Iz zgloba šake ili lakta?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Često se postavlja ovo pitanje u FC-u. Ja najčešće zabacujem iz šake, ali kada razmahnem štukaroške ili bucovske strimere, počinje double hauling iz lakta. Dok koristim suve muve u lovu klena ili pastrmke, na manjim i srednjim rekama, ne pada mi na pamet da cimam celu podlakticu.
Čini mi se da oni koji zabacuju iz zgloba šake prednjače u preciznosti i raznim zabačajima na rekama složenog toka (džepovi, zalivčići...), dok su oni koji to rade iz lakta superiorni u zabacivanju u dalj.
Kako vi zabacujete i kakva su vaša iskustva?
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Zamolio bi sve koji ikad ista zele da nauce o flycastingu, da elegantno zamochaju ovu temu jer su samo pitanje i pocetna konstatacija tolike pogresne da je svaka dalja diskusija u pravcu zdravog razuma nemoguca. :-X :-X
 
Z

Zakula

Guest
Upravo zavisi od ribolovne situacije! Na kracim distancama,zabacujem iz zgloba shake,dok mi je ruka odvojena od tela....A kako se produzuju zabachaji,harmonichno sa njima se ukljuchuju i ostali zglobovi ekstremiteta kojim zabacujem,a istovremeno smanjuje rad zgloba shake.Naravno tu je i DH,koji pomaze kod onih,najduzih zabachaja.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Vrlo ispravna konstatacija  Igore,
Randjo nemoj pogresno da ucis ljude ,jer za sve te zabacaje koje vi koristite za bambularenje iz sake -zgloba ?
postoje normalni zabacaji koje mozes videti na disku Ace Ivanovica o vodenim zabacajima  :tbumb:
 
Z

Zakula

Guest
St.Igor je napisao(la):
Zamolio bi sve koji ikad ista zele da nauce o flycastingu, da elegantno zamochaju ovu temu jer su samo pitanje i pocetna konstatacija tolike pogresne da je svaka dalja diskusija u pravcu zdravog razuma nemoguca. :-X :-X


Ja stvarno ne vidim razlog zbog koga bi ti trebao da molish nekog da ne postuje u ovoj temi,tj. da je "zamocha"! Glupost! Takodje ne vidim razlog tako drskog i nadobudnog stava u vezi same teme!?

Imam ortaka,koji nema jedan prst (na levoj shaci),a svira gitaru! I shta sad'? Ne treba da svira gitaru zbog toga shto to ne moze da radi "pravilno" tj. da svira skale sa sva pet prsta!? Inache dechko razvaljuje solo!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Imam ortaka,koji nema jedan prst (na levoj shaci),a svira gitaru! I shta sad'? Ne treba da svira gitaru zbog toga shto to ne moze da radi "pravilno" tj. da svira skale sa sva pet prsta!? Inache dechko razvaljuje solo!
Dobra ti paralela, tvoj drug bez prsta i gitara , samo ne znam koji hendikep imaju ovi sto bacaju double haul iz lakta sta njima fali? Mora da ih je dobro izela reuma kad im je lakat pokretan u takvi pravci!? A mozda je hendikep u nekom drugom organu?
 
Z

Zakula

Guest
St.Igor je napisao(la):
Imam ortaka,koji nema jedan prst (na levoj shaci),a svira gitaru! I shta sad'? Ne treba da svira gitaru zbog toga shto to ne moze da radi "pravilno" tj. da svira skale sa sva pet prsta!? Inache dechko razvaljuje solo!
Dobra ti paralela, tvoj drug bez prsta i gitara , samo ne znam koji hendikep imaju ovi sto bacaju double haul iz lakta sta njima fali? Mora da ih je dobro izela reuma kad im je lakat pokretan u takvi pravci!? A mozda je hendikep u nekom drugom organu?


A bre,ja ne ulazim u to,kakav hendikep imaju oni shto bacaju DH iz lakta - ljudi nek bacaju kako im odgovara i onako,kako su najuspeshniji,vec mi nije bilo jasno,zbog chega tako "tvrdo" nastupash u svojim postovima. Mislim da nije u redu!

Pozz,

Mr.Zacoola
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ajde necu, da sam baksuz evo ti objasnjenje sto sam drzak i pokvaren.
U zglobu lakta su moguca samo dva pokreta ekstenzija(ispruzis ruku) i fleksija( ,,eve ti ga na'' pokret) , kad to radis pri zabacivanju vrh stapa moze samo da napravi samo konveksnu liniju znaci nista od SLP-a ,pratis li me, znaci nista od prave putanje vrha stapa , i koje ce kazes ti , pa nista loop ti je wide , otvoren nikakav i ti si aut, sa takvim zabacajem.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Odjavljujem se do veceras , ali rado cu ti odgovoriti na sva pitanja koja mogu vezano za fc , mada se razlog pokretanja ovog topica vidi iz aviona !
 
Z

Zakula

Guest
Nema shta Igore,vidi se da visih na Sexy Loop-su non stop! Znam ja shta hocesh da kazesh i poznajem tu problematiku....Straight Line Path je "normalna pojava" ako zelish da imash uzane loop-ove.
 
Z

Zakula

Guest
St.Igor je napisao(la):
Odjavljujem se do veceras , ali rado cu ti odgovoriti na sva pitanja koja mogu vezano za fc , mada se razlog pokretanja ovog topica vidi iz aviona !


I hvala na ponudi!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je veoma važna MUŠIČARSKA tema, od koje zavisi i da li će budući posetilac Mlave, Resave, Timoka, Nišave, Visočice, Vlasine, Đetinje, Studenice, Rzava ili Vape da u svojoj karijeri glumi majmuna ili će pravilno servirati muvu i doći do pravog mušičarskog zadovoljstva- ulova.
Molim one koji ne znaju o čemu se ovde radi ili koji su zaslepljeni idejom da je zabacivanje muve nešto što nije postojalo pre 1996. i Aca Ivanovića, kao i pre Sexy Loopsa i Youtube-a da se ne praćakaju, nego da pristojno iznesu svoje argumente. Takođe, ako se neko ne slaže sa ovim što ja pišem, neka iznese svoja i pokuša da ospori moja iskustva i tvrdnje.
Moja tehnika zabacivanja na osrednjim rekama je bazirana na zglobu šake. Veoma slične tehnike je prikazao i Doug Swisher na svojim genijalnim snimcima o FC-u.
Možda neko ne poznaje tehnike zabacivanja iz šake, koje su zaista neprevaziđene na gotovo svim rekama Srbije, ali to mu ne daje za pravo, iako ih nikada nije posećivao, niti je išta značajno na njima uspeo da ulovi, da osporava iskustva onih koji nepogrešivo plasiraju svoju muvu gotovo ne pomerajući nijedan deo ruke osim šake.

Molim i Igora da ne pronalazi način da ugrozi ovu temu, glumeći psihologa, nego da je zaobiđe ako mu smeta ili sasvim normalno učestvuje svojim iskustvima.

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mr.Zakula je napisao(la):
Nema shta Igore,vidi se da visih na Sexy Loop-su non stop! Znam ja shta hocesh da kazesh i poznajem tu problematiku....Straight Line Path je "normalna pojava" ako zelish da imash uzane loop-ove.

SLP nije pojava jer se ne pojavi sam vec ga ti napravis ili ne. A posto ti poznajes tu problematiku sta ima da pricam, odgovori Mixu lepo i nauci ljude ovde

Preporuka: Kada gledas neki DVD o FC ne razmisljati dal' je cika koji prica upecao klena ili pastrmku vec slusati sta on prica kad pokazuje po kojoj putanji treba da se krece ruka i sta se desava sa zglobom.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ova tema je za zakljucavanje jer ce Mix sve koji procitaju da ubedjuje da je crno ustvari belo  :hammer:

Ja cu samo da citam i da se smejem a vise se ne ukljucujem :D
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
YOY koji ste vi likovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :doh:

Ama ljudi bacajte kako hoćete.Iz zgloba ili iz ramena,kakva je razlika ako imate dobar krajnji rezultat?Neko ko želi da bude u samom vrhu bacanja,FC,taj će više vremena da provede na livadi i da se posveti raznim tehnikama i školama i da usvoji onu koja mu fiziološki odgovara.Većina nas se ovdje dala mušičarenju poslje '96,her Mix,i zato nam je A.I. zvijezda vodilja.Pogotovo ljudimakojima je i BG daleko,a kamoli da se upute u BiH na neki od prošlih seminara EFFA.

Ne mogu se krive drine ispraviti,ni Mix varijantom ni Simps varijantom.Svako baca kako mu paše i ENDE.Jebe se većini jel pravilno ili ne,ako im ide vatanje ribe od ruke. :bye:
 
Vrh Dno