Izaberi mi musice za KLENA

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Stose mene tice glavni aduti su mi ovih 5 modala naravno bice jos raznih,ali u ove se jos nisam razocarao.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
eto covece vish sta ti kolegialnost, dobro doso nam pa da ojadis klena ove sezone  :tbumb:
Ja bi samo se ispravio nesto mada to nisam ni rekao, da ne dodje do zabune..... Krupan klen voli plivajucu i ja sam lepe komade vadio bas na istu.. Da das oglas na kupujem prodajem i tamo potrazis muhe mislim da ti je najbolji potez, pored sto ces imati prave stvari u kutiji, steci ces i dobra poznanstva gde ces i nauciti mnogo toga... Bistro covece pa srecno ti bilo.
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
E totije fly fishing,tera covjeka da bude plemenitiji i bolji,sam po sebi znam od kad se bavim fly fishingom koliko sam stvari (navika) promenijo,ranije izadjem u ribolov gde sta pojedem statak tu i bacim uz ioravdanje ''ja jedan nemogu nista promjenit'' medjutim sada to nije tako,sada lepo otpadke u torbu pa na mesto predvidjeno za to,a o kolegijalnosti da i ne govorim,dovoljno mije da vidim covjeka da drzi musicarski stap,i istog momenta postajemo vrlo bliski prijatelji,a pogotovo ulazem trud kod pocetnika tusam da pomognem na bilo koji nacin koji sam u mogucnosti. :yeswink:
 

Slajfinjo

Newbie
Učlanjen(a)
09.01.2011.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
nespetro je napisao(la):
                  Dobro nam dosao Slajfinjo. Dobio si dobre savete ovde a posto vidim da te bas zanimaju musice ,aj i ja da prozborim koju. Najosnovnija greska koju mnogi prave je ta da gledaju koju ce musicu upotrebiti a ne gledaju insekte oko vode na kojoj se nalaze. zelim reci to da pre svega trebas znati raspoznavati koji je trenutno insekt, ili vise njih, oko vode. Ne moras znati latinski naziv musice, bar ne za pocetak, vec trebas raspoznati kojoj familiji insekt pripada. Cetiri su ti osnovne. Najvise ces ih prepoznati po nacinu letenja.
                 Kada to uradis, pazljivo zagledaj velicinu, i ako mozes boju tela ili krila. Kad i to otprilike odredis, mozes po nacinu na koji riba uzima, zakljuciti da li se hrani emergerima, ili suvim musicama, a ako ne vidis nikakvu akciju ribe na povrsini, a raspoznao si odredjene isekte, onda im serviraj mokru ili nimfu.
                 Jer sta se desava? Mnogi ce uzeti recimo tu bambulu da toga dana pecaju njome. Dodju na reku a ono riba skuplja li skuplja emergere Beatis jednodnevke. Takav ce ribolovac, umesto da napravi lom jednim emergerom, i uhvati mnostvo riba, dobiti samo par njih na tu bambulu.
                 Ako polako pocnes sa takvim ucenjem onda se mozes naci bilo gde na svetu i loviti bilo koju ribu bez da ti neko treba reci koju imitaciju da koristis. Bilo da si na Novom zelandu, Argentini, Svedskoj ili u rodnom mestu. I to bilo da je leto, jesen, jutro ili vece. U tom smeru ti je i Strelac izabirao musice da bi ti  njima pokrio vecinu izlazaka vodu.

                 Sto se tice narucivanja, musice na onom sajtu izgledaju dosta dobro, ali ako zelis, moj ti je savet da stavis mali oglas u : kupujem, prodajem...  ovde na forumu i narucis neke musice od ljudi sa foruma koji se bave prodajom. Poslace ti PM pa se ti mozes odliciti od koga ces uzeti. Isplatice ti se visestruko jer ces narocito u pocetku, jednostavno pogubiti mnogo njih. 

Svaka ti cast, jedan od najbolji savjeta sto sam dobio, odkad sam poceo sa fly-fishongom!  :tbumb:

Odlucio sam se za flyfishingom kada sam jedan dan jurio po vodi sa Bolo stapom i banjaluckim koletom, ganjajuci klena po brzacima sa plovkom i mamcem "zekinim repicom"  8). Jedan zabacaj iza jednog kamena gdje je bio pocetak jednog solidnog brzog brzaka, poce repic da tone kad odjedon vidis GLAVONJU kako se zajurio na repic.
Od adrenalina uradi malo glup potez/raniju kontru i glavonja nestade....zabacivo sam 5-6 puta al nigdje klena. Vrati se ja na obalu razocarani zapali cigaru i kontajuci ... "da mi je cesce ovako imat adrenalin  :whistle:"...i sjeti se  FLY FISHINGOM!

Poce mrak padat i uz to dolaze i komarci, i riba poce da radi ko luda na povrsini, i to solidni komadi ! I to me jos vise ubjedilo  za FLYYYY FIIIIISHING!!!!  :D :D  :-X 

Eh, ja se malo razprica.... al uglavnom na rijeci imaju sljedeci insekti, pa da idem po redu :
1) komaraca
2) Punoglavaca i zaba
3) Osi, bumbara, pcela
4) vilin konjica
5) skakavaca
6) Muha i to ona govnara  :yeswink:

 

Slajfinjo

Newbie
Učlanjen(a)
09.01.2011.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
Slajfinjo je napisao(la):
nespetro je napisao(la):
                  Dobro nam dosao Slajfinjo. Dobio si dobre savete ovde a posto vidim da te bas zanimaju musice ,aj i ja da prozborim koju. Najosnovnija greska koju mnogi prave je ta da gledaju koju ce musicu upotrebiti a ne gledaju insekte oko vode na kojoj se nalaze. zelim reci to da pre svega trebas znati raspoznavati koji je trenutno insekt, ili vise njih, oko vode. Ne moras znati latinski naziv musice, bar ne za pocetak, vec trebas raspoznati kojoj familiji insekt pripada. Cetiri su ti osnovne. Najvise ces ih prepoznati po nacinu letenja.
                 Kada to uradis, pazljivo zagledaj velicinu, i ako mozes boju tela ili krila. Kad i to otprilike odredis, mozes po nacinu na koji riba uzima, zakljuciti da li se hrani emergerima, ili suvim musicama, a ako ne vidis nikakvu akciju ribe na povrsini, a raspoznao si odredjene isekte, onda im serviraj mokru ili nimfu.
                 Jer sta se desava? Mnogi ce uzeti recimo tu bambulu da toga dana pecaju njome. Dodju na reku a ono riba skuplja li skuplja emergere Beatis jednodnevke. Takav ce ribolovac, umesto da napravi lom jednim emergerom, i uhvati mnostvo riba, dobiti samo par njih na tu bambulu.
                 Ako polako pocnes sa takvim ucenjem onda se mozes naci bilo gde na svetu i loviti bilo koju ribu bez da ti neko treba reci koju imitaciju da koristis. Bilo da si na Novom zelandu, Argentini, Svedskoj ili u rodnom mestu. I to bilo da je leto, jesen, jutro ili vece. U tom smeru ti je i Strelac izabirao musice da bi ti  njima pokrio vecinu izlazaka vodu.

                 Sto se tice narucivanja, musice na onom sajtu izgledaju dosta dobro, ali ako zelis, moj ti je savet da stavis mali oglas u : kupujem, prodajem...  ovde na forumu i narucis neke musice od ljudi sa foruma koji se bave prodajom. Poslace ti PM pa se ti mozes odliciti od koga ces uzeti. Isplatice ti se visestruko jer ces narocito u pocetku, jednostavno pogubiti mnogo njih. 
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                Raspoznavanje insekata jeste tesko u pocetku ali se svaki ulozeni sat citanja i ucenja visestruko isplati kasnije. Sigurno da imas na reci i tulara i jednodnevki i kamenjarki. Iskoristi sad ovo vreme pre pocetka sezone pa pored vezbanja castinga ulozi malo trud i u ovakva proucavanja. Pregledaj detaljno podforum : ENTOMOLOGIJA ako ima nesto sto ne razumes u nekoj temi, mozes tamo postavljati pitanja. Imas tamo dosta video snimaka koji ti mogu pomoci da odredis koji je insekt trenutno na vodi.
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Slajfinjo je napisao(la):
Kako da sklonim ova dva gornja posta ?

Sad verovatno neces moci. Imas jako korisnu opciju 'preview' (dugme pored 'post'), pa mozes pogledati kako ce poruka izgledati nakon postavljanja. Ovo mozes iskorititi kako bi blagovremeno ispravio greske.

A da... Imas i opciju 'Modify' iznad poruke - mozes je iskoristiti da bi editovao poruku, u nekom kracem vremenskom periodu od trenutka postavljanja (upravo sam to iskoristio da bih ovo napisao :)

Pozdrav!
 
Vrh Dno