Iseci loop na novoj struni..i veži nail knot!🤓

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
hvala... žiletom se skine sloj do jezgre i osnove i dijela koji se preklopi, taj dio koji se preklapa se još na samom kraju izreže kao koplje, tako da kad se sve stopi u termobužiru bude puno tanje nego kad je dvostruka žnora ko na tvorničkim loopovima...na mjestu gdje je loop se oguli omotač cca 1 cm pomoću omče od monofila, normalno prije taljenja u termobužiru
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.146
Broj reagovanja
126
Lokacija
Kruševac
Moje mišljenje da je prava glupost seći loop na stručni koji je fabrički odrađena. Druga priča je kad se raspadne ili ga uopšte nema.
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
146
Broj reagovanja
32
Moje mišljenje je da ko peca sa upredenim predvezima, nema nikakve potrebe seći loop.
Mislim da se ništa ne dobija novim mini loop-om.
Isto je i sa konusnim predvezima, koji na kraju imaju loop.
Ima smisla provlačiti konusni predvez, kroz kanap, pomoću igle.
Ali onda dolazimo do pitanja kako menjati predvez na vodi.
Tu se izgubi jedno 15 minuta, i to ako si utreniran.
Što se tiče provlačenja iglom, postavlja se pitanje šta sa debljim predvezima. Imam neke konusne, Orvis ,za veće klase. Oni su na kraju sigurno 0.6 mm,ako ne i deblji.Kao žica su. Oni 100% ne mogu da se provuku iglom.
Ja ostajem veran fabričkim loop-ovima, ili stavljam one sa čarapicom. To je zato što pecam upredenim ili pletenim predvezima.
Naravno, ovo je moje mišljenje.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Za zamenu predveza provučenog kroz kanap treba manje od minut. Odsečeš kuglicu, izvučeš stari i provučeš novi. Najčešće ne treba ni igla, samo upaljač.
 

Prilozi

  • PA200871.JPG
    PA200871.JPG
    150,4 KB · Pregleda: 21

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
@maric Nema potrebe za bilo kakvim lepljenjem. Vidim da neki ljudi to rade, pretpostavljam da nemaju poverenja u spoj. Greše, jer je 100 % pouzdan.
Bez lepljenja je praktičnije i zato što ne moraš skraćivati kanap kad dođe vreme da se predvez zameni.

@Mlinka Mislim da je idealno (bar bi meni bilo) imati čekrk sa rezervnom špulnom. Na jednoj sistem pogodan za suvu i nimfarenje kada nije problem dohvatiti dno, na drugoj kanap sa omčicom gde se po potrebi mogu menjeti predvezi ili povezati najlon direktno na kanap.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Nemam iskustva sa provlačenjem predveza kroz strunu, koristim fabrički loop, koji mi potpuno odgovara,
npr meni se dosta puta desilo da zeznem konusni monofilni predvez, zato ih uvek imam nekoliko u džepu, a brzina zamene mi je najbitnija na vodi
Jednom mi se desilo da pukne fabrički loop, pa sam na vodi brzinski napravio perfection loop, i tako ih spojio
Nakon toga u smeštaju, privezao nail knot, koji mi je sasvim odlično rešenje
 
Vrh Dno