Ista riba ufacena 2 puta u jednom danu

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
Sigurno se dosta vama desilo nesto slicno ko sto se danas i meni. Lovio sam na Savi i ko sto uvek uradim, neki mali deo ribolova posvetim klenu ili skobalju dok musicarim. prilazim jatu skobalja i probavam jih prevariti na globag, medjutim zaletela mi se kalifa.. ne mnogo velika al eto, dril je. laks sam imao 0.10, i napravio sam ono najgore. onu amatersku gresku, kad sam ribu dovukao do sebe ufatio sam za laks!, ona trznula i otkinula mi globag i ode.. huh, rekoh otkud sad ta kalifa u ovo jato skobalja.. nema veze nek je otkinula. vezem drugu muvu i bacam dalje. nakon slabih 10 min udarac! vidim nije skobalj nego opet kalifa, kad ono ista ko pre! globag joj jos u ustima  :) spasio sam je globaga i ove druge nimfe te ju pustio natrag u vodu.
bilo mi je to zanimljivo iskustvo, posto dosta puta cujem kako riba koja je bila ufacena ne primi tek tako, ma da sam vec nekoliko puta dok sam lovio primetio kako je riba koju je ufatio naprimer moj otac i posle toga ja, ista, al sam sam sebe uvjeravao kako to sigurno nije...
evo i slike od danasnje, kvaliteta je nazalost slaba ovaj moj telefon pravi lose slike  :)

2ibngiq.jpg


od blizu

j7zqk3.jpg



pozz
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Ovo je zanimljiva pricica,ja sam pre 15-ak godina pecajuci klena u stubalskim barama,blizu danasnjeg mosta naZ.Moravi samo posle desetak minuta imao istog klena ponovo na stapu, sasvim sam siguran jer sam predhodnog dana vezivao novu turu musica i dobro je uocio navezujuci je.Musica je bila zulu 10, ovde meni  uobicajena,i ostala mu u ustima; klen od oko cetvrt kila-izdalo me malo pamcenje,uhvacen u suprotnom delu ove bare-rastojanje oko 40 metara.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
riba kada je raspoložena onda uzima i u takvim slučajevima.
 
Vrh Dno