem kamenja i ostalim tradicionalnim rutinama. Svega 20% mi je lov na suvu sto i jeste neki globalni prosek - a najcesce sam dobro lovio na imitacije koje ni po kakvom rezonu ne bi trebale da funkcionisu i obrnuto, tako da se vise ne zamaram time. Odem na vodu, vidim da se ribe dizu, intuitivno izaberem nesto, ako radi super ako ne, promenim par puta i tako redom... opusteno potpuno. Znaci na ovom sam polju vrlo tanak i veze nemam sta ili koga neka musica imitira.

Na ove sam imitacije, u razlicitim velicinama uvek dobro prolazio, jedino Purple Haze jos nisam probao i ne mogu sad nista da ti kazem. Braon sa krem hackle-om - sesta slika, mi je pre tri godine donela 52 cm potocnu pastrmku.



 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Vredi probati. Ona tvoja hackle nimfa i dalje radi neverovatno dobro [emoji106]
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Plivajući odrasli tular u stilu Dragana Mitrovića.

Telo polipropilen u željenoj boji. Za razliku od imitacije prozirne košuljice ili La Fontejnovih pupa, gde se koristi malo materijala i ide se na prozirnost, ovde se stavi poprilično polija.

Kad se namaže, ova muva pliva kao polipropilenski indikatorčić tako da krila i nogice mogu biti bilo šta. Budući da je problem plovnosti rešen, najbolje nešto mekano, da mušica "prodiše".
 

Prilozi

  • IMG_2249.JPG
    IMG_2249.JPG
    86,1 KB · Pregleda: 61
  • IMG_2244.JPG
    IMG_2244.JPG
    137,2 KB · Pregleda: 63
  • IMG_0708.jpg
    IMG_0708.jpg
    69,4 KB · Pregleda: 61

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Dragan je legenda.... On bas dobre ideje ima.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Bez dileme. Kreativan i originalan vezač, odličan ribolovac, a pedantnost s kojom pravi mušice i štapove je nešto posebno.
Čovek koji je svojeručno pokrenuo mušičarenje na Limu.

Malo sam zarđao kad su ovakve imitacije u pitanju, ali suština je tu. Jednim udarcem tri muve 1. plovnost 2. silueta 3. odrešene ruke u izboru krila i nogica.
 

Prilozi

  • IMG_2251.JPG
    IMG_2251.JPG
    112,2 KB · Pregleda: 57
Vrh Dno